Strona główna Sporty Prezes TFC i Argonauts Invoice Manning rozstaje się z MLSE

Prezes TFC i Argonauts Invoice Manning rozstaje się z MLSE

9
0

Maple Leaf Sports activities and Leisure rozstało się z Billem Manningiem, prezesem Toronto FC i Toronto Argonauts.

MLSE twierdzi, że odejście Manninga było wspólną decyzją.

„W imieniu zarządu MLSE i całej organizacji chcemy podziękować Billowi za jego liczne zasługi w ciągu prawie dziewięciu lat spędzonych w firmie” — powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny MLSE Keith Pelley. „Invoice zawsze będzie ważną częścią historii mistrzostw dla obu klubów, ale gdy oceniamy drogę przed nami i mierzymy się z naszą ambicją, aby konsekwentnie dostarczać drużyny walczące o tytuł, uznaliśmy, że potrzebny jest nowy kierunek.

„Invoice jest bardzo utalentowanym kierownikiem zespołu i dobrym człowiekiem. Życzymy jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego w przyszłości”.

Toronto FC (7-13-3) spada w tabeli MLS Japanese Convention, przegrywając sześć meczów z rzędu w rozgrywkach ligowych i nie odnosząc zwycięstwa w dziewięciu (0-7-2). Wiadomość o odejściu Manninga pojawiła się rano po przegranej 2-1 z mistrzem CPL Forge FC w pierwszym meczu półfinału Canadian Championship.

Toronto Argonauts mają w tym sezonie bilans 2-2-0.

Manning został mianowany prezesem TFC w październiku 2015 r., a później, gdy w styczniu 2018 r. MLSE przejęło ligi Canadian Soccer League, objął również stanowisko prezesa Argos.

Choć TFC zdobyło potrójną koronę w 2017 r., klub nie zakwalifikował się do fazy play-off od 2020 r., kiedy to przegrał w pierwszej rundzie.

W ramach transformacji, dyrektor generalny Toronto FC Jason Hernandez i dyrektor generalny Argonauts Michael Clemons będą podlegać bezpośrednio prezesowi i dyrektorowi generalnemu MLSE Keithowi Pelleyowi.

Zanim dołączył do TFC, Manning dwukrotnie zdobył nagrodę Main League Soccer dla najlepszego dyrektora roku w klubie Actual Salt Lake.

Jego zatrudnienie oznaczało, że każdy z najcenniejszych atutów MLSE został powołany przez prezesa: Brendana Shanahana w Maple Leafs, Masai Ujiri w Raptors i Manninga w TFC.

Wówczas przewodniczący MLSE Larry Tanenbaum nazwał Manninga „ważnym i imponującym dyrektorem”.

„Naszą ambicją jest zapewnienie mistrzostw MLS naszym kibicom w Toronto, a pozyskanie lidera takiego kalibru jak Invoice jest kolejnym ważnym elementem tego procesu i wizji” – dodał Tanenbaum.

Manning to zrobił. Ale franczyza w ostatnich latach była w stanie swobodnego spadku.

TFC nie miało prezesa od czasu zwolnienia Kevina Payne’a, który pełnił również funkcję dyrektora generalnego, we wrześniu 2013 r.

Manning, który w 2012 i 2014 roku zdobył nagrodę MLS dla najlepszego menedżera, zrezygnował ze stanowiska prezesa Actual Salt Lake i stadionu Rio Tinto w sierpniu 2015 roku po ośmiu latach.

Pod wodzą Manninga Actual Salt Lake wygrało Puchar MLS w 2009 roku, a w 2013 roku zajęło drugie miejsce. Klub rozwijał się również poza boiskiem.

Urodzony w Massapequa, NY, Manning był amerykańskim piłkarzem na College of Bridgeport. Po studiach wygrał US Open Cup z Brooklyn Italians w 1991 roku i grał zawodowo w United Soccer League.

Posiada również licencję trenerską US Soccer Nationwide „A”.

Manning rozpoczął karierę w zarządzaniu sportem w Continental Indoor Soccer League podczas jej inauguracyjnego sezonu w 1993 roku. Następnie przeszedł do United Soccer League, gdzie grał w Lengthy Island Tough Riders, a następnie w Minnesota Thunder, gdzie w 1999 roku został mianowany Dyrektorem Roku USL.

Zaczął karierę w MLS w 2000 roku jako prezes i dyrektor generalny Tampa Bay Mutiny.

Po rozpadzie Tampy Manning pracował w drużynie NBA Houston Rockets (dyrektor ds. partnerstw korporacyjnych), a następnie w drużynie NFL Philadelphia Eagles (wiceprezes ds. sprzedaży i usług), aż w 2008 roku Actual Salt Lake ponownie zatrudniło go w MLS.

Źródło