Strona główna Sporty UJAWNIONE: Więcej Amerykanów ogląda Euro 2024 niż Copa America… a FOX Sports...

UJAWNIONE: Więcej Amerykanów ogląda Euro 2024 niż Copa America… a FOX Sports activities przyciągnął prawie 6 MILIONÓW widzów meczu Francja-Portugalia

19
0

W związku z tym, że w ciągu ostatnich kilku tygodni było mnóstwo meczów piłki nożnej, okazało się, że w tym roku więcej Amerykanów oglądało UEFA Euro niż Copa America.

Mimo że Copa America odbywa się na terytorium USA, dane pokazują, że we wszystkich 50 stanach największą oglądalność wykazują mistrzostwa Europy rozgrywane w Niemczech.

Obejmując oba turnieje w ramach Summer season of Soccer, FOX odniósł ogromny sukces, a miliony widzów oglądały oba zawody w sieci. Jednak ich liczby sugerują znaczną przewagę na korzyść Europejczyków.

Dane FOX pokazują, że Euro 2024 gromadzi średnio ponad dwukrotnie większą liczbę widzów niż Copa America 2024.

Tylko w ćwierćfinałach średnia oglądalność transmisji Euro na kanale FOX wyniosła 3,569 mln widzów. Wszystkie cztery mecze były dostępne w sieci, a ćwierćfinałowe starcie Francji z Portugalią było najliczniejsze pod względem oglądalności.

Dane FOX pokazują, że więcej Amerykanów oglądało Euro niż Copa America

Zwycięstwo Kyliana Mbappe nad jego idolem Cristiano Ronaldo obejrzało 4,284 mln widzów, a w rzutach karnych osiągnęło szczyt 5,7 mln widzów. Tymczasem zwycięstwo Holandii nad Turcją i triumf Anglii nad Szwajcarią w sobotę przekroczyły 4 mln widzów.

Z drugiej strony, Copa America również odniosła sukces. Jednak ich publiczność blednie w porównaniu do Euro.

Ćwierćfinały Copa America oglądało średnio 1,668 mln widzów. Mimo to były godne uwagi liczby, takie jak 2,144 mln widzów, którzy oglądali pojedynek Brazylii z Urugwajem.

Ponadto mecz Kolumbia-Panama, który na papierze jest mniejszym meczem, przyciągnął średnio 1,187 mln widzów. Ogólnie rzecz biorąc, oglądalność ćwierćfinału Copa America wzrosła o 420 procent w porównaniu z turniejem w 2021 r. i o 40 procent w porównaniu z edycją z 2016 r.

Mimo znacznego wzrostu oglądalności, Copa America miała o połowę mniej widzów

Mimo znacznego wzrostu oglądalności, Copa America miała o połowę mniej widzów

Zwycięstwo Francji nad Portugalią oglądało średnio 4,284 mln widzów, a w czasie rzutów karnych oglądalność osiągnęła 5,7 mln widzów

Zwycięstwo Francji nad Portugalią oglądało średnio 4,284 mln widzów, a w czasie rzutów karnych oglądalność osiągnęła 5,7 mln widzów

Z drugiej strony 2,144 mln widzów oglądało mecz Brazylii z Urugwajem

Z drugiej strony 2,144 mln widzów oglądało mecz Brazylii z Urugwajem

Euro zakończy się ostatnim setem pomiędzy Hiszpanią i Anglią. Tymczasem Lionel Messi i Argentyna mają szansę na wygranie drugiego z rzędu tytułu Copa America przeciwko Kolumbii.

Oba mecze zostaną wyemitowane na kanale FOX w niedzielę 14 lipca. Finał Euro o godzinie 15:00, a finał Copa America o godzinie 20:00 czasu wschodniego.Źródło