Strona główna Sporty Wimbledon 2024: Donna Vekic kontra Jasmine Paolini; zapowiedź, bezpośrednie pojedynki i prognozy

Wimbledon 2024: Donna Vekic kontra Jasmine Paolini; zapowiedź, bezpośrednie pojedynki i prognozy

25
0

Wszystko sprowadza się do finałowej czwórki, a głód zdobycia tytułu Wimbledonu jest teraz większy niż kiedykolwiek. Jedną z tych gwiazd jest Jaśmina PaoliniWłoska gwiazda, która miała wspaniały sezon na kortach ziemnych, zdołała utrzymać dobrą formę, grając na trawie, i teraz będzie chciała dotrzeć do swojego drugiego z rzędu finału Wielkiego Szlema.

Jednak jej podróż wcale nie będzie łatwa. Stanie na drodze do półfinału będzie wspaniałą Donna VekićChorwacka gwiazda, która wykazała się całkowitą dominacją, również jest na fali wznoszącej i będzie chciała zdobyć bilet do finału. Ale kto to będzie?

Jasmine Paolini kontra Donna Vekic: Zapowiedź

Jasmine Paolini zrobiła wrażenie na Wimbledonie. Zaczęła od zwycięstw nad Sarą Sorribes Tormo i Greet Minnen, a następnie pokonała Biancę Andreescu w dwóch setach. W meczu z Madison Keys Paolini awansowała po tym, jak Keys wycofała się z powodu kontuzji. ​​W ćwierćfinale Jasmine Paolini zdominowała Emmę Navarro, wygrywając zdecydowanie 6-2, 6-1.

Wimbledońska podróż Donny Vekic była naznaczona trudnymi meczami. Odrobiła straty, pokonując Wang Xiyu i odniosła proste zwycięstwo nad Eriką Andreevą. Pokonała wyzwania Dayany Yastremskiej i Pauli Badosy w trzech setach. W ćwierćfinale Vekic pokonała Lulu Solar w zaciętym meczu.

Paolini kontra Vekic: bezpośrednie starcie

Jeśli chodzi o statystyki pojedynków między tymi dwoma graczami, Jasmine Paolini ma minimalną przewagę. Co ciekawe, te dwie gwiazdy mierzyły się ze sobą łącznie 3 razy, a Jasmine Paolini wygrała 2 razy, podczas gdy Vekic wygrała tylko raz.

Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 2021 roku na Cincinnati Open. W tym, co było wyraźną dominacją Paolini, udało jej się wyjść na prowadzenie i ukraść zwycięstwo w trzech setach. Mecz zakończył się wynikiem 7-6, 6-2. Z drugiej strony, ich ostatnie spotkanie miało miejsce w zeszłym roku na Montreal Open. Pomimo zmiany miejsca, Jasmine Paolini udało się osiągnąć ten sam wynik. Mecz zakończył się tym samym wynikiem 7-6, 6-2 na korzyść Paolini.

Prognoza: Jasmine Paolini zapewni sobie zwycięstwo w trzysetowym thrillerze

Zarówno Donna Vekic, jak i Jasmine Paolini przystąpią do meczu w dobrej formie. Podczas gdy Paolini miała imponującą passę na kortach ziemnych, będzie chciała dotrzeć do swojego drugiego z rzędu finału Wielkiego Szlema. Z drugiej strony, Donna Vekic, która odniosła spory sukces na trawie, również była tą, na którą warto zwrócić uwagę.

Jednak Paolini zrobiła wrażenie na wszystkich swoją wszechstronną grą, czy to przy siatce, czy na linii końcowej. Vekic była szczególnie silna w grze powrotnej. W walce gwiazd, będzie ciekawie zobaczyć, która z nich wyjdzie zwycięsko. Jednak Jasmine Paolini wydaje się faworytką do wygrania gry i dotarcia do swojego drugiego z rzędu finału Wielkiego Szlema. Co o tym myślisz? Daj nam znać w komentarzu poniżej!Źródło