Strona główna Technologia Oyo, niegdyś wyceniane na 10 miliardów dolarów, po raz drugi odkłada plany...

Oyo, niegdyś wyceniane na 10 miliardów dolarów, po raz drugi odkłada plany IPO

11
0

Oyo, niegdyś świetnie prosperująca indyjska sieć hoteli ekonomicznych, po raz drugi wycofała swój wniosek o pierwszą ofertę publiczną z indyjskiej Rady Papierów Wartościowych i Giełd (SEBI), co stanowi nowy cios w jej i tak już zmniejszone ambicje.

Według raportu startupu z siedzibą w Gurugram, który w szczytowym momencie był wyceniony na 10 miliardów dolarów, 17 maja wycofał się ze swoich planów IPO. ujawnienie na stronie internetowej regulatora. Oyo początkowo złożyło dokumenty w SEBI w 2021 r. w celu umieszczenia ich na giełdzie, ale wycofało je i ponownie złożyło w 2023 r.

SEBI nie zatwierdziło jeszcze żadnego z wniosków Oyo, co rodzi pytania o gotowość startupu do poddania się publicznej kontroli. Jak poinformował TechCrunch na początku tego miesiąca, Oyo stara się zapewnić nową rundę finansowania o wartości maksymalnie 3 miliardów dolarów. Oyo zaprzeczyła, jakoby pozyskiwała kapitał według tej wyceny.

Jednak firma próbuje obecnie zebrać pieniądze przy wycenie od 2 do 2,3 miliarda dolarów, podało TechCrunch źródło zaznajomione ze sprawą. Do tej pory zgromadził kapitał własny i dług o wartości ponad 3 miliardów dolarów.

Oyo, wspierane przez SoftBank, Peak XV, Lightspeed, Airbnb i Microsoft, zostało kiedyś okrzyknięte przełomem w branży niedrogich hoteli. Ale w ostatnich latach startup tak zrobił zostało skrytykowane za swoje praktyki biznesowe, a w 2020 r. zwolniła nawet tysiące pracowników, aby obciąć koszty.

Źródło