Strona główna Technologia Bitcoin i Ether odnotowują niewielkie zyski, ponieważ altcoiny wykazują zróżnicowane ruchy w...

Bitcoin i Ether odnotowują niewielkie zyski, ponieważ altcoiny wykazują zróżnicowane ruchy w obliczu rosnącej presji sprzedaży

13
0

Rynek kryptowalut przechodzi okres korekty cen z powodu wielu czynników makroekonomicznych, które powodują zmienność na rynku. W środę 10 lipca Bitcoin wykazał wzrost o ponad dwa procent, zwiększając swoją wartość do 59 304 USD (około 49,5 lakh rupii) na giełdach międzynarodowych, takich jak CoinMarketCap. Tymczasem na giełdach indyjskich BTC zdołał odzwierciedlić podobny procent wzrostu, aby handlować w przedziale od 57 906 USD (około 48,3 lakh rupii) do 63 577 USD (około 53 lakh rupii).

„Rynek kryptowalut wykazywał pierwsze oznaki ożywienia, ponieważ rynek zaczyna trawić wpływ dużej emisji BTC przez niemiecki rząd, zwiększając presję sprzedaży. Bitcoin wzrósł o prawie trzy procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Możemy oczekiwać, że rynki pozostaną niespokojne w nadchodzących tygodniach. Jeśli Bitcoin przekroczy poziom 60 000 USD i utrzyma się powyżej niego przez co najmniej dwa tygodnie, możemy oczekiwać, że dynamika się utrzyma” – powiedział Shivam Thakral, CEO BuyUcoin, portalowi Gadgets360.

Ether pokazał nieco inne trajektorie na giełdach krajowych i międzynarodowych w środę. Aktywa, ze wzrostem o 1,06 procent na giełdach międzynarodowych, są notowane po 3115 USD (około 2,6 lakh rupii). W Indiach cena ETH oscyluje nad kwotą 3313 USD (około 2,76 lakh rupii) po niewielkiej stracie w wysokości 1,7 procent, zgodnie z trackerem cen kryptowalut Gadgets360.

„Ostrożność jest zachowana, ponieważ rynek wchłonie 75 000 do 118 000 BTC o wartości 4,3 miliarda dolarów (około 35 902 crore rupii) – 6,8 miliarda dolarów (około 56 776 crore rupii) od klientów Saksonii i Mt. Gox. Reakcja Fed na inflację w postaci podwyżek stóp procentowych jest chmurą na horyzoncie, ale kontrolowana inflacja może przynieść wzrost cen”, skomentował Avinash Shekhar, współzałożyciel i dyrektor generalny Pi42, sytuację na rynku kryptowalut w środę.

Tether, Binance Coin, Solana, Dogecoin, Shiba Inu, Litecoin i Chainlink zanotowały w środę spadki na wykresach kryptowalut.

Jednak kilka kryptowalut odnotowało niewielkie zyski w środę. Należą do nich Cardano, Avalanche, Polkadot, Close to Protocol, Polygon i Uniswap.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o 2,73 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Dzięki temu wycena sektora wynosi obecnie 2,17 biliona dolarów (około 1 81 18 089 crore rupii), zgodnie z CoinMarketCap.

Analitycy rynku uważnie obserwują ruchy rynkowe Toncoin, który jest natywnym tokenem blockchaina TON powiązanego z Telegramem.

„Po osiągnięciu najniższego poziomu 7,09 USD (około 0,085 rupii), TON jest teraz notowany po 7,28 USD (około 0,087 rupii). Widoczna jest zwiększona aktywność wielorybów, z dziewięcioma dużymi transakcjami o łącznej wartości 359 000 TON w ciągu ostatnich 24 godzin, co wskazuje na optymizm inwestorów”, powiedział Rajagopal Menon, wiceprezes WazirX dla Gadgets360. „Odporność cenowa TON i strategiczne zakupy podczas spadków są pokazane przez jego zdolność do utrzymania się powyżej kluczowych poziomów wsparcia, przy czym 50 EMA i 100 EMA stanowią kluczowe wskaźniki”.


Kryptowaluta jest nieuregulowaną walutą cyfrową, nie jest prawnym środkiem płatniczym i podlega ryzyku rynkowemu. Informacje zawarte w artykule nie mają być ani nie stanowią porady finansowej, porady handlowej ani żadnej innej porady lub rekomendacji jakiegokolwiek rodzaju oferowanej lub popieranej przez NDTV. NDTV nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty wynikające z jakiejkolwiek inwestycji opartej na jakiejkolwiek postrzeganej rekomendacji, prognozie lub innych informacjach zawartych w artykule.

Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegóły znajdziesz w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Źródło