Strona główna Technologia iOS 18 z blokadą aplikacji z FaceID i trybem ciemnym dla ikon...

iOS 18 z blokadą aplikacji z FaceID i trybem ciemnym dla ikon na WWDC 2024: raporty

18
0

Z raportu wynika, że ​​iOS 18 ma wprowadzić tryb ciemny do ikon aplikacji na ekranie głównym iPhone'a. Według doniesień przełączenie tego ustawienia może dodać ciemny odcień do ikon aplikacji. Apple jest również poinformowany o wdrożeniu funkcji umożliwiającej użytkownikom blokowanie aplikacji za pomocą Face ID w kolejnym systemie operacyjnym dla iPhone'a, który ma zostać zaprezentowany w poniedziałek podczas konferencji Worldwide Builders Convention (WWDC) 2024. Mówi się również, że iOS 18 oferuje kilka funkcji AI, które można nazwać Apple Intelligence.

Ikony aplikacji z trybem ciemnym

Według MacRumors raport, tryb ciemny prawdopodobnie zostanie rozszerzony na ekran główny iPhone'a. Funkcja, która zadebiutowała w iOS 13 w 2019 roku, zmienia kolorystykę telefonu w całym systemie. Apple twierdzi, że nadaje iPhone'owi wygląd „idealny do zastosowań przy słabym oświetleniu”.

Obecnie tryb ciemny ma wpływ tylko na niektóre elementy ekranu głównego, takie jak ikony folderów. Jednak w systemie iOS 18 zgłoszono, że jest on zaimplementowany dla wszystkich ikon aplikacji. Z raportu wynika jednak, że początkowo może ono ograniczać się wyłącznie do własnych aplikacji Apple. Spekuluje się, że interfejs API obsługujący tryb ciemny w aplikacjach innych agency zostanie wprowadzony później.

Blokada aplikacji na iPhonie

Dodatkowo iOS 18 jest również zgłoszone aby wprowadzić kolejną nowość do iPhone'a – możliwość blokowania poszczególnych aplikacji. Spekuluje się, że umożliwi użytkownikom blokowanie wbudowanych aplikacji iPhone'a, takich jak Mail, Safari, Telefon, Notatki, Wiadomości, Zdjęcia, Telefon i inne. Te aplikacje potrzebowałyby Face ID do uwierzytelnienia, co potencjalnie dodałoby warstwę bezpieczeństwa.

Chociaż Apple obecnie zezwala na pewne zablokowane elementy, takie jak foldery „Ostatnio usunięte” i „Ukryte” w aplikacji Zdjęcia oraz niektóre notatki, funkcja blokady aplikacji działałaby znacznie lepiej. Chociaż istnieją obejścia tego problemu, takie jak użycie skrótów lub czasu przed ekranem, aplikacji nie można blokować w całym systemie.

Według raportu funkcja ta może działać także z Contact ID i hasłem iPhone'a, oprócz Face ID. Oczekuje się, że Apple wprowadzi tę funkcję wraz z aktualizacją dla programistów iOS 18 po prezentacji na WWDC 2024. Spekuluje się jednak, że będzie on dostępny publicznie dopiero we wrześniu, wraz z nadchodzącą serią iPhone'ów 16.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Źródło