Strona główna Sporty Sportowiec będący w centrum największego skandalu na igrzyskach olimpijskich w Australii wysyła...

Sportowiec będący w centrum największego skandalu na igrzyskach olimpijskich w Australii wysyła dwa bardzo wymowne komunikaty po tym, jak został nazwany „Lay Down Sally” za poddanie się w trakcie wyścigu

19
0

  • Sally Robbins przestała wiosłować w finale ósemki kobiet na igrzyskach olimpijskich w 2004 r.
  • W tamtym czasie nazywano ją „Sally Połóż Się”, ponieważ zawiodła swoje koleżanki z drużyny
  • Teraz, 20 lat później, Robbins wygłosił dwa przełomowe oświadczenia

Australijska olimpijka Sally Robbins, budząca skrajne emocje, zamieściła w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym ogłosiła, że ​​w końcu pogodziła się ze swoją przeszłością, po tym jak stała się powszechnie znana, choć powody były zupełnie inne.

42-letnia Robbins znalazła się na pierwszych stronach gazet na całym świecie podczas Igrzysk Olimpijskich 2004 w Atenach po tym, jak przestała wiosłować w finale ósemki kobiet.

W wyniku szoku Australijczycy wrócili do domu bez medalu, a Robbins natychmiast stał się sportowym złoczyńcą.

Robbins twierdziła wówczas, że z powodu całkowitego wyczerpania przerwała wiosłowanie 600 metrów przed metą.

„Nagle poczułam zmęczenie i po prostu nie mogłam się ruszyć” – powiedziała. „To było takie uczucie paraliżu, kiedy po prostu uderzasz w ścianę”.

Wiele jej koleżanek z drużyny było wściekłych, ponieważ Australijki były powszechnie uważane za faworytki do zdobycia złotego medalu, zanim zajęły odległe ostatnie miejsce z powodu jej załamania nerwowego.

Minęło 20 lat, a Robbins całkowicie odszedł od tej sagi, sądząc po dwóch inspirujących wpisach w mediach społecznościowych.

„Jestem pogodzona ze swoją przeszłością i podekscytowana przyszłością” – Robbins opublikowano na Instagramie w zeszłym miesiącu.

Australijska olimpijka Sally Robbins (na zdjęciu po prawej podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 r.) wywołała skrajne emocje i ogłosiła w mediach społecznościowych, że pogodziła się ze swoją niesławną sportową przeszłością

Była wioślarka ósemek jest obecnie trenerką zdrowia holistycznego i nauczycielką jogi w Perth (na zdjęciu w swoim studiu)

Była wioślarka ósemek jest obecnie trenerką zdrowia holistycznego i nauczycielką jogi w Perth (na zdjęciu w swoim studiu)

W zeszłym miesiącu na Instagramie Robbins oświadczyła, że ​​„jest pogodzona ze swoją przeszłością i podekscytowana swoją przyszłością” (na zdjęciu)

W zeszłym miesiącu na Instagramie Robbins oświadczyła, że ​​„jest pogodzona ze swoją przeszłością i podekscytowana swoją przyszłością” (na zdjęciu)

Robbins podzieliła się również swoją reakcją na wiadomość, którą otrzymała jako była olimpijka przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu w tym miesiącu

Robbins podzieliła się również swoją reakcją na wiadomość, którą otrzymała jako była olimpijka przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu w tym miesiącu

Ona też zamieścił 23 czerwca „Szczęśliwego Dnia Olimpijskiego”w którym mieszkająca w Perth holistyczna trenerka zdrowia i nauczycielka jogi rozszerzyła swoje doświadczenie jako olimpijki.

Wiadomość do australijskich sportowców kończyła się słowami: „Raz olimpijczyk, na zawsze olimpijczyk”.

„Zawsze, gdy otrzymuję tę wiadomość na telefon, łzy napływają mi do oczu” – napisał Robbins.

Jestem dumny, że jestem olimpijczykiem i życzę naszym kolejnym olimpijczykom w Paryżu wszystkiego najlepszego.

'Wszyscy jesteśmy za wami i wiemy, ile ciężkiej pracy włożyliście, aby dojść do tego punktu. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie, jakie otrzymałem z bliska i daleka.

W tym roku wspierajmy naszych sportowców i przekażmy im wiadomość – oni ją odbierają, a to robi ogromną różnicę.'

Robbins, która obecnie posługuje się nazwiskiem męża jako Sally Cameron, wcześniej prowadziła studio jogi na północny wschód od centrum Brisbane.

Para ma także córkę Arię.

Po tym, jak nie udało jej się zakwalifikować do wioślarstwa na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., Robbins zmieniła dyscyplinę sportu i spróbowała swoich sił w kolarstwie wyczynowym.

Brała udział w krajowych zawodach szosowych kobiet w Australii Zachodniej oraz w Australijskim Instytucie Sportu jako pomocniczka i zawodniczka w jeździe na czas, zanim podjęła decyzję o całkowitym zakończeniu kariery sportowej.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca–11 sierpnia.Źródło