Strona główna Sporty Pocono Raceway: Czy drużyna US Navy Blue Angels wystąpi na wyścigu HighPoint.com...

Pocono Raceway: Czy drużyna US Navy Blue Angels wystąpi na wyścigu HighPoint.com 400 w 2024 r.?

9
0

NASCAR to sport przesiąknięty tradycjami, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego 75-letnią historię. W dzisiejszych czasach wyścig zazwyczaj rozpoczyna się od ceremonii przed wyścigiem, zanim kierowcy wjadą na tor. Obejmuje to modlitwę, hymn narodowy, wezwanie do uruchomienia silników i okazjonalny pokaz lotniczy. W przypadku Pocono Raceway pokaz lotniczy jest jednym z największych wydarzeń.

Dzieje się tak, ponieważ występują w niej członkowie US Navy Blue Angels. Ta eskadra lotnicza jest uważana za jeden z najstarszych zespołów akrobacyjnych na świecie i cieszy się bardzo dobrą sławą. Ich garnizon stacjonuje na Florydzie, ale wiadomo, że latają i wykonują akrobacje w dowolnym miejscu w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna składa się z 6 członków pilotujących F/A-18 Hornets, wszyscy latają w formacji diamentowej. Tymczasem rutyna składa się z pętli formacji, beczek i przejść do różnych formacji. Co prawda, są pewne występy solowe, ale podkreślają one bardziej zaawansowane ruchy. Obejmuje to szybkie podania, wolne podania, szybkie beczki, wolne beczki i ciasne zakręty.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Ale są i złe wieści!

Dla fanów, którzy przyjdą obejrzeć wyścig HighPoint.com 400 w 2024 r., okazuje się, że Blue Angels nie pojawią się w tym roku na torze Pocono Raceway na pokazie. Co gorsza, oficjalny Pocono Raceway udostępnił że ich nieobecność będzie odczuwalna w wyścigu NASCAR Cup Sequence w 2024 lub nawet 2025 roku na torze Difficult Triangle.

Zamiast tego Blue Angels są zajęci pokazem lotniczym Pensacola Seashore Air Present od 10 do 13 lipca. Oczywiście oznacza to, że sześcioosobowa eskadra nie ma czasu, aby dotrzeć do Pensylwanii. Teraz władze Pocono Raceway zdecydują, czy zaplanują inny pokaz lotniczy, czy całkowicie go odwołają.

Ostatecznie może to nie wpłynąć na sam wyścig NASCAR Cup. Jednak na krótko zaburzy to uroczystości przed wyścigiem. Niektórzy fani mogą być rozczarowani, ale nie można nic na to poradzić. Blue Angels mają zobowiązania i dość napięty harmonogram, więc nie ma miejsca na wydarzenie NASCAR.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Czego można oczekiwać po wyścigu NASCAR Cup na torze Pocono Raceway?

Podobno tor jest najtrudniejszy dla kierowców. Jego trójkątny układ jest nietypowy i może stanowić ciekawe wyzwanie dla kierowców Cup Sequence. Dwoma kierowcami, którzy mogą być faworytami do wygranej, są Alex Bowman i Denny Hamlin. Pierwszy z nich niedawno triumfował na Chicago Road Course, więc pęd może być po stronie gwiazdy #48 Hendrick Motorsports.

Na drugim końcu skali Denny Hamlin jest 5-krotnym zwycięzcą na Pocono Raceway. Sam Joe Gibbs Racing może pochwalić się 11 zwycięstwami w Pucharze na tym torze, więc będą jednymi z faworytów. Oczywiście nie oznacza to, że inni kierowcy i zespoły nie mogą sprawić niespodzianki w ostatniej chwili.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Jeśli jest coś, z czego znany jest NASCAR, to jest to jego nieprzewidywalna natura. Ponieważ tor ten jest znany jako Difficult Triangle, jego natura może złapać nieświadomego kierowcę. Wystarczy, że kierowca znajdzie się w złym miejscu o złej porze, w przypadku wypadku. Innymi słowy, nazwisko Denny'ego Hamlina nie musi zostać wyryte na trofeum przedwcześnie.

Źródło