Strona główna Technologia Exein pozyskał 15 mln dolarów w ramach serii B, aby powstrzymać szaleństwo...

Exein pozyskał 15 mln dolarów w ramach serii B, aby powstrzymać szaleństwo w dziedzinie ramion robotycznych

18
0

Teraz wszyscy jesteśmy dość dobrze zaznajomieni z cyberbezpieczeństwem komputerów. Ale co by się stało, gdyby ramię robota na linii produkcyjnej zostało zhakowane i poinstruowane, aby zabić swojego ludzkiego współpracownika? To „bezpieczeństwo urządzeń” to rodzaj drażliwego problemu, z którym mierzy się startup Exein z siedzibą w Rzymie.

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem IoT pozyskała już 15 mln euro w rundzie finansowania serii B prowadzonej przez 33NVC specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie i oprogramowaniu infrastrukturalnym. Kapitał zostanie wykorzystany do ekspansji w Europie, USA i Azji.

Rozwiązanie Exein IoT Safety osadza środki bezpieczeństwa bezpośrednio w oprogramowaniu urządzenia, skutecznie próbując „uodpornić” urządzenie na ataki. Wykorzystuje również AI na krawędzi, aby zwiększyć ochronę, podała firma w oświadczeniu.

Firma zajmuje się również Projekt Yocto Inicjatywy te są częścią sektora systemów wbudowanych Linux, obsługującego rocznie 6 miliardów urządzeń.

„Na przykład zabezpieczamy systemy maszynowe, systemy CNC, więc rzeczy, które naprawdę mają wpływ na życie ludzi” — powiedział dyrektor generalny Exein Gianni Cuozzo. „Gdybyś był pracownikiem pracującym z ramieniem robota i coś by się stało, mógłbyś zostać ranny lub linia produkcyjna mogłaby zostać zatrzymana”.

„Przed nami nie było żadnej standaryzacji oprogramowania. Każdy tworzył własne ramy i podejście do bezpieczeństwa. Jesteśmy pierwszą standaryzacją w warstwie sanitarnej bezpieczeństwa na tym rynku” – dodał.

Do rundy finansowania dołączyły również: Partechoraz obecnych inwestorów Zjednoczone Przedsięwzięcia, eKAPITAŁ I Przedsięwzięcia w branży przyszłości (fundusz Redstone/SBI).

Źródło