Strona główna Technologia Producent oprogramowania dla łańcucha dostaw żywności Silo zwalnia około 30% pracowników w...

Producent oprogramowania dla łańcucha dostaw żywności Silo zwalnia około 30% pracowników w związku z dyskusjami na temat fuzji i przejęć

6
0

Silos, start-up zajmujący się łańcuchem dostaw żywności z Bay Space, przeżywa trudne chwile. TechCrunch dowiedział się, że we wtorek firma zwolniła około 30% swojego personelu, czyli na północ od dwudziestu pracowników. Firma Silo potwierdziła redukcję zatrudnienia, wyjaśniając, że cięcia te miały charakter ogólny i nie dotyczyły poszczególnych działów.

Silo udostępnił TechCrunch następujące oświadczenie dotyczące zwolnień:

Niedawno podjęliśmy trudną decyzję o zmniejszeniu zatrudnienia o prawie 30%. Zależy nam na wspieraniu tych członków zespołu, których to dotyczy, dlatego zapewniliśmy pakiety odpraw i wsparcie w rekrutacji. Jednocześnie Silo pozostaje oddany obsłudze naszych klientów i całej branży towarów łatwo psujących się i będzie w dalszym ciągu skupiać się na tworzeniu rozwiązań w zakresie oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw nowej generacji.

Założona w 2018 roku platforma Silo pomaga automatyzować przepływ pracy w firmach spożywczych i rolniczych, a później została rozszerzona na inne obszary, takie jak produkty płatnicze do automatyzacji zobowiązań i należności, zarządzanie zapasami, księgowość księgowa, finansowanie i nie tylko.

Przed zwolnieniami pojawił się drawback związany z produktem pożyczkowym, który zaszkodził przychodom Silo. Źródło firmy potwierdziło, że klient zalegał ze spłatą pożyczki, co spowodowało, że associate bankowy Silo wstrzymał udzielanie pożyczki. Następnie Silo współpracowało z bankiem, aby rozwiązać drawback z klientem, dzięki czemu placówka ma możliwość ponownego finansowania.

Chociaż Silo może teraz udzielać pożyczek, brak płatności od tego klienta i ogólna przerwa w udzielaniu kredytów oznaczały spadek przychodów w tym okresie, co doprowadziło do zwolnień. Z tego powodu Silo prawdopodobnie będzie ostrożny przy zwiększaniu poziomu produktu kredytowego w miarę jego rozwoju.

Wszystko wydarzyło się w ostatnich tygodniach. Możliwe jest jednak, że gdyby Silo wdrożyło silniejsze procesy zarządzania ryzykiem, nie groziłoby mu niewykonanie zobowiązania.

Ponadto słyszymy, że Silo jest zaangażowane w dyskusje dotyczące fuzji i przejęć, co stanowi kolejne możliwe rozwiązanie obecnej sytuacji. Firma prowadziła już wcześniej rozmowy z potencjalnymi partnerami transakcji przed ubiegłoroczną serią C, ale zbiórka funduszy pozwoliła Silo na chwilowe wstrzymanie tych rozmów. W ostatnich tygodniach dyskusje na temat fuzji i przejęć ponownie nabrały tempa w związku z nowym wzrostem, jaki firma odnotowała w zeszłym roku, a także możliwą potrzebą wyjścia.

Zeszłego lata startup zebrał 32 miliony dolarów w ramach finansowania serii C. Wśród inwestorów znajdują się takie firmy, jak Initialized, Haystack, Tribe Capital, KDT, a16z i inne.

Źródło