Strona główna Technologia Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 1: najlepsze z obu światów?

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 1: najlepsze z obu światów?

48
0

Od kilku lat w ofercie laptopów Lenovo Yoga dostępna jest opcja 2 w 1. Teraz firma wprowadziła nowe procesory Intel Core Extremely z serii H do wariantu Yoga 7i 2 w 1, wraz z wyświetlaczami OLED i zwiększoną żywotnością baterii. Nowy Yoga 7i 2-w-1 można również nazwać laptopem AI, ponieważ jest wyposażony w dedykowany klawisz Copilot.

Oto co myślę o laptopie konwertowalnym po ponad tygodniu używania Lenovo Yoga 7i 2-w-1. Chociaż nie jestem fanem kabrioletów, czy to laptopów, czy samochodów, Yoga 7i może być opcją dla tych, którzy chcą uzyskać to, co najlepsze z obu światów – laptopa i tabletu.

Cena Lenovo Yoga 7i 2 w 1 w Indiach

Zaczynając od ceny, Yoga 7i 2-w-1 nie jest ani zbyt droga, ani tania. Zaczyna się od Rs. 1 01 990 za wariant z procesorem Intel Core Extremely 5 125H, 14-calowym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości WUXGA i 16 GB RAM. To jest wariant, który przesłaliśmy do recenzji.

Laptop computer ma zaokrąglone krawędzie, które zapewniają wygodę trzymania

Dostępny jest również wariant z procesorem Intel Core Extremely 7 155H, 14-calowym wyświetlaczem OLED WUXGA i 16 GB pamięci RAM w cenie 119 990. Wreszcie możesz kupić opcję Intel Core Extremely 7 155H z wyświetlaczem OLED 2,8 tys. i 32 GB pamięci RAM za 50 rupii. 1,29,990. Wszystkie warianty są wyposażone w zintegrowaną grafikę Intel Arc. Laptop computer dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – Tidal Teal i Storm Gray. W zestawie Yoga 7i 2-w-1 znajduje się także pióro cyfrowe Lenovo i ładowarka o mocy 65 W. Otrzymaliśmy wariant Tidal Teal.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 1: projekt i wyświetlacz

Porozmawiajmy o projektowaniu. Lenovo Yoga 7i 2-w-1 ma całkowicie aluminiową konstrukcję z zakrzywionymi krawędziami i zaokrąglonymi narożnikami. Laptop computer nie posiada żadnych ostrych krawędzi. Język projektowania jest również bardzo minimalistyczny, a na pokrywie widnieje małe emblem Lenovo i branding Yoga. Jako, że jest to laptop computer 2 w 1, muszę wspomnieć o zawiasie 360 ​​stopni. Lenovo twierdzi, że zmniejszyło rozmiar zawiasów, dzięki czemu łatwiej jest otwierać pokrywę jedną ręką. Przekonałem się, że to prawda, ale jest to również zasługa odwróconego wycięcia u góry na kamerę internetową, czujnik podczerwieni i mikrofon. Zawias jest bardzo trwały i nie sądzę, że powinien powodować jakiekolwiek problemy na dłuższą metę. Podczas korzystania z laptopa w trybie normalnym uzyskujesz również lekkie uniesienie zawiasu, co pomaga również w lepszym chłodzeniu.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 18 LenovoYoga7i2in1 Lenovo

Yoga 7i 2-w-1 oferuje wiele opcji łączności, ale przycisk zasilania znajduje się w dziwnym miejscu

Przechodząc do boków, laptop computer ma wszystkie niezbędne porty, których będziesz potrzebować. Przycisk zasilania laptopa znajduje się na prawej krawędzi, obok gniazda karty microSD i portu USB typu A (USB 3.2). Umiejscowienie przycisku zasilania nie jest idealne, ponieważ przez pomyłkę nacisnąłem przycisk i zablokowałem laptopa, próbując go podnieść prawą krawędzią. Na lewej krawędzi znajdziesz port HDMI 2.1, dwa porty Thunderbolt 4 USB Sort-C i port combo słuchawek. Z tyłu znajdują się otwory wentylacyjne.

Na spodzie laptopa znajdują się dwie duże kratki chłodzące oraz gumowe nóżki. Panel jest zdejmowany i wykonany w 50% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Laptop computer waży 1,49 kg i ma 16,64 mm grubości w najcieńszym miejscu. Wytrzymuje także 21 testów wytrzymałości MIL-STD 810H, ale nie sugeruję upuszczania laptopa, aby się o tym przekonać. Nie znalazłem żadnego wygięcia na pokrywie ani na tylnej okładce; wszystko jest zbudowane solidnie.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 11 LenovoYoga7i2in1 Lenovo

W trybie namiotu głośniki są skierowane w stronę przeciwną do użytkownika

Po otwarciu pokrywy odsłaniamy klawiaturę i duży gładzik. Laptop computer posiada dwa głośniki z maskownicami umieszczonymi po obu stronach klawiatury. Otrzymujesz 14-calowy wyświetlacz OLED z wąskimi ramkami ze wszystkich stron, rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli, 60 Hz i proporcje 16:10. Wyświetlacz jest błyszczący, ale oferuje jasność 400 nitów i maksymalną jasność HDR 600 nitów. Dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, ale nie nadaje się do użytku na zewnątrz ze względu na błyszczący panel. Czerń jest głęboka, a kolory żywe. Oferuje świetne kąty widzenia i prawie żadną zmianę kolorów. To doskonały panel do oglądania treści, edycji zdjęć, a nawet rysowania. Jeśli mowa o rysowaniu, wyświetlacz obsługuje technologię wielodotykową, a w zestawie znajduje się także pióro Lenovo Digital Pen 2, którego można używać jako rysika. Wyświetlacz ma również certyfikat Dolby Imaginative and prescient HDR i pokrywa 100% przestrzeni barw DCI-P3. Dostępny jest także wariant PureSight OLED 2,8K z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

W trybie tabletu wprowadzanie dotykowe jest doskonałe i można używać gestów wielodotykowych obsługiwanych przez Home windows 11, ale z Lenovo Yoga 7i 2-w-1 korzystałem głównie w trybie laptopa. Jako pill Yoga 7i była jak na mój gust trochę nieporęczna i nie lubiłem jej używać podczas chodzenia po domu. Można go używać w trybie namiotu, ale wtedy głośniki są skierowane w niewłaściwą stronę.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 1: klawiatura, głośniki, touchpad i kamera

Lenovo Yoga 7i 2-w-1 ma doskonałą klawiaturę i jest oczywiste, że Lenovo produkuje także laptopy ThinkPad, które są znane ze swoich klawiatur. Pisanie na urządzeniu 2 w 1 było przyjemnością, ponieważ klawiatura miała wystarczający skok klawiszy i dobre wyczucie dotyku. Klawisze mają też dobre odstępy między sobą, więc nie ma tu wrażenia ciasnoty. Laptop computer posiada także dedykowany klawisz Copilot umieszczony przed klawiszem strzałki w lewo. Możesz przełączać chatbota Copilot jednym naciśnięciem przycisku. Klawiatura jest również podświetlana z dwoma poziomami jasności i trybem adaptacyjnym, który może automatycznie przyciemniać lub rozjaśniać podświetlenie w zależności od otoczenia.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 17 LenovoYoga7i2in1 Lenovo

Yoga 7i 2-w-1 zapewnia dobre wrażenia podczas pisania

Lenovo udostępniło w laptopie dwa głośniki. Głośniki są umieszczone po obu stronach klawiatury i dlatego skierowane są do góry. Nie są tremendous głośne, ale jakość jest dobra. Nie ma żadnych pęknięć, a dodatkowo otrzymujesz obsługę Dolby Atmos. Jednak umiejscowienie jest nieco wadliwe, ponieważ głośniki przesuwają się do tyłu, gdy używasz laptopa w trybie tabletu lub w trybie namiotu. Jeśli przebywasz w głośnym otoczeniu, prawdopodobnie będziesz musiał używać słuchawek.

Pod klawiaturą umieszczono duży touchpad obsługujący gesty wielodotykowe w systemie Home windows 11. Kliknięcia są dobre, a powierzchnia jest gładka. W trybie tabletu touchpad i klawiatura są również automatycznie wyłączane.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 15 LenovoYoga7i2in1 Lenovo

W trybie tabletu laptop computer jest znacznie gruby i trudno go trzymać

Przechodząc do kamery internetowej, Lenovo Yoga 7i 2-w-1 ma kamerę Full HD i jest wyposażony w migawkę zapewniającą prywatność. Jakość wideo jest dobra, a także zapewnia obsługę funkcji AI, takich jak efekty Home windows Studio i inteligentne gesty. W notchu mieszczącym kamerę internetową znajduje się także moduł podczerwieni obsługujący logowanie za pomocą twarzy za pośrednictwem Home windows Good day.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 1: dane techniczne i oprogramowanie

No dobrze, porozmawiajmy o specyfikacji. Laptop computer 2 w 1 jest dobrze wyposażony i jest wyposażony w procesor Intel Core Extremely 5 125H lub Intel Core Extremely 7 155H. Chipset współpracuje ze zintegrowaną grafiką Intel Arc. Możesz skonfigurować laptopa z maksymalnie 32 GB pamięci RAM LPDDR5X-7467 i pamięcią masową NVMe o pojemności do 1 TB. Obydwa są lutowane, więc nie, nie można uaktualnić pamięci RAM ani pamięci.

Jeśli chodzi o łączność, Lenovo Yoga 7i 2-w-1 oferuje Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 13 LenovoYoga7i2in1 Lenovo

Zawias 360 stopni w laptopie sprawia wrażenie trwałego

Laptop computer od razu po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą systemu Home windows 11 House i jest dostarczany w zestawie z pakietem Workplace House and Pupil 2021. Nie ma tutaj specjalnego oprogramowania, ale otrzymujesz obsługę Copilot z dedykowanym kluczem. Zawiera także Lenovo AI Engine+, efekty Home windows Studio, inteligentną redukcję szumów i kilka innych przydatnych funkcji. Dostajesz także oprogramowanie Lenovo Vantage, które pozwala na dostrojenie systemu według własnych preferencji. Dostępna jest funkcja Tremendous Rozdzielczość, profile dźwiękowe Dolby Atmos, różne tryby dostosowane do różnych czynności, trzy tryby zasilania i funkcje takie jak Flip to Boot, które umożliwiają włączenie laptopa zaraz po otwarciu pokrywy, podobnie jak w Apple MacBook.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 1: Wydajność

Jeśli chodzi o wydajność, laptop computer jest doskonały do ​​codziennego użytku, korzystania z treści i niektórych prac twórczych. Podczas korzystania z Yoga 7i 2-w-1 nigdy nie spotkałem się z żadnymi większymi problemami. Nie przeprowadzałem na laptopie żadnych testów porównawczych ani nie korzystałem z żadnych intensywnych programów AI. Nie grałem też na tym urządzeniu w żadne gry, ale zapewniam, że laptop computer poradzi sobie z grami takimi jak Valorant, o ile nie uruchomisz ich przy pełnych ustawieniach.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 14 LenovoYoga7i2in1 Lenovo

Przy regularnym użytkowaniu laptop computer zapewnia doskonałą żywotność baterii

Wielozadaniowość na laptopie też jest świetna, szczególnie w trybie tabletu. Zarządzanie ciepłem jest również dobre, a wbudowany układ chłodzenia świetnie sobie radzi z utrzymywaniem ciepła na minimalnym poziomie. Jednak zdarzało się, że laptop computer losowo się nagrzewał i włączał wentylator, nie uruchamiając żadnych programów, ale prawdopodobnie jest to błąd systemu Home windows 11. Ogólnie laptop computer oferuje bardzo dobrą wydajność.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 1: Żywotność baterii

Żywotność baterii Lenovo Yoga 7i 2-w-1 jest naprawdę dobra. Lenovo umieściło w środku akumulator o pojemności 71 Wh. Laptop computer niezmiennie wystarczał na cały dzień korzystania z przeglądania Internetu, pracy z wieloma kartami w przeglądarce Chrome, oglądania filmów na YouTube, przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix i niewielkiej edycji zdjęć. Miało to miejsce zarówno w zwykłym trybie laptopa, jak i tabletu, przy czym tryb tabletu faktycznie zapewniał dłuższą żywotność baterii.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 19 LenovoYoga7i2w1 Lenovo

Laptop computer jest wyposażony w ręczną przesłonę chroniącą kamerę internetową

Do laptopa dołączona jest ładowarka o mocy 65 W, która obsługuje szybkie ładowanie. Pełne naładowanie laptopa zajmuje około 1,5 godziny, a już po 30 minutach ładowania można uzyskać około 80 procent baterii.

Recenzja Lenovo Yoga 7i 2 w 1: werdykt

Jak wspomniałem na początku, nie jestem wielkim fanem laptopów 2 w 1, ale jeśli szukasz wydajnego laptopa, który może służyć również jako pill, to Lenovo Yoga 7i 2 w 1 to dobry wybór. Nawet wariant podstawowy, wyceniony na Rs. 1,01,990 to dobra opcja, dzięki której zyskasz doskonałą wydajność i długotrwałą baterię z laptopa. Wyświetlacz OLED świetnie nadaje się do konsumpcji treści i pracy twórczej, ale możesz zapłacić więcej i otrzymać panel OLED 2,8K z odświeżaniem 120 Hz, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia. Jedynymi wadami są głośniki i brak możliwości rozbudowy pamięci. Ogólnie rzecz biorąc, Lenovo Yoga 7i 2-w-1 jest łatwym do polecenia laptopem 2-w-1.

Źródło