Strona główna Technologia Grupa flisaków rzecznych NS pomaga ratować wieloryba wyrzuconego na brzeg

Grupa flisaków rzecznych NS pomaga ratować wieloryba wyrzuconego na brzeg

39
0

Niektórzy ludzie, którzy chcieli przepłynąć pływową rzeką w Nowej Szkocji, dostali w niedzielę więcej, niż się spodziewali, kiedy natknęli się na płetwala karłowatego wyrzuconego na brzeg na mieliźnie.

Załogi Tidal Bore Rafting Resort, firmy zajmującej się przejażdżkami po rzece, zauważyły ​​osierocone zwierzę morskie, gdy wypływały na spotkanie rosnącego przypływu na rzece Shubenacadie.

„To było bardzo ekscytujące i tak się złożyło, że mieliśmy jedną, ogromną grupę i wszyscy byli bardzo zaniepokojeni… ale wszyscy robili zdjęcia” – powiedział w poniedziałek Dwight Barkhouse, kierownik ds. spływu w ośrodku.

„To było jak szalone wydarzenie, wciąż nie mogę uwierzyć, że to się w ogóle wydarzyło”.

OBEJRZYJ | Flisarze spotykają wieloryba wyrzuconego na brzeg na mierzei

Flisacy rzeczni znaleźli wieloryba wyrzuconego na brzeg w płytkiej wodzie

Grupa flisaków z Nowej Szkocji natknęła się na wyrzuconego na brzeg płetwala karłowatego w rzece Shubenacadie 9 czerwca 2024 r. (Źródło: Erin LC/Fb, riverwranglers/TikTok)

Powiedział, że wieloryb znajduje się zaledwie w pięciu centymetrach w wodzie i jest dziobany przez wrony, więc on i pasażerowie firmowych łodzi pospieszyli na pomoc.

Powiedział, że nie widział czegoś podobnego w ciągu 13 lat prowadzenia spływów rzeką. Powiedział, że czekając na nadchodzący przypływ, polewali wieloryba wodą.

„Było to tak zabawne i po prostu oszałamiające, że wszyscy przegapili nadchodzący odwiert pływowy” – powiedział Barkhouse. „Nikt tak naprawdę nie zwracał na to uwagi i spieszyliśmy się, aby wrócić na łodzie na czas”.

Powiedział, że podczas gdy inne łodzie odpłynęły, on pozostał z wielorybem, aby upewnić się, że ucieknie. Powiedział, że kiedy ostatni raz go widział, wieloryb płynął w kierunku Zatoki Fundy.

Źródło