Strona główna Technologia Najpopularniejsze funkcje AI ogłoszone przez Apple podczas WWDC 2024

Najpopularniejsze funkcje AI ogłoszone przez Apple podczas WWDC 2024

36
0

Dziś rozpoczęła się konferencja Apple WorldWide Developer Convention (WWDC), coroczne wydarzenie, podczas którego Apple ogłasza niektóre z najważniejszych funkcji przeznaczonych dla swoich urządzeń, aplikacji i oprogramowania. A tegoroczne WWDC to porażka. Dzięki nowym – i dużym – inwestycjom Apple w technologię generatywnej sztucznej inteligencji, firma miała mnóstwo do zaprezentowania na froncie sztucznej inteligencji, od ulepszonej Siri po emoji generowane przez sztuczną inteligencję.

Firma Apple ogłosiła zawarcie umowy z OpenAI w celu wprowadzenia ChatGPT, chatbota OpenAI opartego na sztucznej inteligencji, na szereg swoich urządzeń. Wprowadzono nowe narzędzia do edycji zdjęć, umożliwiające usuwanie obiektów i osób ze zdjęć. Wdrożono także funkcję sztucznej inteligencji do korekty, przepisywania i podsumowywania tekstu w całej treści, w tym w notatkach do e-maili.

Oto podsumowanie kilku bardziej godnych uwagi ogłoszeń Apple AI z WWDC 2024.

Nowa Siri

Siri przeszła w tym roku metamorfozę dzięki nadrzędnemu projektowi Apple dotyczącemu generatywnej sztucznej inteligencji, zwanemu Apple Intelligence.

Dzięki Apple Intelligence Siri – która ma odświeżony wygląd, z nową ikoną i świecącą kontrolką na krawędziach ekranu urządzenia – może teraz radzić sobie z potknięciami w mowie i lepiej rozumieć kontekst. Możesz teraz także pisać do Siri, która będzie odpowiadać na pytania, w tym dotyczące korzystania z iPhone'a, iPada lub komputera Mac.

Kredyty obrazkowe: Jabłko

Wkrótce Siri stanie się jeszcze bardziej wydajna, zapewniając widoczność na ekranie i możliwość podejmowania działań w aplikacjach i między nimi — możesz więc poprosić Siri, aby na przykład „sprawiła, że ​​to zdjęcie będzie widoczne”, a następnie „dodała to zdjęcie” do innej aplikacji. Podczas poniedziałkowego przemówienia WWDC Apple podał przykład, w którym Siri znajduje zdjęcie Twojej licencji, pobiera numer identyfikacyjny i wprowadza go do formularza internetowego.

Aby skorzystać z nowej Siri, potrzebujesz urządzenia Apple obsługującego Apple Intelligence – w szczególności iPhone’a 15 Professional i urządzeń z chipami M1 lub nowszymi.

Integracja ChatGPT

Apple wprowadza ChatGPT do Siri oraz innych własnych aplikacji i funkcji we wszystkich swoich systemach operacyjnych.

Apple twierdzi, że użytkownicy Siri wkrótce będą mogli kierować pytania do ChatGPT w celu uzyskania „ekspertyzy”, która może być pomocna. Do pytań, które zadajesz ChatGPT za pośrednictwem Siri, możesz dołączać zdjęcia lub zadawać pytania związane z dokumentami lub plikami PDF.

Kredyty obrazkowe: Jabłko

Usługa Apple zintegrowała także ChatGPT z narzędziami dla całego systemu operacyjnego, takimi jak narzędzia do pisania (obsługiwane przez Apple Intelligence), które umożliwiają tworzenie treści za pomocą ChatGPT — w tym obrazów — lub zadawanie wstępnego pomysłu i wysyłanie go do ChatGPT w celu uzyskania wersji lub zmiany.

Integracje ChatGPT pojawią się na iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia jeszcze w tym roku, jak twierdzi Apple, i będą bezpłatne bez konieczności tworzenia konta ChatGPT lub OpenAI. Początkowo będą zasilane przez GPT-4o, niedawno wprowadzony flagowy mannequin generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI.

Genmoji i plac zabaw z obrazami

Genmoji, które wkrótce będzie dostępne w systemie iOS 18 na urządzeniach obsługujących technologię Apple Intelligence, umożliwi tworzenie obrazów przypominających emoji AI dowolnej osoby z Twojej biblioteki zdjęć — lub po prostu niestandardowych emoji. Genmoji może służyć jako naklejka umożliwiająca reagowanie na wiadomości za pomocą Odbicie lub wbudowane w wiadomości, twierdzi Apple.

Odrębna, nowa funkcja generowania obrazów umożliwia użytkownikom iPhone'a tworzenie obrazów AI osób, z którymi komunikują się. Apple Intelligence będzie wiedzieć, z kim rozmawiasz, twierdzi Apple — więc jeśli chcesz spersonalizować czat za pomocą niestandardowego obrazu sztucznej inteligencji, możesz to zrobić na bieżąco.

Kredyty obrazkowe: Jabłko

Dostępna jest także Picture Playground, nowa funkcja generowania obrazów, która działa w aplikacjach takich jak Notes, Freeform, Keynote i Pages.

Dostępny jako samodzielna aplikacja i interfejs API dla programistów, Picture Playground umożliwia użytkownikom tworzenie obrazów przy użyciu takich koncepcji, jak motywy, kostiumy, akcesoria, miejsca i nie tylko. Wybierasz motywy, które chcesz uwzględnić, a kilka minut później Picture Playground tworzy podgląd Twojego obrazu.

Edycja zdjęć AI

Nowe narzędzie Apple Clear Up, wbudowane w ulepszoną aplikację Zdjęcia, usuwa niechciane osoby i przedmioty ze zdjęć.

Funkcję Sprzątanie można zastosować na dowolnym zdjęciu w aplikacji Zdjęcia, zaznaczając lub zaznaczając rzecz lub osobę, która ma zostać usunięta. Opierając się na sztucznej inteligencji, funkcja Clear Up usuwa wybrany component i zastępuje go pikselami kontekstowymi, aby sprawiać wrażenie, jakby danej rzeczy (lub osoby) nigdy tam nie było.

Kredyty obrazkowe: Jabłko

Jeśli chodzi o zdjęcia, są one teraz lepiej zorganizowane dzięki sztucznej inteligencji. Aplikacja Zdjęcia, dostępna w iOS 18, będzie wyświetlać kolekcje zdjęć automatycznie uporządkowane według tematów, takich jak czas, ludzie, ulubione wspomnienia, podróże i nie tylko. Będziesz także mógł używać bardziej szczegółowych terminów do wyszukiwania zdjęć.

Transkrypcja rozmów

Już wkrótce na iPhonie 15 Professional i nowszych modelach iOS będzie opcjonalnie nagrywał i transkrybował Twoje rozmowy telefoniczne.

Ta funkcja — którą należy włączyć ręcznie i która informuje osobę po drugiej stronie linii, że rozmowa jest nagrywana, aby nie naruszać przepisów dotyczących prywatności — zapisuje treść wypowiedzi podczas rozmowy, a następnie udostępnia podsumowanie rozmowy kluczowe punkty omówione w aplikacji Notatki na iOS.

Podczas poniedziałkowego przemówienia Apple zauważył (bez zamierzonej gry słów), że w aplikacji Notatki będzie można także nagrywać i transkrybować dźwięk.

Źródło