Strona główna Technologia Psychologowie analizują 50-letnią różnicę wieku między Billem Belichickiem a dziewczyną Jordon Hudson...

Psychologowie analizują 50-letnią różnicę wieku między Billem Belichickiem a dziewczyną Jordon Hudson i ujawniają, dlaczego młode kobiety wybierają starszych mężczyzn

29
0

To najnowszy głośny związek, który przykuł uwagę amerykańskiej opinii publicznej — i to z jednego tylko powodu.

Były trener drużyny New England Patriots, Invoice Belichick, lat 72, niedawno poznał nową sympatię – byłą cheerleaderkę Jordon Hudson, która ma zaledwie 23 lata. Różnica wieku między nimi wynosi aż 48 lat.

Nowa dziewczyna legendy NFL nie jest pierwszą młodą kobietą, która zainteresowała się o wiele starszym, odnoszącym sukcesy mężczyzną.

Świat celebrytów pełen jest przykładów tak zwanych kopaczek złota — od Ala Pacino i młodszej od niego o 53 lata Noor Alfalli, po Annę Nicole Smith, która miała 26 lat, gdy wyszła za mąż za 89-letniego potentata naftowego.

Ale czy niektóre młode kobiety naprawdę zakochują się w seniorach? I jeśli tak, to dlaczego?

Anna Nicole Smith [shown right] poślubiła miliardera i potentata naftowego J. Howarda Marshalla w 1994 roku, pomimo 63-letniej różnicy wieku

Al Pacino, 83 lata, spotyka się z Noor Alfallah, 30 lat, od kwietnia 2022 r. Ich związek rozkwitł z przyjaźni w czasie pandemii

Al Pacino, 83 lata, spotyka się z Noor Alfallah, 30 lat, od kwietnia 2022 r. Ich związek rozkwitł z przyjaźni w czasie pandemii

Serwis DailyMail.com rozmawiał z psychologami, którzy ujawnili, co kryje się za umysłem „kopaczy złota” i co skłania je do wchodzenia w tak niekonwencjonalne relacje.

Eksperci twierdzą, że niektórym kobietom tak naprawdę zależy tylko na pieniądzach i uważają, że przysługuje im wystawny styl życia, jaki zapewnia taki związek.

Izraelski psycholog dr Sam Vaknin powiedział: „Ludzie ci uważają, że należy im się dobre życie, należy im się luksus, należy im się znakomite towarzystwo, należy im się niepracowanie.

'Uważają, że przysługuje im całkowita i całkowita niezależność, a takie prawo, będące cechą charakterystyczną narcyzmu, jest bardzo powszechne wśród osób nastawionych na zysk.

„I to sprawia, że ​​zachowują się w sposób, który w istocie jest wymuszony”.

Niektórzy jednak wybierają dużo starszych i często zamożniejszych partnerów ze względu na głębokie poczucie niepewności.

Dr Catherine Nobile, dyrektor Nobile Psychology w Nowym Jorku, powiedziała portalowi DailyMail.com: „Z ewolucyjnego punktu widzenia kobiety mogą być skłonne szukać partnerów, którzy mogą zapewnić im stabilizację i zasoby, a takie cechy często przypisuje się starszym, zamożniejszym mężczyznom.

Dr Alexandra Solomon, licencjonowana psycholog kliniczna na Northwestern College, dodała: „Osoba, która dorastała w domu, w którym panował duży niepokój emocjonalny, może pragnąć kogoś, kto będzie dla niej prawdziwą skałą, kotwicą i gwarantem bezpieczeństwa”.

Belichick, 72 lata, spotyka się od ponad roku z cheerleaderką Jordon Hudson, 24 lata

Belichick, 72 lata, spotyka się od ponad roku z cheerleaderką Jordon Hudson, 24 lata

Dodała, że ​​osoby, które dorastały „pozbawione uwagi i uczucia”, mogą czuć się szczególnie pocieszone, gdy są „rozpieszczane” pod względem materialnym i emocjonalnym.

„To łagodzi ból związany z poczuciem bycia niezauważonym i zaniedbanym, jeśli ktoś nie czuje się wyjątkowo we własnym domu” – dodaje.

To samo dotyczy przypadku turocza modelka Anna Nicole Smith, która żonaty 89-letni miliarder potentat naftowy J Howard Marshall w 1994 roku, pomimo 63-letniej różnicy wieku.

Na wiele lat przed tym, jak stała się bohaterką rozkładówki „Playboya”, była pracownica baru z kurczakiem była wykorzystywana przez tych, którzy twierdzili, że ją kochają, a jako młoda osoba dorosła była molestowana.

Powiedziała Larry'emu Kingowi w 2007 r.: „Nie mogłam związać końca z końcem. Próbowałam w Crimson Lobster. Próbowałam w WalMart. Próbowałam we wszystkich tych miejscach i nie dałam rady. Nie dałam rady. Więc spróbowałam w tym klubie dla panów i, wiesz, pracowałam tam, i było po prostu okropnie w tych miejscach. To było straszne. I on mnie przed tym uratował.

„Widziałam bardzo chorego mężczyznę. Kogoś, kto był po prostu naprawdę, naprawdę chory i… fizycznie niedomagający. I po prostu chciałam z nim porozmawiać… nie było w ogóle żadnego fizycznego pociągu”.

Związek jest transakcyjny, co oznacza, że ​​nie korzysta na tym tylko tzw. kopacz złota. Starszy companion może również żyć pośrednio przez młodość drugiego i czerpać korzyści z jego piękna i fizycznej atrakcyjności.

Dr Solomon powiedział: „Wybierając ją, ma dostęp do czegoś w rodzaju źródła młodości, albo w ten sposób, w jaki ona go wybiera, ma on swoją własną wartość potwierdzoną. Nie wartość finansową, ale wartość psychologiczną”.

Mimo że Russell Simmons miał 35 lat, a Kimora 17 i była na drugim roku liceum, kiedy się poznali, nawiązali romantyczny związek i ostatecznie wzięli ślub. Kimora ostatecznie przejęła jego markę lifestylową, Phat Farm

Mimo że Russell Simmons miał 35 lat, a Kimora 17 i była na drugim roku liceum, kiedy się poznali, nawiązali romantyczny związek i ostatecznie wzięli ślub. Kimora ostatecznie przejęła jego markę lifestylową, Phat Farm

Niektórzy ludzie wybierają starszych, bogatszych i bardziej doświadczonych partnerów, ponieważ nie chcą mieć blisko władzy i wpływu na taką osobę.

30-letnia dziewczyna Noor Alfallah, gwiazdy Ojca chrzestnego Ala Pacino, była studentką filmu, zanim została producentką filmową i telewizyjną. Jak dotąd ma na swoim koncie zaledwie kilka filmów krótkometrażowych. Według IMDb była jednak producentką nadchodzącego filmu Billy Knight, w którym występuje jej chłopak Pacino.

Choć jej motywy wchodzenia w ten związek mogą być całkiem szlachetne, może na tym zyskać.

Powiedziała Vogue Arabia: „Pomyślałam, wow, to Al Pacino. Chodziłam do szkoły filmowej, więc nie byłam głupia co do tego, kim on jest… jest bardzo utalentowaną i wyjątkową osobą. Ale nie miałam zamiaru myśleć, że pewnego dnia zostanie ojcem mojego syna”.

Atrakcyjność bogatego partnera może też wynikać z poczucia stabilizacji i możliwości zapewnienia sobie wystawnego stylu życia bez konieczności samodzielnego zabiegania o niego.

Dr Nobile powiedział: „Niektórzy ludzie mogą zmagać się z uczuciem nieadekwatności lub wątpić w swoją zdolność do osiągnięcia stabilności finansowej.

„Dla tych osób związek z zamożniejszym partnerem jest sposobem na zapewnienie sobie stabilnego i wygodnego życia, zwłaszcza jeśli doświadczyły trudności finansowych lub nie mają silnego wsparcia”.

Tradycyjne position płciowe wzmacniają tę dynamikę – dodała, mówiąc DailyMail.com, że patriarchalne społeczeństwo „obsadza mężczyzn w roli żywicieli rodzin”, choć zastrzegła, że ​​„wybór partnera może być bardziej zakorzeniony w tęsknocie za bezpieczeństwem, władzą i statusem niż w czynnikach związanych z konkretnymi rolami płciowymi”.

Kobiety od dawna są uczone, że ich przepustką do sukcesu jest poślubienie bogatego partnera. Mężczyźni historycznie utrzymywali — i nadal utrzymują — nieproporcjonalną kontrolę nad bogactwem, władzą i zasobami.

Dr Solomon powiedział: „To przejaw patriarchatu. Będziemy wskazywać na nią jako na kopaczkę złota, zamiast wskazywać na niego jako na kogoś, kto w jakiś sposób żeruje na jej młodości, urodzie i witalności”.

Wieki dyskryminacji ze względu na płeć utrwaliły te dysproporcje, tworząc ramy społeczne, w których mężczyźni zajmują uprzywilejowane i autorytatywne stanowiska.

W rezultacie kobiety często miały ograniczone możliwości awansu ekonomicznego i społecznego, a dla niektórych z nich małżeństwo stanowiło podstawowy sposób zapewnienia sobie stabilności finansowej i statusu społecznego.

Związek między bardzo młodą i bardzo starą osobą może być również głęboko zakorzeniony w psychologii i dzieciństwie. Na przykład dysfunkcyjna relacja z rodzicem może kształtować preferencje danej osoby co do własnego partnera.

Dr Susan Krauss Whitbourne, profesor psychologii na Uniwersytecie Massachusetts w Amherst, napisała w Psychologia dzisiaj że nasze dorosłe relacje odzwierciedlają sposób, w jaki traktowali nas nasi opiekunowie. Jeśli kobieta szuka bezpieczeństwa w postaci ojca w swoich związkach, sugeruje to, że mogła nie otrzymać odpowiedniej opieki od swojego ojca.

„Kobiety, które potrzebują poczucia bezpieczeństwa ze strony ojca, były, z tego punktu widzenia, źle traktowane przez własnych ojców, co później znalazło odzwierciedlenie w poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa u starszego mężczyzny”.

Źródło