Strona główna Technologia Marc Andreessen, Sequoia ponownie wspiera Kearny'ego Jacksona, tym razem w ramach Funduszu...

Marc Andreessen, Sequoia ponownie wspiera Kearny'ego Jacksona, tym razem w ramach Funduszu III o wartości 65 mln dolarów

13
0

Po zabezpieczeniu 14 milionów dolarów na swój drugi fundusz w 2023 r. firma VC działająca na wczesnym etapie rozwoju Kearny Jackson powraca z trzecim funduszem, tym razem pozyskując 65 milionów dolarów w postaci zobowiązań kapitałowych, pochodzących m.in. od szeregu debiutujących funduszy instytucjonalnych.

Położona przy obu wybrzeżach firma Kearny Jackson inwestuje w rozwiązania SaaS i infrastrukturę B2B, a także w infrastrukturę technologii finansowych, często prowadząc lub współprowadząc rundy finansowania.

„Jedną z rzeczy, na które kładziemy nacisk u założycieli, którzy z nami startują, jest czas na wycenę” – powiedział TechCrunch współzałożyciel i companion generalny Sriram Krishnan. „Mamy sporo szczęścia, że ​​mamy taki miks LP, jaki mamy, ponieważ pod koniec dnia chcemy zbudować poprzedzającą platformę w fazie zalążkowej, która ma fenomenalną markę, ale także jest w stanie pracować tak szybko, jak założyciele”.

Krishnan, który zajmował stanowiska związane z zarządzaniem produktami w firmach Tinder i Spotify, oraz jego współzałożyciel i wspólnik generalny Sunil Chhaya, który wcześniej pracował w Menlo Ventures i Tenaya Capital, twierdzą, że nie mają problemu z inwestowaniem w zespół, który jest zarówno przed osiągnięciem przychodów, jak i przed stworzeniem produktu.

Dzięki doświadczeniu Chhayi jako inwestora kapitału wysokiego ryzyka oraz Krishnana jako założyciela/operatora, firmą zainteresowali się partnerzy komandytowi, tacy jak Sequoia i Marc Andreessen.

„Sunil i ja znamy się od dawna” – powiedział Krishnan. „Pochodzi ze świata, w którym każdy zjada każdego, w inwestowaniu w serię A i serię B. Mamy mieszankę doświadczeń, aby wystawiać większe czeki, ale także doświadczenie, aby pomagać tym założycielom”.

Para odmówiła ujawnienia nazwisk wszystkich inwestorów partnerskich w nowym funduszu, jednak powiedzieli, że uwzględnili ponad trzy fundusze powiernicze, a także fundusze emerytalne, w tym Stepstone, i fundusze funduszy. Sequoia, która zainwestowała w drugi fundusz Kearny'ego Jacksona, powróciła z 5-krotnym zobowiązaniem, powiedzieli.

Inni inwestorzy LP to Bain Capital Ventures i Menlo Ventures, a także szereg inwestorów indywidualnych, w tym Andreessen (osobiście, nie za pośrednictwem Andreessen Horowitz), który również zainwestował w Fund II, a także były dyrektor techniczny GitLab Eric Johnson, były dyrektor techniczny Spotify Andreas Ehn, współzałożyciel Unit Itai Damti i założyciel Perception Jeff Horing, a także Marc Andreessen z Andreesen Horowitz.

Znacznie większy rozmiar ich trzeciego funduszu daje duetowi większą dźwignię, ale są zadowoleni, że zaczęli od małych kwot.

Mając teraz większy fundusz, para może realizować swoją strategię pozyskiwania większego udziału w spółkach portfelowych. Kearny Jackson celuje w 6% do 10% udziałów w spółkach, inwestując około 1,5 miliona dolarów w startupy w fazie przedseed i seed. To mniej niż typowe 15% do 20% udziałów, do których dąży większość agency na wczesnym etapie, mówi Chhaya, co może pomóc im konkurować o transakcje.

Krishnan i Chhaya spodziewają się zainwestować w 30–35 agency w ciągu najbliższych trzech i pół roku. Dokonali już jednej ukrytej inwestycji w startup kierowany przez były zespół Snowflake.

„Wcześniej przedstawialiśmy naszych założycieli wiodącym VC, a teraz sami jesteśmy w stanie to robić” — powiedział Krishnan. „Gdybyśmy wybrali większy fundusz, nie sądzę, aby nasza strategia spotkała się z tak dużym odzewem. Tutaj możemy uzyskać własność, jakiej chcemy, i możemy również współpracować z dużymi lub mniejszymi VC”.

Chhaya dodał, że „są dobrze przygotowani do wspierania tych założycieli na wczesnych etapach”. W rezultacie założyciele często żartują, że dostają „dwa w cenie jednego” – powiedział.

Wśród najważniejszych inwestycji z dwóch pierwszych funduszy znalazły się: firma zajmująca się bazami danych Motherduck, firma zajmująca się oprogramowaniem inżynieryjnym Cortex, firma zajmująca się pośrednictwem ubezpieczeniowym Comulate, protokół Ethereum EigenLayer, firma zajmująca się narzędziami dla programistów Sprig oraz firma zajmująca się produktywnością w miejscu pracy Rhythms.

Źródło