Strona główna Technologia Następny spacer kosmiczny NASA ISS ma niezwykły cel

Następny spacer kosmiczny NASA ISS ma niezwykły cel

47
0

Podczas gdy większość spacerów kosmicznych NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) ma na celu prace modernizacyjne lub konserwacyjne, ten, który odbędzie się w czwartek, 13 czerwca, ma raczej inny cel — sprawdzenie, czy na zewnątrz orbity znajdują się jakieś żywe organizmy. placówka.

Brzmi to jak całkiem ekscytująca przesłanka dla Obcy– jak movie, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że w wyniku nadchodzących badań wyniknie coś tak przerażającego.

Astronauci NASA Tracy C. Dyson i Matt Dominick spędzą część czasu podczas spaceru kosmicznego w tym tygodniu, zbierając próbki do analizy, aby lepiej zrozumieć zdolność mikroorganizmów do przetrwania i rozmnażania się na zewnątrz ISS. NASA poinformowała, że ​​para zakończy także demontaż uszkodzonej skrzynki elektronicznej, zwanej grupą częstotliwości radiowych, z anteny komunikacyjnej na prawej burcie kratownicy stacji kosmicznej.

Amerykański spacer kosmiczny 90 na stacji kosmicznej będzie czwartym dla Dysona i pierwszym dla Dominicka. Dyson przybył na orbitę na pokładzie statku kosmicznego Sojuz w marcu, natomiast Dominick podróżował na pokładzie statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon w ramach załogi-8 i również przybył w marcu.

NASA będzie transmitować na żywo przygotowania do spaceru kosmicznego, a także sam spacer kosmiczny. Relacja rozpocznie się o 6:30 czasu wschodniego, a sam spacer kosmiczny rozpocznie się o 8:00

Agencja kosmiczna będzie transmitować spacer kosmiczny w NASA+, telewizji NASA, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej NASA. Można go także obejrzeć za pomocą odtwarzacza umieszczonego na górze tej strony. Widzowie będą mogli rozpoznać Dyson po czerwonych paskach na jej skafandrze kosmicznym, natomiast Dominick będzie miał na sobie nieoznakowany skafander.

Oczekuje się, że prace zajmą około sześciu i pół godziny, więc w czwartek będzie mnóstwo okazji do śledzenia relacji ze spacerów kosmicznych. Jeśli przegapicie, w poniedziałek 24 czerwca i wtorek 2 lipca odbędą się dwa kolejne.

Zalecenia redaktorów


Źródło