Strona główna Sporty Szokujące informacje o zatrudnieniu kapitana drużyny USA na Puchar Rydera

Szokujące informacje o zatrudnieniu kapitana drużyny USA na Puchar Rydera

7
0

NOWY JORK — Połączenie Google Meet trwało półtorej godziny, ale zakończyło się w ciągu pięciu minut.

Teraz, gdy Tiger Woods oficjalnie rezygnuje — po miesiącach, jeśli nie latach, bycia faworytem — kto będzie kapitanem drużyny USA na Puchar Rydera 2025 w Bethpage Black?

Pięciopunktowa porażka w Marco Simone w Rzymie poplamiła pamięć drużyny USA. Kapitan drużyny europejskiej Luke Donald został ponownie mianowany na swoje stanowisko zaledwie osiem tygodni po deptaniu. Nagle, gdy Woods w końcu uznał, że kapitanowanie to zbyt wiele do udźwignięcia, oprócz negocjacji PGA Tour-PIF, Amerykanie zostali obarczeni zadaniem wymyślenia planu awaryjnego. Zegar tykał. Pozostało trzynaście miesięcy do 45. Pucharu Rydera.

Ustępujący dyrektor generalny PGA of America Seth Waugh, Justin Thomas, Jordan Spieth, prezes PGA of America John Lindert, wiceprezes Don Rea i kierownik drużyny USA John Wooden spotkali się na wideorozmowie podczas zawodów Vacationers Championship w zeszłym miesiącu, aby wybrać następnego kapitana drużyny USA.

Pozostali kandydaci wywodzili się z „grupy zadaniowej” Ryder Cup — systemu, który drużyna USA wdrożyła w 2014 r., który przesuwa graczy PGA Tour przez function asystentów kapitana w drodze do kapitanatu. Lista, na której znaleźli się weterani Ryder Cup, tacy jak Fred {Couples}, Stewart Cink i dwukrotny kapitan Davis Love III, szczyciła się niezrównanym doświadczeniem w dwuletnim wydarzeniu. Ale żaden nie trafił w czuły punkt w sposób, jakiego potrzebowali Amerykanie. Po miażdżącej porażce w Rzymie drużyna USA musiała myśleć nieszablonowo. Zach Johnson, który był szeroko krytykowany za swoje słabe przywództwo w Marco Simone, nie był kandydatem.

Decyzja Woodsa o odrzuceniu funkcji kapitana w 2025 r. otworzyła drzwi do „zmiany pokoleniowej”, według źródła bezpośrednio zaangażowanego w decyzję, któremu udzielono anonimowości, aby móc swobodnie mówić. Nadszedł czas, aby Amerykanie „zerwali plaster” i podjęli ryzyko.

Waugh — kilka dni przed ogłoszeniem rezygnacji z roli w PGA — był pierwszym, który podniósł nazwisko Keegana Bradleya podczas rozmowy z Komitetem Pucharu Rydera, według źródła. Na podstawie listy nazwisk sporządzonej przez Waugha grupa przesiewała możliwości. Niektóre były spodziewane, inne najwyraźniej pojawiły się znikąd. Padło nazwisko osoby, która nigdy nie grała w Pucharze Rydera.

Jednak tylko jedna osoba spowodowała, że ​​wszyscy sześcioro uczestników spotkania wstrzymało się na 10 sekund: Bradley.

„Kiedy wylądowaliśmy w Keegan, wszyscy nastawili uszy i pomyśleliśmy sobie: tak, to jest ten aspect” – powiedział Wooden, który był caddie w sześciu Ryder Cups. „To była dość długa lista. Na pewno nie chcieliśmy nikogo pominąć. Kiedy dotarliśmy do Keegan, decyzja była jednomyślna i szybka”.

Bradley miał ogromną pasję do Pucharu Rydera, wygrał mistrzostwa PGA, grał w golfa na uniwersytecie St. John's i kiedyś trenował co tydzień w Bethpage Black ze swoimi kolegami z drużyny. Spieth szybko wyraził swoje podekscytowanie. „Są pewne wybory, które nie brzmią jak świetna zabawa” — powiedział trzykrotny mistrz, według tego samego źródła. „Gra dla Keegana brzmi jak świetna zabawa”. Kilka minut później komisja podjęła ostateczną decyzję.

Bradley — 38-latek, który nie został wybrany do drużyny na sezon 2023 i nie grał w tym wydarzeniu od 2014 roku — miał zostać kolejnym kapitanem Pucharu Rydera.

Nie miał pojęcia, że ​​jest w grze.


Organizacja Pucharu Rydera w USA potrzebowała zmian.

Początkowo „zespół zadaniowy” Ryder Cup został utworzony, aby ułatwić transformację struktury USA, która miała dawno mianowanych kapitanów na podstawie osiągnięć zawodowych. Opracował plan wprowadzenia znanych twarzy do pokoju drużyny USA i zapewnienia ciągłości od wydarzenia do wydarzenia, w tym podczas Presidents Cup. Ale za każdym razem, gdy kapitan opierał się na tych, którzy siedzieli na dużym krześle przed nim, zamiast na nowych głosach jako wicekapitanach, tworzyło to 10 sam drawback, z którym Woods i Phil Mickelson zmagali się dekadę temu — liderzy, którzy byli bardziej zaznajomieni z Champions Tour niż z nowoczesnym PGA Tour.

Jak powiedział Waugh grupie, według źródła, grupa zadaniowa „miała na celu zmianę, a teraz stała się czynnikiem braku zmian”.

Przywództwo Johnsona podczas Pucharu Rydera w 2023 r. stanowiło sedno problemu. Wybrał Love, {Couples}, Cink, Jima Furyka i Steve'a Strickera jako swoich wicekapitanów, tworząc znaczną lukę pokoleniową między graczami (średni wiek 30,33) a przywództwem (55,6). Następnie Johnson wykorzystał wybory swojego kapitana, aby wybrać Spietha, Thomasa i Rickiego Fowlera, graczy, z którymi, jak wiadomo, spędzał czas w PGA Tour. Thomas miał najgorszy sezon w swojej karierze, a żona Spietha urodziła ich drugie dziecko dwa tygodnie wcześniej. Johnson nadal opierał się na znanych parach (takich jak Thomas i Spieth), sprzeciwiając się życzeniom niektórych członków zespołu, ale słuchając innych. Plan się nie powiódł, a Johnson został oskarżony o faworyzowanie i utrwalanie „klubu chłopców”. Przynajmniej jeden były członek drużyny USA na Puchar Rydera powiedział, że ma nadzieję, że Bradley może zapewnić reset.


Katastrofalna porażka w Rzymie rzuciła cień na reputację Zacha Johnsona i wywołała dyskusję na temat zmian w drużynie USA. (Paul Ellis/AFP through Getty Photographs)

Po druzgocącej porażce drużyny w Rzymie nie odbyło się spotkanie kryzysowe, ale podjęto skoordynowane wysiłki, aby uciec od „komory echa jednostajności”. Komitet Pucharu Rydera uważał, że drużyna USA musi się zmodernizować, a kapitanowanie Bradleya będzie pierwszym dużym krokiem we właściwym kierunku.

Decyzja Woodsa o wycofaniu się z wyścigu umożliwiła ten ruch. Od czasu odrzucenia możliwości bycia kapitanem drużyny w 2023 roku w Rzymie, Woods został wyznaczony do poprowadzenia drużyny USA w Bethpage Black. Przez wiele miesięcy Woods komunikował się z PGA of America, odsuwając termin swojej decyzji, podczas gdy rozważał, czy objęcie tej roli jest możliwe. Kiedy Woods podejmuje się zadania, wiadomo, że poświęca mu 100 procent swojego zaangażowania. Pełniąc funkcję dyrektora ds. graczy w PGA Tour Coverage Board, pomagając zjednoczyć obecnie podzieloną grę zawodową, nie mógł podjąć takiego zobowiązania wobec Pucharu Rydera. Niedługo po US Open Woods oficjalnie odrzucił stanowisko kapitana.

„To nie znaczy, że nie chciałbym być kapitanem drużyny w przyszłości. Jeśli i kiedy poczuję, że nadszedł właściwy czas, oddam swój kapelusz na ring, aby ta komisja podjęła decyzję” – powiedział Woods w oświadczeniu.

Przed decyzją 15-krotnego mistrza turniejów wielkoszlemowych pojawiły się oznaki zmian.

Zupełnie nowa rola, „menedżer” drużyny USA, została stworzona i obsadzona przez Wooda, caddiego, który został analitykiem NBC Sports activities. Członkowie zespołu zadaniowego zostali wykluczeni z rozmów na temat listy kapitanów planu B. „Teraz oficjalnie wypadłem z obiegu”, powiedział Love III przed oficjalnym ogłoszeniem Bradleya. „Nie słyszałem nic od nikogo, nawet od Zacha”. Phil Mickelson wycofał się ze zdjęcia Pucharu Rydera, gdy przyjął rolę przywódcy w rozwoju LIV Golf.

Było wiele czynników, które doprowadziły grupę do Bradleya. Ale odejście Woodsa pozwoliło na coś dramatycznego.


Gdy rozpoczęło się odliczanie do transmisji Golf Channel, Bradley siedział obok prezesa PGA of America i błyszczącego pucharu Ryder Cup w budynku Nasdaq na Occasions Sq.. Szeroko otwartymi oczami zebrał się w sobie, zanim odpowiedział na pytania o ofertę pracy, o którą nigdy nie ubiegał się w wywiadzie.

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek był bardziej zaskoczony czymkolwiek w całym moim życiu” – powiedział Bradley we wtorek. „Nie miałem pojęcia. Trochę czasu zajęło mi, zanim to do mnie dotarło. Nie czułem się w pełni komfortowo z niektórymi osobami, które zostały pominięte. Więc to była ciężka myśl i second”.

Bradley został po raz pierwszy poinformowany o decyzji Komitetu Pucharu Rydera podczas rozmowy telefonicznej 23 czerwca, w niedzielny wieczór po ostatniej rundzie Vacationers Championship w Hartford, Conn. Waugh, Johnson i Lindert skontaktowali się z rodowitym mieszkańcem Vermont i przekazali mu tę wiadomość.

Kilka dni wcześniej grupa po raz pierwszy wspomniała o Bradleyu w rozmowie o kapitana Ryder Cup. Czekali do zakończenia turnieju, aby ogłosić swoją decyzję.

Rok temu Bradley został pominięty w drużynie USA na Puchar Rydera. Za rok poprowadzi ją i będzie najmłodszym od Arnolda Palmera w 1963 roku. Minęło kilka dni, zanim Bradley mógł oficjalnie przyjąć stanowisko. Na początku nie uważał, że na nie zasługuje — i nadal nie potrafi do końca wyjaśnić, dlaczego został wybrany.

„Nie wiem, wciąż to rozgryzam” – powiedział Bradley. „Ale wiem, że mogę wykonywać tę pracę”.


Reprezentacja USA w Pucharze Rydera będzie liczyć na entuzjazm Bradleya wobec tego wydarzenia, ponieważ jest on częścią jego strategii przywódczej. (Jamie Squire / Getty Photographs)

Zanim się rozłączył, Bradley rozmawiał z Woodsem o obowiązkach — zadzwonił nawet do 82-krotnego zwycięzcy trasy rano w dniu konferencji prasowej. Przez trzy dni często rozmawiał z Waughem. Bradley nie wahał się w swojej akceptacji kapitanatu, ale potrzebował dodatkowego wsparcia. Przypomniał sobie, że nie został wybrany tylko przez członków zarządu w garniturach. Wybrali go dwaj jego rówieśnicy: Thomas i Spieth.

„Jako gracz, opinie graczy są najważniejsze” – powiedział Bradley. „To dla mnie znaczyło najwięcej”.

Bliska współpraca Bradleya z członkami jego zespołu będzie oznaczać odświeżenie strategii przywództwa w Pucharze Rydera w USA. We wtorek sześciokrotny zwycięzca PGA Tour wyraził chęć mianowania młodszych wicekapitanów. Był szczery, mówiąc, że nadal będzie pracował nad kwalifikacją do drużyny poprzez listę punktową Pucharu Rydera (sześciu najlepszych graczy w klasyfikacji tworzy obecnie drużynę, chociaż jako kapitan wskazał, że może chcieć dodać więcej automatycznych kwalifikacji). Potępił wszelkie uprzedzenia wobec graczy LIV w swoich przyszłych wyborach.

„Będę miał 12 najlepszych graczy w drużynie” – powiedział Bradley. „Nie obchodzi mnie, gdzie grają… Nie martwię się o sprawy LIV”.

Młodość. Analityka. Osobiste powiązanie z Bethpage Black. Bradley mógł być szokującym wyborem na kapitana Pucharu Rydera, ale nie był to wybór bezsensowny.

Stał się kolejnym symbolem zmian, a drużyna USA stawia swoją reputację — i walkę o Puchar Rydera — na szali jego sukcesu.

(Górne zdjęcie: Seth Wenig / AP)

Źródło