Strona główna Sporty Raport: PWHL Minnesota zwalnia więcej pracowników

Raport: PWHL Minnesota zwalnia więcej pracowników

12
0

Dramat poza sezonem w PWHL Minnesota trwał w środę, gdy Ian Kennedy z Wiadomości hokejowe poinformowano, że zespół zwolnił więcej członków personelu.

Według Kennedy'ego, główny trener Ken Klee poinformował członków sztabu w tym tygodniu, że nie wrócą na sezon 2024-25. Personel został zatrudniony przez byłą dyrektor generalną Natalie Darwitz, która została usunięta z drużyny w czerwcu, zaledwie kilka dni po tym, jak zdobyli pierwsze mistrzostwo ligi Walter Cup.

W momencie zwolnienia Darwitza, wiceprezes ds. operacji hokejowych PWHL Jayna Hefford powiedziała, że ​​decyzja ta była wynikiem długotrwałej analizy wewnętrznej i zewnętrznej.

„Informacje zwrotne, które do nas dotarły, były dość bezpośrednie i dość jasne, że nie ma drogi naprzód z obecnym personelem na miejscu” — powiedział Hefford. „To była praca, którą wykonaliśmy przez cały rok, i było jasne, że trzeba wprowadzić zmiany”.

Jednakże, zgodnie z raportem LekkoatletykaMinnesota rozstała się z Darwitzem z powodu konfliktu z Klee.

Per Kennedy, były członek personelu opisał kulturę PWHL Minnesota jako „toksyczną” i „nieprofesjonalną”, stwierdzając, że w tym tygodniu nie podano żadnego powodu zwolnienia, poza tym, że Klee powiedział im, że organizacja „zmierza w innym kierunku”.

Źródło