Strona główna Zdrowie Batoniki czekoladowe z dodatkiem grzybów z „mikrodozowaniem” wysyłają ludzi do szpitala, co...

Batoniki czekoladowe z dodatkiem grzybów z „mikrodozowaniem” wysyłają ludzi do szpitala, co powoduje dochodzenie: FDA

10
0

Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostrzega konsumentów przed tabliczką czekolady z dodatkiem grzybów, po której według doniesień niektóre osoby trafiły do ​​szpitala.

7 czerwca FDA opublikowała komunikat doradczy dotyczący „mikrodozowania” batonów czekoladowych Diamond Shruumz. Tabliczki czekolady zawierają „zastrzeżoną mieszankę nootropową”, o której mówi się, że zapewnia „zrelaksowane doznanie euforyczne bez psilocybiny” – jak podaje jej strona internetowa.

„FDA i CDC, we współpracy z amerykańskimi Centrami Zatruć oraz partnerami stanowymi i lokalnymi, badają szereg chorób związanych ze spożywaniem batoników czekoladowych Microdosing marki Diamond Shruumz” – czytamy na stronie internetowej FDA.

„Nie jedz, nie sprzedawaj ani nie podawaj batoników czekoladowych marki Diamond Shruumz z mikrodawkowaniem” – ostrzega witryna. „Dochodzenie FDA jest w toku”.

BADANIE ZNAJDUJE DOWODY NA OBECNOŚĆ MIKROPLASTIKÓW W MÓZGACH I INNYCH NARZĄDACH

FDA ostrzega konsumentów przed batonami czekoladowymi Diamond Shruumz. (FDA | iStock)

„Mikrodozowanie” to praktyka polegająca na zażywaniu bardzo małej ilości środków psychodelicznych w celu zwiększenia produktywności, pobudzenia kreatywności i poprawy nastroju. Według strony internetowej Diamond Shruumz marka stwierdziła, że ​​jej produkty pomagają osiągnąć „subtelne, wystawne doświadczenia i bardziej kreatywny stan umysłu”.

„Mówimy o słodyczach z rozmachem” – oznajmiła marka. „Więc jeśli lubisz batoniki czekoladowe z grzybami i chcesz połączyć je z mikrodozowaniem, sprawdź nas. Być może możemy zmienić Twoje postrzeganie świata”.

Urzędnicy rządowi ostrzegają jednak, że produkty te spowodowały drgawki u niektórych konsumentów i wymioty u innych.

„Osoby, które zachorowały po zjedzeniu batoników czekoladowych Microdosing marki Diamond Shruumz, zgłaszały szereg poważnych objawów, w tym drgawki, depresję ośrodkowego układu nerwowego (utrata przytomności, splątanie, senność), pobudzenie, nieprawidłowe tętno, nadciśnienie/niedociśnienie, nudności i wymioty” – podała FDA.

KOBIETA ZOSTAŁA Z USZKODZENIEM NEREK PO WIZYCIE W SALONIE FRYZJERSKIM

Według doniesień sześć osób doświadczyło tak ciężkich reakcji, że zwróciły się o pomoc lekarską.

Podzielony obraz kobiety jedzącej czekoladę i kobiety zaciskającej się z bólu brzucha

Co najmniej osiem osób po spożyciu czekoladek cierpiało na różne objawy chorobowe, w tym nudności. (iStock)

„Wszystkie osiem osób zgłosiło potrzebę poszukiwania pomocy medycznej, sześć zostało hospitalizowanych” – czytamy w komunikacie prasowym FDA. „Nie zgłoszono żadnych zgonów”.

Diamond Shruumz twierdzi na swojej stronie internetowej, że jej produkty niekoniecznie są psychodeliczne. Chociaż czekolada jest sprzedawana jako obiecująca doznanie podobne do psilocybiny, nie ma w niej psilocybiny.

„Nie ma w nim psilocybiny, muchomora ani żadnych zaplanowanych narkotyków, co zapewnia bezpieczne i przyjemne doświadczenie” – twierdzi strona internetowa. „Bądź pewien, że nasze smakołyki są nie tylko wolne od substancji psychodelicznych, ale nasze starannie dobrane składniki nadal zapewniają przeżycie”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER ZDROWIA

„Dzięki temu możesz rozkoszować się wyjątkowo stworzoną mieszanką zaprojektowaną dla Twojej przyjemności i spokoju ducha”.

Urzędnicy ostrzegają konsumentów, aby trzymali produkty poza zasięgiem nieletnich, ponieważ dzieci i nastolatki mogą ulec pokusie zjedzenia batoników czekoladowych.

Kobieta jedząca czekoladę

Batony czekoladowe reklamowane są jako produkty poprawiające nastrój i kreatywność. (iStock)

„Ten produkt może spodobać się dzieciom i nastolatkom, ponieważ jest sprzedawany jako cukierek” – radzi FDA. „Rodzice i opiekunowie powinni rozważyć omówienie informacji zawartych w tym poradniku ze swoimi dziećmi i zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć spożywania tego produktu przez młodsze osoby”.

FDA i CDC aktywnie badają produkty.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Fox Information Digital poprosiła Diamonda Shruumza o komentarz, ale nie otrzymała odpowiedzi.

Więcej artykułów na temat zdrowia znajdziesz na stronie www.foxnews.com/well being.

Źródło