Strona główna Technologia Spadek populacji pingwinów Humboldta stwarza ryzyko wyginięcia

Spadek populacji pingwinów Humboldta stwarza ryzyko wyginięcia

20
0

  • Spadek populacji pingwinów Humboldta naraził je na ryzyko wyginięcia.
  • Zagrożenia dla pingwinów na wolności obejmują zanieczyszczenie morza, brak nadzoru nad zwierzętami, zakłócanie miejsc lęgowych i ptasia grypa.
  • Pingwiny Humboldta żyją w koloniach wzdłuż wybrzeży Pacyfiku w Chile i Peru.

Populacja pingwinów Humboldta dramatycznie spadła na obszarach wzdłuż środkowego wybrzeża Chile, co czyni je jednym z najbardziej bezbronnych z 18 gatunków pingwinów na świecie i naraża je na ryzyko wyginięcia – ostrzegają eksperci.

W zeszłym roku naukowcy zbadali dwie wyspy u środkowego wybrzeża Chile i wykryli 842 pary lęgowe lub aktywne gniazda. W tym roku znaleźli tylko jedną parę lęgową.

Paulina Arce, weterynarz specjalizująca się w pingwinach, twierdzi, że populacje pingwinów na wszystkich badanych wyspach spadły lub pozostały na tym samym poziomie.

MAŁE PINGWINY NUKUJĄ Z 50-metrowego klifu na jedynym w swoim rodzaju materiale z NATIONAL GEOGRAPHIC

„Może to prowadzić do jeszcze bardziej drastycznego scenariusza, jakim może być wyginięcie gatunku” – powiedział Arce.

Zagrożone wyginięciem pingwiny Humboldta stoją na skale w „Islote pajaros ninos”, gdzie zamieszkują i gniazdują, podczas inspekcji nor w rejonie Algarrobo w Valparaiso w Chile, 6 czerwca 2024 r. (Reuters/Ivan Alvarado)

Pingwiny Humboldta (Spheniscus humboldti) zamieszkują kolonie wzdłuż wybrzeży Pacyfiku w Chile i Peru. Swoją nazwę zawdzięczają kąpieli w zimnym Prądzie Humboldta. Te nielotne ptaki mogą ważyć do 11 funtów i mierzyć do 2 stóp i 3 cali wzrostu, gdy są dorosłe.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Diego Penaloza, prezes Safari Conservation Basis, twierdzi, że głównymi zagrożeniami dla pingwinów na wolności są zanieczyszczenie morza, brak nadzoru nad zwierzętami i zakłócanie miejsc gniazdowania.

Ponadto ptasia grypa, zaostrzona przez zjawisko pogodowe El Nino, sieje spustoszenie w populacjach pingwinów i innych dzikich zwierząt. Według Javiery Mezy, kierownika Działu Ochrony Różnorodności Biologicznej w krajowym urzędzie leśnictwa Conaf, w rezultacie współczynniki reprodukcji pingwinów Humboldta spadły prawie do zera.

„To ptasia grypa i zjawisko El Nino przesunęły całą żywność do strefy południowej, w związku z czym w całym północnym Chile reprodukcja spadła niemal do zera, a na dodatek wiele pingwinów zginęło” – powiedziała Meza . „To było jak idealna burza”.

Źródło