Strona główna Zdrowie W Kolumbii Brytyjskiej gwałtownie wzrosła liczba zgłoszeń alarmowych związanych z upałami w...

W Kolumbii Brytyjskiej gwałtownie wzrosła liczba zgłoszeń alarmowych związanych z upałami w związku ze wzrostem temperatur

11
0

W ostatnich dniach służby zdrowia odpowiedziały na dziesiątki telefonów związanych z upałami, gdyż około 20 ostrzeżenia przed upałem nadal obowiązują w niektórych częściach Kolumbii Brytyjskiej.

Z powodu przedłużającej się fali upałów liczba aktywnych pożarów lasów w prowincji wzrosła o ponad 30 w ciągu ostatnich 24 godzin, a synoptycy ostrzegają przed ryzykiem silnego wiatru i suchych piorunów na północy prowincji.

Chociaż ostrzeżenia przed upałami zostały odwołane na wyspie Vancouver, południowym wybrzeżu i Decrease Mainland, nadal obowiązują w południowej części Interioru, gdzie wysokie temperatury mają się utrzymać do czwartku.

Prawie 40 społeczności ustanowił dzienne rekordy temperatur w Kolumbii Brytyjskiej we wtorek, według Setting Canada. Temperatura osiągnęła 40,6 C w Kamloops, bijąc rekord 38,6 C ustanowiony w 2015 r. Kelowna również ustanowiła nowy rekord 39,3 C.

W Lytton, które o tej porze roku jest często najgorętszym miejscem w Kanadzie, temperatura osiągnęła 42,5°C.

Kilka miast w Kolumbii Brytyjskiej i Kootenays, w tym Lytton, Nelson, Kamloops, Kelowna, Vernon i Cranbrook, to oczekuje się, że w środę ponownie pobijemy rekordya prognozy pogody przewidują temperatury pomiędzy 37°C a 40°C.

W e-mailu do CBC Information, BC Emergency Well being Providers poinformowało, że odnotowało wzrost liczby zgłoszeń dotyczących nagłych przypadków medycznych związanych z upałami.

Jak podano, od piątku do poniedziałku służby zareagowały na 78 „incydentów związanych z upałami” we wszystkich regionach prowincji.

Zalecana ostrożność podczas ćwiczeń

W związku z tym, że upały mają się utrzymać w wielu częściach prowincji, Brian Twaites, oficer informacji publicznej i ratownik medyczny, zachęca ludzi do zrobienia wszystkiego, co możliwe, aby ochłodzić pomieszczenia mieszkalne, w tym do zasłaniania okien i włączania wentylatorów lub innych dostępnych urządzeń chłodzących wewnątrz pomieszczeń, a także do noszenia nakryć głowy, stosowania kremów przeciwsłonecznych i pozostawania w cieniu na zewnątrz.

Dr Michael Koehle ze Szkoły Kinezylogii Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej powiedział, że ćwiczenia podczas fali upałów stwarzają ryzyko wystąpienia chorób związanych z przegrzaniem, począwszy od „ciężkiego i niebezpiecznego” udaru cieplnego po łagodniejsze wyczerpanie cieplne, którego objawami są bóle głowy, zmęczenie i zawroty głowy.

„Zazwyczaj można sobie z tym poradzić, przerywając ćwiczenia, ochładzając się i pijąc chłodne płyny” – powiedział Koehle.

Dodał, że przed ćwiczeniami na świeżym powietrzu ważne jest sprawdzenie poziomu humidexu, który uwzględnia zarówno temperaturę, jak i wilgotność.

Większość ludzi czuje się niekomfortowo, gdy wskaźnik wilgotności przekracza 30 – dodał.

W regionie Metro Vancouver obowiązuje obecnie ostrzeżenie dotyczące jakości powietrza ze względu na smog przyziemny, które będzie obowiązywać do odwołania.

Koehle powiedział, że w przeciwieństwie do zanieczyszczeń spowodowanych dymem, smog jest powodowany przez ozon, gaz powstający w gorące dni, gdy światło słoneczne reaguje z dwutlenkiem azotu i lotnymi związkami organicznymi.

Ozon może podrażniać płuca, powodując kaszel, duszność lub ucisk w klatce piersiowej, powiedział Koehle. Dodał, że smog może być najwyższy w gorące, słoneczne dni między południem a wczesnym wieczorem, a jakość powietrza poprawia się wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

Sytuacja pożaru lasu

W środę rano Służba Ochrony Przeciwpożarowej Kolumbii Brytyjskiej (BCWS) odnotowała 131 aktywnych pożarów lasów, podczas gdy dzień wcześniej było ich 98.

Mapa Setting Canada pokazuje skupisko około dwóch tuzinów nowych pożarów, które wybuchły w regionie Cariboo na zachód od Quesnel. Prognoza Setting Canada przewiduje, że w środę temperatura osiągnie 31 stopni Celsjusza, a ryzyko burzy będzie duże.

„Po siedmiu kolejnych dniach ekstremalnych upałów paliwa leśne są bardziej podatne na powstawanie nowych pożarów” – poinformowała BCWS w aktualizacji opublikowanej on-line.

W północno-zachodniej Kolumbii Brytyjskiej szaleją obecnie dwa godne uwagi pożary lasów, co oznacza, że ​​są one bardzo widoczne lub stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego

Według BCWS dym z pożaru Little Oliver Creek, obejmującego obszar 1,3 kilometra kwadratowego, będzie widoczny z autostrady nr 16 oraz z okolic Terrace w Kolumbii Brytyjskiej, natomiast pożar Hook Creek, obejmujący obszar 2,4 kilometra kwadratowego, szaleje bez kontroli w pobliżu granicy z Jukonem i jest widoczny z autostrady Alaska Freeway.

Autostrada nr 77 — 138-kilometrowa droga zaczynająca się tuż na północny zachód od Fort Nelson i biegnąca na północ do Terytoriów Północno-Zachodnich — została zamknięta we wtorek wieczorem z powodu pożaru lasu i pozostawała zamknięta do wczesnego popołudnia w środę, zgodnie z informacjami DriveBC.

W aktualizacji z godz. 13:00 czasu górskiego służba ruchu drogowego poinformowała, że ​​chociaż droga została już otwarta, kierowcy nie powinni się zatrzymywać ze względu na ryzyko pożaru lasu.

Jak poinformowało BCWS, personel stale monitoruje i ocenia warunki, a zasoby są rozmieszczane w obszarach o najwyższym ryzyku.

Tymczasem w społeczności na północnym wschodzie Kolumbii Brytyjskiej nadal obowiązuje nakaz ewakuacji

We wtorek Pierwsze Narody Fort Nelson wydały rozkaz dotyczący odległego rezerwatu Kahntah, położonego około 115 kilometrów na południowy wschód od Fort Nelson. Mieszkańcy i turyści muszą natychmiast opuścić to miejsce łodzią.

Zakaz rozpalania ognisk wkrótce

W piątek w południe wchodzi w życie zakaz rozpalania ognisk w całej prowincji. Jedynym wyjątkiem w Kolumbii Brytyjskiej będzie okręg leśny Haida Gwaii.

Zakaz wprowadzono ze względu na ryzyko nasilenia się pożarów lasów, ponieważ w środę północną część Kolumbii Brytyjskiej ma przejść entrance atmosferyczny, który przyniesie silne wiatry, burze i możliwość występowania suchych piorunów.

Służba ds. pożarów w Kolumbii Brytyjskiej poinformowała, że ​​w południowych rejonach Kolumbii Brytyjskiej mogą wystąpić silne wiatry i suche pioruny.

Źródło