Strona główna Sporty Wszystko Tygrys Czy zmienia się w S*: Świat golfa oskarża 48-latka...

Wszystko Tygrys [Woods] Czy zmienia się w S*: Świat golfa oskarża 48-latka o niekompetencję w związku z jego „właściwym czasem” wyznania

20
0

Tiger Woods miał bardzo dobry powód, aby odrzucić szansę na Puchar Rydera. Były numer 1 na świecie wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie Pucharu Rydera w oficjalnym oświadczeniu. 15-krotny mistrz turniejów wielkoszlemowych żongluje wieloma rzeczami, szczególnie w związku z trwającymi negocjacjami w sprawie fuzji. ​​To brak czasu uniemożliwił mu podjęcie tej pracy. Ale 48-latek nie wykluczył powrotu w przyszłości.

Tiger Woods napisał: „Wraz z moimi nowymi obowiązkami wobec [PGA] Trasa i zobowiązania czasowe Uważałem, że nie będę w stanie poświęcić czasu drużynie USA i graczom wymaganym jako kapitan. Nie oznacza to, że nie chciałbym być kapitanem drużyny w przyszłości. Jeśli/kiedy poczuję, że nadszedł właściwy czas, oddam swój kapelusz na ring, aby ta komisja podjęła decyzję.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Woods jest jednym z sześciu dyrektorów graczy zaangażowanych w kształtowanie przyszłości PGA Tour. Ponadto 15-krotny mistrz turniejów wielkoszlemowych jest również członkiem Komitetu Transakcyjnego, nadzorującego codzienne postępy. Wcześniej Rory McIlroy, członek ag tej samej grupy, ujawnił, że kontaktują się z urzędnikami PIF dwa-trzy razy w tygodniu.

Na dodatek Woods znajduje się w kluczowym momencie swojej kariery. Po operacji kostki weteran wziął udział tylko w trzech głównych turniejach i Hero World Problem; wycofał się z Genesis Invitational z powodu grypy.

Były numer 1 na świecie znajduje się w fazie przejściowej, w której próbuje się przystosować do swoich ograniczeń fizycznych. Jego kostka nie porusza się już tak, jak kiedyś, co powoduje większy ciężar na dolnej części pleców. To z kolei wydłuża okres rekonwalescencji po turnieju.

Niemniej jednak gotowość Woodsa do objęcia kapitanatu Pucharu Rydera w późniejszym terminie sugeruje, że szuka on bardziej sprzyjającej okazji. Być może w 2027 r., kiedy Puchar Rydera trafi do Adare Manor. Co dziwne, nie wszyscy chcą widzieć go jako kapitana nawet wtedy.

Dlaczego fani nie chcą, aby Tiger Woods był kapitanem drużyny USA

Tiger Woods reprezentował Begins and Stripes osiem razy w swojej karierze, wygrywając tylko raz, w 1999 roku. Woods rozegrał 37 meczów, w których wygrał 13 razy, przegrał 21 meczów i zremisował 3. Ostatni występ Woodsa w Pucharze Rydera miał miejsce w 2018 roku. Część internautów nie wierzy, że Tiger Woods wniósłby wiele wartości do drużyny. Jeden z użytkowników napisał: „Nie chcemy go.”

przez Imago

Co ciekawe, 48-latek był kapitanem drużyny USA, która wygrała Puchar Prezydentów w 2019 r. W rzeczywistości Tiger Woods zapoczątkował ruch słynnego duetu Patrick Cantlay – Xander Schauffele. Mimo to nie wszyscy są przekonani co do jego umiejętności przywódczych.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Jeden z nich napisał na Twitterze: „Tiger jako kapitan, łatwe zwycięstwo Europy. Poza grą wszystko co robi Tiger zamienia się w gówno.” Niektórzy z nich wskazują na opóźnione negocjacje jako na dowód nieudolności Woodsa jako lidera. “Rozpoczęli „negocjowanie” umowy ramowej pod koniec 2022 r. Teraz te ciągłe negocjacje mają wpływ (tak brzmiał) wydarzenie mające miejsce pod koniec 2025 roku… Wow.”

Inni uważają, że Woods chciał pozostać ponad polityką LIV Golf i PGA Tour. Zakładają, że 82-krotny zwycięzca PGA Tour chciał grać bezpiecznie. Do następnego Pucharu Rydera w 2027 r. podział LIV-PGA Tour prawdopodobnie będzie już przeszłością.Innymi słowy, chce poczekać, aż LIV i PGA połączą się, a następnie zostać kapitanem zwycięskiej drużyny bez żadnej polityki,” napisał jeden z użytkowników na Twitterze.

Co ciekawe, niektórzy skorzystali również z okazji, aby wystrzelić Solar Day Crimson, nową linię odzieżową Woodsa. Wcześniej „wyprzedane” produkty Solar Day Crimson sprzedawały się po dwu- i trzykrotnie wyższej cenie na zewnętrznych platformach e-commerce, takich jak eBay.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Jeden z użytkowników zaśmiał się: „Jestem skupiony na sprzedaży drogich polo z gównianym brand i budowaniu nowej bańki tenisowej dla naszej ligi symulatorów. I rozgrywaniu 3 turniejów rocznie. Jeden człowiek może zrobić tylko tyle.

Chociaż Tiger Woods był faworytem wśród doświadczonych golfistów, fani nie podzielają tego sentymentu. Co ciekawe, Keegan Bradley, nowy kapitan Ryder Cup, powiedział, że były numer 1 na świecie może się zaangażować w dowolny sposób. Bradley jest skłonny przyjąć rady od 48-latka.Źródło