Strona główna Technologia Jedna z najbardziej ekskluzywnych szkół w Wielkiej Brytanii wymieni smartfony uczniów na...

Jedna z najbardziej ekskluzywnych szkół w Wielkiej Brytanii wymieni smartfony uczniów na Nokię

17
0

Nokia 3210. Andy Boxall / Stylish cyfrowe

Jedna z najbardziej elitarnych szkół w Wielkiej Brytanii ogłosiła, że ​​zakaże używania smartfonów wśród swoich kolejnych uczniów. Jednak aby mogli pozostać w kontakcie, uczniowie otrzymają zwykłe telefony Nokia, które umożliwiają jedynie wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych.

Nowe przepisy zostały wprowadzone przez szkołę z internatem dla chłopców Eton School, w której koszt nauki wynosi 64 000 dolarów rocznie, z powodu rosnących obaw o wpływ korzystania ze smartfonów na zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie młodych ludzi. Istnieje również nadzieja, że ​​zakaz zmniejszy rozproszenie uwagi w klasie i poprawi zachowanie.

Eton School, położone w mieście Windsor na zachód od Londynu, zostało założone prawie 600 lat temu i słynie z tego, że wykształciło pokolenia przywódców politycznych, w tym 20 premierów kraju, w tym Borisa Johnsona i Davida Camerona. Inni znani absolwenci to książęta William i Harry, powieściopisarz George Orwell, twórca Jamesa Bonda Ian Fleming i zdobywca Oscara aktor Harry Redmayne.

Od września nowa grupa 13-latków w Eton School będzie miała zakaz korzystania ze smartfonów przez cały czas. Mike Grenier, zastępca dyrektora Eton, niedawno napisał do rodziców nowych uczniów, aby poinformować ich, że karta SIM ze smartfona ich dziecka zostanie przeniesiona na wydany przez szkołę telefon komórkowy Nokia, Normal podał. Nie jest jasne, jaki konkretnie telefon Nokia otrzymają, ale może to być coś w rodzaju niedawno wydanej Nokii 3210, którą recenzent telefonów komórkowych Digital Traits opisał jako „najgorszy telefon, jakiego używałem w 2024 roku”.

Nokia reklamuje 3210 pod hasłem: „Bez aplikacji. Bez kłopotów. Zrób sobie przerwę od przewijania i nawiąż kontakt z tym, co ważne”. Oznacza to, że uczniowie będą musieli obejść się bez TikToka, Instagrama i Snapchata. Ale ma Snake’a.

Szkoła umożliwi również korzystanie z iPadów w celach edukacyjnych.

„Jeśli jest stosowany odpowiedzialnie i z umiarem, [smartphones] może być kluczowym elementem życia współczesnego nastolatka, może tworzyć pozytywne sieci społeczne i zapewniać dostęp do wiadomości i opinii z całego świata”, powiedział Grenier.

„Jednakże pomimo tych pozytywów istnieją również powiązane wyzwania i potencjalne obszary budzące obawy, zwłaszcza w zakresie socjalizacji, niewłaściwego i nadmiernego użytkowania oraz wpływu na zdrowie psychiczne i fizyczne”. Szkoła zauważyła, że ​​„kontrole dostosowane do wieku pozostają w mocy w przypadku innych grup wiekowych”.

Zakaz korzystania ze smartfonów w Eton nastąpił po tym, jak niedawno wybrany rząd Partii Pracy w Wielkiej Brytanii oświadczył, że jest „otwarty” na pomysł zakazania dzieciom korzystania z mediów społecznościowych w celu ochrony ich zdrowia psychicznego.

Badania przeprowadzone przez Widespread Sense Media wykazały, że w USA około 91% dzieci w wieku 14 lat posiada smartfon, co doprowadziło do wprowadzenia podobnych zakazów korzystania z telefonów komórkowych w tamtejszych szkołach, CBS Information podało:Dane Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych z roku szkolnego 2021–2022 pokazują, że w około 76% szkół zakazano używania smartfonów w celach innych niż nauka.


Źródło