Strona główna Technologia Wyścig o to, by turyści mogli dotrzeć na skraj kosmosu, nabiera tempa

Wyścig o to, by turyści mogli dotrzeć na skraj kosmosu, nabiera tempa

22
0

Jesteś gotowy na popijanie koktajli na skraju kosmosu? Wyobraź sobie, że patrzysz na krzywiznę Ziemi z wysokości prawie 25 mil, bez potrzeby użycia rakiety lub skafandra kosmicznego. To obietnica EOS-X Area, hiszpańskiej firmy, która zamierza zrewolucjonizować szybko rozwijający się przemysł turystyki kosmicznej.

Planowany na 2025 rok begin EOS-X Area umożliwi podróżnikom lubiącym przygody podróż do stratosfery w luksusowej kapsule balonowej.

Biorąc pod uwagę prognozy dotyczące wzrostu wartości rynku turystyki kosmicznej do ponad 9 miliardów dolarów, to przedsięwzięcie ma szansę sprawić, że Twoje marzenia o kosmosie staną się o wiele bliższe rzeczywistości.

OTRZYMAJ ALERTY BEZPIECZEŃSTWA, WSKAZÓWKI EKSPERTÓW – ZAREJESTRUJ SIĘ NA NEWSLETTER KURTA – RAPORT CYBERGUY TUTAJ

Luksusowa kapsuła balonowa (Kosmos EOS-X)

Nowy gracz w branży turystyki kosmicznej

Podczas gdy firmy takie jak Perspektywa Kosmiczna rozwijają podobne koncepcje, EOS-X Area szybko finalizuje swoją własną unikalną ofertę. Kapsuła ciśnieniowa z włókna węglowego tej firmy, nazwana EOS-X, zabierze siedmiu pasażerów i jednego pilota na imponującą wysokość 131 234 stóp.

wyścig w kosmos 2

Luksusowa kapsuła balonowa (Kosmos EOS-X)

ELON MUSK CHCE SPRZEDAĆ CI DOSTĘP DO INTERNETU Z KOSMOSU

Doświadczenie EOS-X: coś więcej niż tylko lot

Podróż rozpoczyna się o świcie dwugodzinnym podejściem, po którym następuje dwugodzinny rejs na wysokości, oferujący zapierające dech w piersiach widoki krzywizny Ziemi i czerni kosmosu. Doświadczenie kończy się łagodnym, jednogodzinnym zejściem.

JAK USUNĄĆ SWOJE PRYWATNE DANE Z INTERNETU

wyścig kosmiczny 3

Luksusowa kapsuła balonowa (Kosmos EOS-X)

Wewnątrz kapsuły pasażerowie będą mogli korzystać z ergonomicznych foteli, panoramicznych okien, nastrojowego oświetlenia, pokładowego baru i oczywiście toalety.

wyścig kosmiczny 4

Luksusowa kapsuła balonowa (Kosmos EOS-X)

UBIÓRZ SIĘ NA GWIAZDY: NOWA ERA MODY SPACEX

Luksus poza stratosferą

EOS-X Area nie sprzedaje tylko lotu. Oferują pełne luksusowe doświadczenie. Plany obejmują kompleks SpaceHub na Isla de la Cartuja w Sewilli w Hiszpanii, gdzie pasażerowie będą zatrzymywać się w ekskluzywnym hotelu i uczestniczyć w takich aktywnościach, jak loty samolotem w stanie nieważkości i symulacje misji kosmicznych VR przed faktycznym lotem.

wyścig kosmiczny 5

Luksusowa kapsuła balonowa (Kosmos EOS-X)

NAJLEPSZE WCZESNE OFERTY AMAZON PRIME DAY 2024

Globalne ambicje EOS-X Area

Podczas gdy początkowe loty są planowane z Sewilli i Abu Zabi, EOS-X Area ma na oku ekspansję globalną. Firma prowadzi rozmowy z Dubai Tourism na temat potencjalnego uczynienia emiratu globalnym centrum kosmicznym, z ambitnymi planami na miejsce startu o wartości od 85,6 do 107 milionów dolarów.

Warto zauważyć, że plany ekspansji EOS-X Area pokazują ich zaangażowanie w stanie się globalnym graczem w branży turystyki kosmicznej. Potencjalna inwestycja w miejsce startu w Dubaju podkreśla ambitną strategię wzrostu firmy i jej cel ustanowienia znaczącej obecności na Bliskim Wschodzie, uzupełniając ich istniejące plany dotyczące działalności w Hiszpanii i Abu Zabi.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ NOWOŚCI Z USA

wyścig kosmiczny 6

Luksusowa kapsuła balonowa (Kosmos EOS-X)

Zrównoważona turystyka kosmiczna

Jednym z kluczowych wyróżników EOS-X Area jest nacisk na zrównoważony rozwój. Kapsuły są napędzane niezanieczyszczającymi balonami z helem, oferując bardziej przyjazne dla środowiska podejście do turystyki kosmicznej.

wyścig kosmiczny 7

Luksusowa kapsuła balonowa (Kosmos EOS-X)

OTRZYMAJ FOX BUSINESS W PODRÓŻY, KLIKAJĄC TUTAJ

Ile będzie kosztować ta kosmiczna przygoda?

Jak można się spodziewać, bilet na skraj kosmosu nie jest tani. Cena za tę niezwykłą przygodę waha się od około 160 550 do 214 060 dolarów za osobę. Tak, w niektórych częściach kraju za cenę tej pięciogodzinnej podróży można kupić dom.

Ale dla tych z głębokimi kieszeniami i pasją do przekraczania granic, EOS-X Area twierdzi, że doświadczenie jest warte każdego grosza. W końcu, ile osób może powiedzieć, że popijało szampana, patrząc na krzywiznę Ziemi ze stratosfery? Ta wysoka cena nie tylko odzwierciedla najnowocześniejszą technologię i środki bezpieczeństwa, ale także zapewnia, że ​​turystyka kosmiczna pozostaje ekskluzywnym klubem – przynajmniej na razie.

Jak mówi prezes firmy Kemel Kharbachi: „To jest demokratyzacja podróży kosmicznych. W następnej dekadzie będzie to bardziej przystępne cenowo i będziemy na to gotowi”. Tak więc, chociaż dla większości z nas może to być poza zasięgiem, EOS-X Area zakłada, że ​​urok kosmosu będzie nadal fascynował naszą wyobraźnię – i nasze portfele – przez wiele lat.

wyścig kosmiczny 8

Luksusowa kapsuła balonowa (Kosmos EOS-X)

NAJLEPSZE WCZESNE OFERTY AMAZON PRIME DAY 2024

Najważniejsze wnioski Kurta

Wyścig o komercjalizację turystyki kosmicznej nabiera tempa, a EOS-X Area wyłania się jako poważny konkurent. Ich połączenie luksusu, zrównoważonego rozwoju i dostępności może potencjalnie zmienić oblicze branży. Ponieważ testy walidacyjne mają się wkrótce rozpocząć we współpracy z hiszpańskim Narodowym Instytutem Technologii Lotniczych i Kosmicznych, możemy być na progu nowej ery w podróżach kosmicznych. Czy EOS-X Area skutecznie zdemokratyzuje podróże kosmiczne, pozostaje niewiadome, ale jedno jest pewne: widok z wysokości 40 000 metrów zapowiada się nie z tej ziemi.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Czy byłbyś skłonny wydać 160 550–214 060 dolarów na pięciogodzinną podróż na skraj kosmosu i przechwałki związane z byciem jednym z pierwszych turystów kosmicznych? A może wolałbyś twardo stąpać po ziemi? Daj nam znać, pisząc do nas na adres Cyberguy.com/Kontakt.

Aby uzyskać więcej wskazówek technicznych i alertów bezpieczeństwa, zapisz się na mój bezpłatny biuletyn CyberGuy Report, przechodząc do Cyberguy.com/Biuletyn.

Zadaj Kurtowi pytanie lub daj nam znać, jakie historie chciałbyś, abyśmy omówili.

Obserwuj Kurta na jego kanałach społecznościowych:

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania CyberGuy'a:

Copyright 2024 CyberGuy.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Źródło