Strona główna Sporty PBA: Malarze postawili June Mar w narożniku, ale Beermen i tak wygrywają

PBA: Malarze postawili June Mar w narożniku, ale Beermen i tak wygrywają

8
0

Czerwiec Mar Fajardo (z piłką) podnosi (z piłką) jednoręczny dla jednoręcznego dla Beermen. —OBRAZY PBA

San Miguel Beer nie uważa za oczywistość komfortowej przewagi, jaką ma teraz nad Rain or Shine w serii półfinałowej PBA Philippine Cup.

„Musimy po prostu być zmotywowani” – powiedział trener Jorge Gallent po środowym zwycięstwie 117-107 przed pełną publicznością na Dasmariñas Metropolis Area w Cavite, co dało drużynie Beermen prowadzenie 3:0 w serii do trzech zwycięstw i niepewność zwycięstwa zdobycia biletu do finału.

Zwycięstwo dało drużynie San Miguel trzy szanse na pokonanie upartych drużyn Rain lub Shine, a nawet możliwość przegrania przynajmniej jednego meczu.

Jednak Gallent po raz kolejny podkreślił potrzebę „naprawdę dodania gazu”, wiedząc, że jedna szansa może otworzyć drzwi dla malarzy Elasto.

Mecz nr 4 odbędzie się w piątek w Mall of Asia Area w Pasay Metropolis.

„Jestem pewien, że Rain lub Shine wyjdą na światło dzienne w czwartym meczu” – powiedział trener Beermen. „Musimy się z tym pogodzić i robić to, co robimy z sukcesem, i myślę, że wszystko będzie dobrze”

Szesnaście z 17 drużyn, które w serii do trzech zwycięstw zwyciężyły 3:0, dokończyło zadanie.

„Nie możemy popadać w samozadowolenie, że serial się jeszcze nie skończył. To wyścig o zwycięstwo w czterech meczach” – powiedział Don Trollano, którego 20 punktów i 11 zbiórek było jednym z powodów triumfu na San Miguel, nawet gdy June Mar Fajardo była pod kontrolą.

Fajardo miał zaledwie 11 punktów, zdobywając 4 z 14 z gry, podczas gdy Rain or Shine opracowywał plan zneutralizowania siedmiokrotnego MVP, a weteran Beau Belga, debiutant Keith Datu i Santi Santillan otrzymali zadanie spowolnienia ligi najlepszy, duży mężczyzna.

„June Mar miał swoje strzały, były wolne strzały, ale po prostu nie wpadały w cel, więc musi po prostu więcej nad tym poćwiczyć, ale jego wysiłki były widoczne. Musiał zrobić wiele rzeczy; zdobywaj bramki, goń swojego wielkiego zawodnika, ponieważ strzelają dużo za trzy i rozkładają podłogę” – powiedział Gallent. „Może jest trochę zmęczony i ma zmęczone nogi, ale wykonał świetną robotę, broniąc swoich dużych zawodników” – dodał.

Jednak zmagania Fajardo pokazały, jak wielkim luksusem jest dla głębokiego składu San Miguel, co pokazało, gdy Trollano i Terrence Romeo powalili wielkich zawodników, aby odeprzeć Rain or Shine, który w czwartej kwarcie prowadził po raz ostatni na 95 -94.

„Podstawowy szacunek”

Na trzy sekundy przed końcem Romeo oddał rzut za trzy punkty i wynik był już rozstrzygnięty, co wywołało fajerwerki na sygnale, gdy Rain lub Shine uznali, że nie jest to już konieczne.

„To elementarny szacunek” – powiedział przegrywający trener Yeng Guiao, którego widziano, jak po strzale krzyczał przekleństwa pod adresem Romeo i sztabu trenerskiego San Miguel. „Wiemy, że San Miguel to organizacja klasowa i przyjaźnimy się ze sztabem trenerskim i szefami.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„[But] to minimalny wymóg szacunku, nie mamy w serialu żadnego ilorazu i wiemy, że Terrence jest już zaznajomiony z sytuacją w PBA. Nagulat din ako kasi parang bastusan (byłem zaskoczony, ponieważ był to bardzo brak szacunku)” – dodał. IŹródło