Strona główna Sporty Wnioski z Copa America: 10-osobowa Kolumbia pokonuje Urugwaj i awansuje do finału

14
0

Copa América 2024 to emocjonujący i wymagający pokaz twardej i pełnej pasji piłki nożnej, która ukazała się w pełnej okazałości podczas środowego półfinału pomiędzy Kolumbią i Urugwajem.

Argentyna we wtorek zapewniła sobie udział w niedzielnym finale, a Kolumbia poszła w jej ślady po napiętym i nieprzewidywalnym starciu w Charlotte. Kafeterowie Jefferson Lerma otworzył wynik oszałamiającym strzałem głową, zanim łokieć Daniela Muñoza posłał Kolumbię do 10 graczy. Pomimo niekorzystnej sytuacji drużyna Néstora Lorenzo utrzymała się i przedłużyła swoją niepokonaną passę do aż 28 meczów.

Czytaj dalej, aby zapoznać się ze streszczeniem środowego półfinału Copa América 2024.

WYNIKI

Kolumbia 1, Urugwaj 0 w Charlotte: Raport z meczu

Puchar Ameryki 2024

Kanada jest jedną z 16 drużyn biorących udział w Copa America 2024, najnowszym ważnym krokiem dla programu na wznoszącej się fali. Sprawdź wszystkie wyniki i relacje tutaj, na Sportsnet.ca.

GŁÓWNE TEMATY DYSKUSJI

10-osobowa Kolumbia broni się przed bezwzględnym Urugwajem

Było wiele wątków fabularnych przed środowym półfinałem. Kolumbia weszła na boisko, unikając porażki w ostatnich 27 meczach, wyrównując swój rekord wszech czasów bez porażki. Urugwaj wszedł do gry, mając nadzieję na zrobienie kolejnego kroku w kierunku bezprecedensowego 16. tytułu Copa América. Ale w wilgotny, chaotyczny wieczór w Karolinie Północnej to 10 pierwszy panował niepodzielnie. Drużyna Lorenzo słusznie zdobyła miejsce w swoim pierwszym finale Copa od 23 lat, po tym jak ostatni raz weszła do finału w 2001 roku, pokonując Meksyk w walce o koronę.

Trudno wskazać punkt zwrotny meczu, skoro było tak wiele ważnych momentów. Drużyna Marcelo Bielsy wyglądała na pozbawioną energii po tym, jak Rodrigo Bentancur został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu kontuzji na początku pierwszej połowy, ale czerwona kartka dla Kolumbii tuż przed przerwą była dramatyczna sama w sobie. To naturalne, że emocje wybuchają w napiętych sytuacjach, ale nie było powodu, aby Muñoz stracił zimną krew w starciu z Urugwajczykiem Manuelem Ugarte. Jego decyzja o uderzeniu łokciem pomocnika Paris Saint-Germain postawiła Kolumbię w trudnej sytuacji w ostatnich 45 minutach i miał cholerne szczęście, że jego drużyna się utrzymała. Kawiarnie zachował się dzielnie, stawiając czoła silnej i zdeterminowanej drużynie Urugwaju z jednym graczem mniej, ale konsekwencje działań Muñoza będą odczuwalne w finale. 28-latek był jednym z najlepszych obrońców na turnieju, a jego konsekwencji i wszechstronności będzie brakować w meczu z Argentyną w niedzielę.

Z drugiej strony Urugwaj będzie rozczarowany wieloma zmarnowanymi okazjami. Gwiazdorski napastnik Darwin Núñez zanotował już 20 prób na Copa América 2024, najwięcej ze wszystkich zawodników, ale strzelił tylko dwa gole. Chociaż można śmiało powiedzieć, że zwrot z inwestycji napastnika Liverpoolu nie jest wysoki, jego koledzy z drużyny nie pomogli w tej sytuacji. Dzięki bezwzględnej, odnowionej energii w drugiej połowie dzięki przewadze jednego zawodnika Bielsa będzie rozczarowany, że 13 strzałów jego drużyny nie doprowadziło do wyrównania. To powinno być głównym obszarem zainteresowania szefa przed sobotnim meczem o brązowy medal z Kanadą.

Piękna, chaotyczna gra

Ciekawie jest oglądać Copa América po Euro. Podczas gdy turniej europejski był zazwyczaj bardziej bezpośredni i taktyczny, niemal nudny, jeśli wolisz, Copa była dokładnym przeciwieństwem.

W środę Financial institution of America Stadium przypominał rzymskie Koloseum. Kolumbijscy i urugwajscy sportowcy walczyli o miejsce w finale, jakby od tego zależało ich życie. Kibice na trybunach krzyczeli i wiwatowali na cześć swoich „gladiatorów”, mając nadzieję, że zmuszą ich do działania. Agresja i emocje były wysokie, co doprowadziło do agresywnej, krwawej walki z faulami, atakami, kontuzjami, czerwoną kartką i mnóstwem krzyków na sędziego.

Nadrzędną fabułą całego turnieju była gra fizyczna. Jednak zwykli fani muszą pamiętać, że to południowoamerykańska piłka nożna, a nie bezsensowny, kompletny styl, jaki można zobaczyć na przykład w Premier League. Środowy półfinał był błyszczącą równowagą wrogości, pasji i technicznego geniuszu. Urugwaj i Kolumbia zaprezentowały żarliwy, ekscytujący pokaz, który po prostu przyjemnie się oglądało. Podania były krótkie i szybkie, a piłka była prowadzona od jednego końca do drugiego. Było mnóstwo strzałów, kreatywnych stałych fragmentów gry i poczucie nieprzewidywalności. Chociaż sport jest często poważną sprawą wśród najbardziej zagorzałych fanów, czasami ważne jest, aby się zatrzymać i docenić grę taką, jaka jest: piękną, ekscytującą całością, która była w pełni widoczna w środę wieczorem.

FANI DNIA

Choć ci pełni pasji fani kibicowali różnym drużynom, łączy ich wspólna siła — ekstrawaganckie, a zarazem stylowe fryzury.

WIADOMOŚCI DNIA COPA

Podczas gdy Néstor Lorenzo jest wniebowzięty po środowym zwycięstwie, Gregg Berhalter prawdopodobnie odczuwa wręcz odwrotne emocje.

Amerykańska Federacja Piłkarska potwierdziła, że ​​50-latek został zwolniony ze stanowiska menedżera reprezentacji USA ze skutkiem natychmiastowym. Wiadomość ta pojawia się po fatalnym występie drużyny na Copa América 2024, gdzie gospodarze nie zdołali wyjść z fazy grupowej po przegranych z Panamą i Urugwajem.

STATYSTYKA DNIA

Nie byłby to mecz Kolumbii bez rozmowy o Jamesie Rodriguezie, prawda? 32-latek, który jest w formie swojego życia, zaliczył swoją szóstą asystę na Copa América 2024. Pomocnik São Paulo został pierwszym piłkarzem w historii, który zaliczył sześć asyst w jednym turnieju Copa, przewyższając Lionela Messiego, który miał pięć asyst w 2021 roku. Jest klasowy, niezawodny i skuteczny.

TRZY GWIAZDY DNIA

1. Jefferson Lerma (Kolumbia):Obrońca Crystal Palace przełamał impas w 39. minucie po tym, jak Rodríguez dośrodkował idealnie z rzutu rożnego. 29-latek skoczył i skierował piłkę głową do bramki, posyłając ją obok bramkarza Urugwaju Sergio Rocheta, który był poza pozycją.

2. Luis Díaz (Kolumbia):27-latek odegrał po cichu kluczową rolę w zwycięstwie Kolumbii, wykorzystując tempo i zwinność, by przelecieć lewą flanką i stworzyć okazje. W chaosie drugiej połowy skrzydłowy Liverpoolu pomógł rozkręcić tłum, który działał jako 12. zawodnik drużyny (lub w tym przypadku 11.) po tym, jak Muñoz zszedł z boiska.

3. Luis Suarez (Urugwaj):Gwiazda Interu Miami została zmieniona w 67. minucie i od razu zrobiła wrażenie, pomagając Urugwajowi odzyskać posiadanie piłki i oddać kilka poważnych strzałów na bramkę. Kontratak 37-latka, który trafił w słupek w 71. minucie, był Celestenajlepsza szansa tej nocy. Niestety, nie wystarczyło to, aby wyrównać wynik Kolumbii.

PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ

Copa América 2024 będzie miała wolne w czwartek i piątek, a następnie w sobotę odbędzie się mecz o brązowy medal. W tym starciu Kanada ma szansę na odkupienie po przegranej 2-0 z Argentyną w półfinale. Debiutanci już zdobyli szacunek, awansując do finałowej czwórki, więc kto to powie Czerwone nie może kontynuować tworzenia historii? To powiedziawszy, tuż po druzgocącej porażce z Kolumbią, Urugwaj wyjdzie z impetem i nie będzie się bał użyć swojej bezwzględnej taktyki, aby zapewnić sobie miejsce na podium.

W niedzielny wieczór mistrzowie świata, Argentyna, będą chcieli zdobyć tytuł Copa po raz drugi z rzędu. Pomimo pewnych obaw, takich jak niemal przegrana z Ekwadorem w rzutach karnych w ćwierćfinale, drużyna Lionela Scaloniego była swoją zwykłą dominującą siłą. Jej przeciwnik, Kolumbia, również wyglądał świeżo. Kapitan Rodríguez jest w formie i po pokonaniu potężnej drużyny Bielsy, Kawiarnie będzie myślał, że wszystko jest możliwe.