Strona główna Sporty Stephen A. Smith przerywa milczenie w sprawie pominięcia Jaylena Browna na igrzyskach...

Stephen A. Smith przerywa milczenie w sprawie pominięcia Jaylena Browna na igrzyskach olimpijskich, a gospodarz ESPN twierdzi, że dowodzi to, że ma RACJĘ co do gwiazdy Boston Celtics

28
0

W środę gwiazda drużyny Celtics, Jaylen Brown, nie zastąpił kontuzjowanego Kawhi Leonarda w drużynie USA na rzecz swojego kolegi z drużyny Bostonu, Derricka White'a, co skłoniło Stephena A. Smitha z ESPN do złożenia gratulacji za zwycięstwo.

„Czy teraz mi wierzycie?” – zapytał Smith na kanale X.

Obaj są w konflikcie od maja, kiedy Smith twierdził, że źródło w lidze powiedziało mu, że Brown ma postawę typu „jestem lepszy od ciebie”, co zaszkodziło mu z punktu widzenia marketingowego.

W efekcie Brown wielokrotnie żądał od Smitha ujawnienia źródła informacji, posuwając się nawet do założenia koszulki z napisem „Podaj źródło” podczas niedawnej uroczystości zdobycia mistrzostwa NBA przez drużynę Celtics w Bostonie.

Naturalnie Smith chciał uczcić pominięcie Browna na igrzyskach olimpijskich, które przedstawiał jako dowód na to, że miał rację co do problemu z atrakcyjnością rynkową gwiazdy Celtics.

Podczas parady zwycięstwa Brown miał na sobie koszulkę z napisem „Podaj źródło”, nawiązując do Smitha

Stephen A. Smith w maju wyraził krytykę wobec Jaylena Browna za pośrednictwem anonimowego źródła

Stephen A. Smith w maju wyraził krytykę wobec Jaylena Browna za pośrednictwem anonimowego źródła

'Siema [Brown]Czy muszę teraz ujawnić moje źródła? – zapytał Smith na X. – Czy to nie jest teraz oczywiste?

Aby wzmocnić swoją tezę, Smith wskazał na rozdźwięk między pięcioletnim kontraktem Browna wartym 289 milionów dolarów a jego niezdolnością do przebicia się do składu Crew USA.

„Jak do cholery aspect, który zarobił 300 milionów dolarów — teraz mistrz i MVP finałów NBA — który jest wyraźnie jednym z dwóch najlepszych graczy w drużynie @celtics i jednym z piętnastu najlepszych graczy na świecie, NIE został wybrany do drużyny USA?” — kontynuował Smith.

„No dalej!!!”

Brown jednak zdawał się uważać, że za jego wykluczeniem z drużyny USA stał inny powód: Nike.

Oficjalny companion odzieżowy drużyny olimpijskiej ma podpisane umowy sponsorskie z dziewięcioma z dwunastu zawodników składu.

Stephen A. Smith z ESPN ponownie zaatakował Jaylena Browna w środę wieczorem

Stephen A. Smith z ESPN ponownie zaatakował Jaylena Browna w środę wieczorem

Leonard wycofał się z nadchodzących igrzysk olimpijskich po walce z kontuzjami przez większą część roku

Leonard wycofał się z nadchodzących igrzysk olimpijskich po walce z kontuzjami przez większą część roku

Brown nie tylko nie ma podpisanego kontraktu z Nike, ale również w przeszłości krytykował tę markę.

Po tym, jak drużyna USA podjęła decyzję o zastąpieniu Leonarda White'em, Brown po raz kolejny skrytykował Nike.

'@nike, co my robimy?' – zapytał Brown na X.

Dyrektor zarządzający USA Basketball, Grant Hill, w środę wieczorem odrzucił insynuacje Browna, jednocześnie naśmiewając się ze swojej przeszłości jako rzecznika prasowego Fila.

„Cóż, przez większą część mojej kariery nosiłem Filę” – zaśmiał się Hill. „Jesteśmy dumni z naszych partnerów, oczywiście z USA Basketball, ale chodzi o złożenie drużyny”.

Dlaczego więc Hill wybrał White'a, a nie MVP finałów NBA?

Odpowiedź jest dość prosta: pasuje do obecnych członków zespołu.

„Nie sądzę, żeby jego rola w naszym zespole znacząco różniła się od tej, którą pełni w Celtics” – powiedział Hill. „Gra u boku dwóch niesamowicie utalentowanych młodych zawodników, Jaylena Browna i Jaysona Tatuma.

„A to ustawienie jest trudne, kiedy wchodzisz i jesteś centrum swojego wszechświata, a teraz musisz ustalić rolę, która może być inna niż ta, którą musisz wykonywać ze swoim zespołem. Mieć kogoś, kto może wejść i grać z innymi, uzupełniać innych, ale też się wyróżniać… jesteśmy podekscytowani”.

Źródło