Strona główna Technologia NovoNutrients modyfikuje swoje bakterie, aby zamieniały CO2 w białko dla ludzi i...

NovoNutrients modyfikuje swoje bakterie, aby zamieniały CO2 w białko dla ludzi i zwierząt domowych

22
0

Najłatwiejszym sposobem na spożycie dwutlenku węgla jest spożywanie warzyw. David Tze chce, aby białko jego startupu było na drugim miejscu.

Firma Tze, Nowościpracuje nad sposobem wykorzystania mikrobów do przekształcania dwutlenku węgla w białko, które może być wykorzystywane w żywności dla ludzi i paszy dla zwierząt. Teraz Tze powiedział, że startup pracuje nad budową zakładu pilotażowego w obszarze Zatoki San Francisco, który będzie produkował białko dla agency poszukujących alternatywnych źródeł.

Aby wesprzeć budowę, NovoNutrients zebrało 18 milionów dolarów w rundzie serii A od inwestorów, w tym Woodside Power, australijskiej firmy energetycznej, jak dowiedział się wyłącznie TechCrunch. Ostateczna suma obejmuje 3 miliony dolarów, które Woodside zadeklarowało w zeszłym roku.

NovoNutrients spędził ostatni rok na przygotowaniach do swojego zakładu pilotażowego, powiedział Tze, w tym na udoskonalaniu projektu bioreaktora. Po zakończeniu pilotaż będzie korzystał z większości tego samego sprzętu, co przyszły zakład na skalę komercyjną, co czyni go ważnym poligonem doświadczalnym dla swoich projektów i szczepów mikrobiologicznych.

Novonutrients wykorzystuje fermentację, podobnie jak inne firmy, które zamieniają dwutlenek węgla w bardziej złożone cząsteczki. Jednak w przeciwieństwie do wielu konkurentów, nie używa dużego zbiornika, który przypominałby ten, który można zobaczyć w browarze. Zamiast tego Novonutrients wykorzystuje cieńsze cylindry, które są pętlowe, co według Tze pomaga obniżyć ilość energii potrzebnej do wymieszania gazów.

Aby produkować te białka, firma dostosowuje szczepy mikrobów do trawienia strumieni odpadów za pomocą różnych mieszanek gazów. W przypadku niektórych produktów firma może stosować techniki biologii syntetycznej w celu poprawy stabilności i wydajności mikrobów. Jednak w przypadku produktów naturalnych, powiedział Tze, Novonutrients wykorzystuje ewolucję i dodaje jej mocy. „Nasz najbardziej istotny rozwój szczepów polega w rzeczywistości na tym, że jesteśmy w stanie dostosować szczepy za pomocą naturalnych, niemodyfikowanych genetycznie środków do konkretnych gazów mieszanych, które będą dostępne w konkretnym miejscu partnerskim”, powiedział.

NovoNutrients planuje zarabiać większość pieniędzy nie budując i obsługując zakłady na skalę komercyjną, ale sprzedając mikroby wraz z licencjami na budowę, obsługę i utrzymanie obiektów. „Zajmowalibyśmy się również marketingiem i rozwojem biznesu dla produktów” – powiedział Tze.

Dotarcie do tego punktu zajmie trochę pracy, ale Tze jest przekonany, że zakład pilotażowy wyprodukuje dane potrzebne do przekonania inwestorów, że fermentator na skalę komercyjną jest wart inwestycji. Celem jest podążanie ścieżką „kapitałowo-lekką” do rynku, powiedział.

Nieoczekiwanie Tze przyznał, że w ciągu ostatniego roku poświęcił więcej czasu na rozmowy z firmami produkującymi karmę dla zwierząt.

„Po części była to reakcja na powszechne, zmniejszone zaufanie i zainteresowanie alternatywnymi białkami dla ludzi” – powiedział. „Z drugiej strony sektor karmy dla zwierząt szybciej dostrzegł zalety alternatywnego białka”. Nie zaszkodzi, że ludzie wydają dużo pieniędzy na swoje zwierzęta, a całkowite wydatki wzrost o 78% od 2013 do 2021 roku, według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy.

„Istnieją części rynku, w których istnieje znaczna chęć płacenia za składniki, w tym, ale nie wyłącznie, hipoalergiczne” – powiedział Tze. Ponieważ białko NovoNutrients byłoby nowością w wielu dietach dla zwierząt, Tze powiedział, że nie powinno stanowić problemu dla zwierząt z alergiami pokarmowymi.

Źródło