Strona główna Technologia Apple potwierdza plany współpracy z Google Gemini „w przyszłości”

Apple potwierdza plany współpracy z Google Gemini „w przyszłości”

29
0

Po głównej prezentacji na konferencji WWDC 2024, podczas której przedstawiono Apple Intelligence i potwierdzono partnerstwo zapewniające dostęp ChatGPT do Siri w ramach umowy z OpenAI, starszy wiceprezes Craig Federighi potwierdził plany współpracy z dodatkowymi modelami stron trzecich. Pierwszym przykładem podanym przez dyrektora była firma, z którą Apple rozważał możliwość nawiązania partnerstwa.

„Nie możemy się doczekać integracji z innymi modelami, na przykład z Google Gemini, w przyszłości” – powiedział Federighi podczas rozmowy po głównym przemówieniu. Szybko dodał, że firma „w tej chwili nie ma nic do ogłoszenia, ale taki jest nasz ogólny kierunek”.

ChatGPT OpenAI będzie pierwszym modelem strony trzeciej, który zostanie zintegrowany jeszcze w tym roku. Apple twierdzi, że użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do systemu bez konieczności zakładania konta lub płacenia za usługi premium. Jeśli chodzi o integrację tej platformy z ulepszoną wersją Siri na iOS 18, Federighi potwierdził, że asystent głosowy ostrzeże użytkownika przed wysłaniem mu własnych, wewnętrznych modeli.

„Teraz możesz to zrobić bezpośrednio za pośrednictwem Siri, bez konieczności korzystania z innego narzędzia” – powiedział dyrektor Apple. „Siri, to naprawdę ważne, aby zrozumieć, zapyta Cię, zanim przejdziesz do ChatGPT. Następnie możesz przeprowadzić tę rozmowę za pomocą ChatGPT. Następnie, jeśli w Twoim pytaniu znajdują się jakieś pomocne dane, które możesz chcieć dostarczyć do ChatGPT, zapytamy: „Czy chcesz wysłać to zdjęcie?” Z punktu widzenia prywatności zawsze masz kontrolę i masz całkowitą przejrzystość.”

Źródło