Strona główna Sporty PVL: Wilma Salas wraca, by poprowadzić Petro Gazz Angels do zdobycia trzeciego...

PVL: Wilma Salas wraca, by poprowadzić Petro Gazz Angels do zdobycia trzeciego tytułu mistrzowskiego

11
0

Wilma Salas powraca, aby poprowadzić drużynę Petro Gazz Angels do walki o trzeci z rzędu tytuł mistrza konferencji PVL Strengthened Convention.–TRISTAN TAMAYO/INQUIRER.internet

MANILA, Filipiny — Pięć lat po doprowadzeniu Petro Gazz do pierwszego tytułu, Wilma Salas ponownie spotyka się z Angels przed ich potrójnym zwycięstwem w konferencji PVL Strengthened Convention 2024, która rozpocznie się we wtorek przyszłego tygodnia na Philsports Enviornment.

W środę wieczorem Petro Gazz ponownie powitał zawodnika z Kuby, który ostatnio grał w 2019 roku w Strengthened Convention i pomógł drużynie zdobyć pierwszy tytuł.

Mierzący 188 cm wzrostu zawodnik zdobył nagrodę dla najlepszego zagranicznego gościa i poprowadził drużynę Angels do emocjonującego zwycięstwa, które zapewniło jej mistrzostwo nad Creamline Cool Smashers w trzecim meczu finałowym. W meczu wzięła udział nieżyjąca już Janisa Johnson, która została uznana za MVP finałów.

PRZECZYTAJ: Cha Cruz-Behag wraca do PVL jako asystent trenera Petro Gazza

33-letnia Salas, która jest rekordzistką w karierze w PVL, zdobywając 37 punktów, dołączyła do odmienionego zespołu Petro Gazz pod wodzą japońskiego trenera Koji Tsuzurabary, a z jej poprzedniego zespołu pozostali tylko Jonah Sabete, Djanel Cheng i Chie Saet.

Salas współpracuje z obecną zdobywczynią nagrody MVP All-Filipino Convention Brooke Van Sickle, Aizą Maizo-Pontillas, MJ Phillipsem, Remym Palmą i Mylą Pablo.

Po występie w PVL pięć lat temu, Salas w 2020 roku pojechała do Polski, ale doznała kontuzji kolana.

Wróciła silniejsza, zyskując więcej możliwości gry za granicą w Grecji, Turcji i Włoszech.

PRZECZYTAJ: Gwiazda Petro Gazz Brooke Van Sickle zdobywa nagrodę PVL MVP

Petro Gazz, który w 2022 roku z powodzeniem obroniło tytuł mistrza w rozgrywkach Strengthened z Lindsey Vander Weide, ma na oku trzecie z rzędu mistrzostwo w rozgrywkach, w których bierze udział 12 drużyn.

Angels, którzy zdobyli brązowy medal w All-Filipino Convention, zostali zgrupowani w grupie B z Choco Mucho, Cignal, Akari, Capital1 i ZUS Espresso.

Swoją walkę o tytuł rozpoczną meczem z drużyną ZUS Espresso, która wybierze Theę Gagate z numerem 1 w Rookie Draft i wystawi japońską atakującą Asakę Tamaru, 18 lipca na Philsports Enviornment.


Twoja subskrypcja nie mogła zostać zapisana. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja powiodła się.Źródło