Strona główna Zdrowie Dezodorant w kulce DIY z magnezem

Dezodorant w kulce DIY z magnezem

11
0

Przez lata dopracowałam kilka przepisów na naturalne dezodoranty zapewniające długotrwałą ochronę. Zaintrygowały mnie antyperspiranty w kulce i chciałam spróbować zdrowszej wersji. Nigdy nie można mieć zbyt wielu domowych dezodorantów, prawda?

Nie tylko nie zawiera aluminium i alkoholu, ale także zapewnia naturalną ochronę przed zapachem. Może z łatwością działać nawet na wrażliwe typy skóry i możesz dostosować zapach!

Dezodorant w sztyfcie Roll On

Byłam dziewczyną, która w liceum używała dezodorantu o mocy klinicznej. Dałam się nabrać obietnicom świeżego zapachu i 12-godzinnej ochrony. Nie wiedziałam, że wcieram parabeny, aluminium i inne nie najlepsze składniki pod pachami.

Chociaż domowy dezodorant może nie być tak efektowny jak pudrowy świeży niewidoczny stały konwencjonalny dezodorant w kostce, jest z pewnością o wiele zdrowszy. Ponadto odkryłem, że naturalny dezodorant może działać naprawdę dobrze, jeśli znajdziesz odpowiedni przepis.

Moja wersja zawiera magnez, który pomaga zwalczać nieprzyjemny zapach pod pachami i przywraca równowagę mineralną. Jest dość szybko schnący dzięki mące z maranty i sodzie oczyszczonej. Możesz również dodać nawilżające składniki, takie jak aloes i gliceryna, jeśli chcesz.

Moc magnezu

Dzieci i ja często używamy miejscowego magnezu, aby pomóc w lepszym śnie i zwiększyć poziom magnezu. Odkryłam, że sam olejek magnezowy jest dobrym dezodorantem, ale nie jest dla każdego. Może być trochę lepki i trochę szczypać w skórę, jeśli nie jesteś do niego przyzwyczajona.

Magnez jest świetny dla skóry, zarówno wewnętrznie, jak i miejscowo, np. w balsamie magnezowym. Według dermatologa Dendy Engelmanmoże również pomóc zrównoważyć hormony i poprawić procesy komórkowe na skórze. Zauważyłam, że moja skóra jest gładsza i mniej podatna na wypryski, gdy używam olejku magnezowego.

Oczywiście możesz użyć zwykłego olejku magnezowego w butelce z kulką, ale jest inny rodzaj, który dobrze się sprawdza. Wodorotlenek magnezu jest powszechnie spotykany w dezodorantach na bazie magnezu i jest świetny dla skóry. Możesz dodać proszek do zwykłego przepisu na dezodorant lub zrobić wersję płynną, która sunie po skórze.

Mleko magnezowe

Wodorotlenek magnezu jest sprzedawany na półkach sklepowych wszędzie jako popularne mleko magnezjowe. Możesz je kojarzyć jako popularny środek przeczyszczający. Niektóre marki miały kiedyś zaskakująco czyste składniki, które były tylko wodorotlenkiem magnezu i oczyszczoną wodą. Jednak z jakiegoś powodu każde mleko magnezjowe, jakie mogę znaleźć, zostało przeformułowane tak, aby zawierało wybielacz.

Tak, ten sam wybielacz chlorowy, który dodaje się do basenów i który usuwa plamy z ubrań. Można by pomyśleć, że FDA zabroniłaby piciu produktów zawierających wybielacz, ale najwyraźniej nie!

Najprostsze przepisy na bezzapachowy dezodorant magnezowy w kulce wymagają kupionego w sklepie mleka magnezjowego. Ponieważ nie chciałam nakładać wybielacza na skórę, musiałam przejść do planu B. Ten przepis wykorzystuje proszek wodorotlenku magnezu zmieszany z wodą, aby uzyskać własne mleko magnezjowe. W butelce rozdziela się, ale można to łatwo naprawić. Wystarczy wstrząsnąć przed każdym użyciem.

Dezodorant w kulce chroniący przed nieprzyjemnym zapachem

Ponieważ nie jest to antyperspirant, nie zapewnia ochrony przed wilgocią, jak formuły aluminiowe. Jednak zauważyłam, że mniej się pocę, odkąd używam naturalnego dezodorantu. Kiedy moje ciało nie próbuje zwiększyć pocenia, aby wyeliminować toksyny (szczególnie z dezodorantu), pachnę świeżo.

Smarowanie aluminium i innych toksyn tuż przy węzłach chłonnych i wrażliwej tkance piersi również nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli używasz konwencjonalnego dezodorantu lub antyperspirantu, być może najpierw musisz wykonać detoks pach. To świetny sposób, aby pomóc mikrobiomowi skóry wrócić na właściwe tory.

Opcje pojemników na dezodorant

Ludzie wydają się mieć różne wyniki z butelkami typu roll-on. Pierwsze, które kupiłam, obiecywały, że nie będą przeciekać, ale były tak szczelne, że żaden produkt nie mógł się wydostać! Te, które mam teraz, działają znacznie lepiej, ale niektórzy recenzenci zgłaszają różnice między butelkami.

Jeśli nie masz butelki z roll-onem, ta mieszanka sprawdzi się również w butelce ze spryskiwaczem. Odkryłam również, że dobrze sprawdza się w małym słoiczku i nakładana wacikiem. Przepis wystarczy na dwie butelki z roll-onem.

Dezodorant w kulce z magnezem

Ten domowy dezodorant zawiera magnez dla zdrowszej skóry i mniej śmierdzących pach! Dostosuj go do swoich ulubionych olejków eterycznych.

Czas przygotowania5 minuty

Czas całkowity5 minuty

Dawać: 3 uncje

Autor: Katie Wells

  • Podgrzej wodę destylowaną, aż będzie bardzo gorąca.

  • Do miski dodaj wodę i proszek magnezowy, wymieszaj.

  • Dodaj resztę składników i ubijaj, aż do uzyskania gładkiej masy.

  • Wlej mieszankę do butelek z dezodorantem w kulce.

  • Przed każdym użyciem dokładnie wstrząsnąć.

  • Jeśli chcesz użyć gotowego mleka magnezjowego, zastąp wodorotlenek magnezu i wodę 2 łyżkami plus 2 łyżeczkami płynu.
  • Użyłam 10 kropli olejku eterycznego z pomarańczy, 6 kropli olejku eterycznego z cyprysu i 4 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego.

Dostosuj zapach

Każdy bezpieczny dla skóry olejek eteryczny może się tu sprawdzić. Utrzymywałam rozcieńczenie na poziomie 2%, aby uniknąć podrażnień, ale możesz bezpiecznie podwoić to, jeśli używasz olejków takich jak lawenda lub drzewo herbaciane. Możesz też zmniejszyć ilość olejków eterycznych lub całkowicie je wyeliminować. Odkryłam, że oczar wirginijski może mieć mocniejszy zapach, ale olejki eteryczne go zakrywają.

Lawenda, drzewo herbaciane i paczula to kilka dobrych opcji. Użyłam słodkiej pomarańczy (antybakteryjnej), drzewa herbacianego (również antybakteryjnej) i cyprysu (pomaga zmniejszyć wilgoć). Mieszaj i dopasowuj, aby stworzyć własne!

Czy kiedykolwiek używałeś magnezu jako dezodorantu? Jak to na ciebie działa? Zostaw komentarz i daj nam znać!

Podoba ci się? Wypróbuj również mój przepis na męski dezodorant. Jest ekstra mocny!

Źródło