Strona główna Sporty OCENY ZAWODNIKÓW: Która gwiazda Anglii nadała ton od samego początku? Kto znów...

OCENY ZAWODNIKÓW: Która gwiazda Anglii nadała ton od samego początku? Kto znów wyglądał na zmęczonego? I z którym młodym zawodnikiem Holandia po prostu nie mogłaby żyć?

21
0

Anglia zapewniła sobie miejsce w pierwszym w historii kraju finale wielkiego turnieju rozgrywanego za granicą dzięki magicznemu momentowi Olliego Watkinsa, który w środę wieczorem zapewnił jej zwycięstwo 2:1 nad Holandią.

Podopieczni Garetha Southgate'a stracili kontrolę już w pierwszych siedmiu minutach, gdy Xavi Simons zaskoczył Trzech Lwów i posłał potężny strzał, który minął wyskakującego Jordana Pickforda.

Ale Anglii wystarczyło zaledwie 11 minut, żeby wyrównać wynik, po nieco kontrowersyjnym rzucie karnym, który Harry Kane wykorzystał i strzelił.

Mimo dobrych momentów w drugiej połowie, Anglia nadal walczyła o decydującego gola. Dopiero po wejściu na boisko Watkinsa i asystującego mu Cole'a Palmera, tuż przed upływem 90. minuty, Anglia mogła zacząć świętować.

Craig Hope z Mail Sport ocenia, kto olśnił, a kto musi się bardziej postarać przed historycznym finałem drużyny w niedzielny wieczór.

Ollie Watkins pomógł Anglii zapewnić sobie miejsce w niedzielnym Euro 2024, wchodząc na boisko jako tremendous rezerwowy

Trzej Lwy zagrają swój pierwszy finał wielkiego turnieju na obcej ziemi w Berlinie

Jako pierwsi na dortmundzkim Westfalenstadionie strzelili Holendrzy, ale opuścili stadion rozczarowani

Anglia

Jordan Pickford 6.5

Trudno winić go za gola Simonsa, tak potężnie został strzelony. Świetna obrona przy wyniku 1-1 od Van Dijka i pięść w pole karne wkrótce potem, gdy Holandia wywierała presję. To były bardzo ważne momenty w refleksji.

Kyle Walker 5.5

Odsunął się od Simonsa i pozwolił na strzał na bramkę – powinien być mniej statyczny. Nie wyczuwa zagrożenia jako środkowy obrońca i miał szczęście, gdy Pickford uratował go po tym, jak Van Dijk pokonał go, odbijając piłkę w drugiej połowie.

John Stones 7

Jego najlepsza gra w turnieju i po raz pierwszy, chciał wejść do domeny nr 6 i przejąć piłkę. Dobrze zorganizował linię obrony, radząc sobie z okresem kontroli Holendrów w drugiej połowie. Będzie potrzebował więcej tego w finale.

John Stones zaprezentował się jak dotąd najlepiej w całym turnieju, wychodząc do przodu i radząc sobie z kontrolą Holendrów w drugiej połowie

Jordan Pickford jest jednym z najbardziej konsekwentnych graczy w Anglii, ale Xavi Simons dał mu lepsze wyniki

Obrońca Crystal Palace Marc Guehi (po lewej) powrócił do drużyny po opuszczeniu ćwierćfinału

Marc Guehi 7

Wyglądało na to, że może mieć problemy na początku, ponieważ Depay i Gakpo wykonali diagonalne biegi przez środek. Ale potem nastąpił płynny powrót do drużyny i odzyskał stabilną formę. Lewa noga dała mu bardzo potrzebną równowagę.

Bukayo Saka 8

Nadawał ton od samego początku, kontynuując występ w ćwierćfinale. Jego przenikliwy bieg doprowadził do kary, a jego entuzjazm wkrótce udzielił się innym. Druga połowa nie była tak wpływowa, ale utrzymał się w roli wahadłowego, a tempo pracy było godne pochwały.

Kobbie Mainoo 8.5

Sensacyjna pierwsza połowa. Flicks, methods, drive, wyobraźnia – Holland nie mógł z nim żyć. Jego bieg do podania do Fodena na wielką szansę był uosobieniem jego bezczelności. Nie był tak zaangażowany po przerwie, ale biegał i biegał i nigdy się nie chował. Najlepszy w Anglii. W wieku 19 lat, co za gwiazda!

Bukayo Saka miał pecha, ponieważ jego gol został anulowany z powodu spalonego, co mogło rozstrzygnąć o losach meczu

Kobbie Mainoo (po prawej) po raz kolejny zaprezentował się znakomicie w środku pola Anglii

Declan Ryż 7.5

Złapany na otwierającego, gdy okradł go strzelec Simons, ale dobrze się zregenerował, jakby zmotywowany przez pomyłkę. Holland wprowadził na boisko kolejnego pomocnika przed przerwą i to było świadectwo, że angielskie zaplecze – zakotwiczone autorytetem przez Rice'a – dominowało w swojej domenie. Jego najlepszy występ tutaj, z dużą przewagą.

Kieran Trippier 6.5

Dał typowo uczciwe 45 minut i znalazł się w dobrych pozycjach wysoko po lewej stronie. Skrępowany ostatnim podaniem, biorąc pod uwagę, że nie jest to jego preferowana strona, ale nie można mu zarzucić wysiłku i zaangażowania.

7,5-letni Phil Foden

Nie do poznania pierwsza połowa, a to komplement. W końcu pojawił się na tych Euro. Był tak blisko zdobycia trzech goli przed przerwą i wyglądał jak człowiek, który ma coś do udowodnienia. Ale, podobnie jak drużyna, osłabł w drugiej połowie i jego wycofanie się było sprawiedliwe.

Kapitan Anglii Harry Kane spotkał się z krytyką, ale nie wykazał się nerwami przy rzucie karnym

Phil Foden miał równie pecha, ponieważ jego strzał został obroniony na linii bramkowej w ostatniej minucie

Jude Bellingham nie prezentował się najlepiej w tym turnieju i nie należał do najsilniejszych zawodników drużyny

Jude Bellingham 6.5

Lepiej, że widział więcej piłki, ale nadal nie był talizmanem w ogólnej grze. Został pokonany w powietrzu, gdy Dumfries uderzył głową w poprzeczkę. Wygląda na zmęczonego, bo ma wszystkie Euro.

Harry Kane 6

Fajny rzut karny, ale wciąż daleki od jego najlepszych. Ponownie nieobecny w polu karnym w kluczowych momentach – zwłaszcza w przypadku wycofania Saki na początku drugiej połowy – i chociaż dobrze wykorzystał piłkę, to wszystko ze zbyt dużej odległości. Linia ataku wyglądała bardziej dynamicznie, gdy zszedł z boiska.

Zastępstwa

Luke Shaw (wchodzi za Trippiera 46) 5

Było to większe wyzwanie na lewym obrońcy niż na środku obrony, gdzie wszedł przeciwko Szwajcarii i nie wyglądał na w pełni przygotowanego, co jest zrozumiałe. Zmiana nie wykorzystała w pełni przestrzeni po prawej stronie Hollanda.

Cole Palmer został wprowadzony obok Watkinsa i pomógł mu w przygotowaniu kluczowego 90-minutowego ataku

Luke Shaw nie był w stanie rozpocząć gry, ale wszedł z ławki rezerwowych na krótki występ

Cole Palmer (zastępuje Fodena 81) 7

Pod koniec gry wyciął dużą szansę, ale potem podał piłkę do bramki Watkinsa. Ponownie wywarł wpływ, jakiego potrzebowała Anglia!

Ollie Watkins (zastępuje Kane’a 81) 7,5

Bohater! Myślałeś, że jego Euro może być przesadzone, biorąc pod uwagę wpływ Toneya w ostatnim czasie, ale to jest powód, dla którego Southgate go sprowadził, jego chęć wbiegnięcia za plecy i rozciągnięcia obrony. I co za wykończenie!

Menedżer – Gareth Southgate 8

Pierwsza połowa, przynajmniej po karze, była najlepsza, jaką jego drużyna rozegrała w całym turnieju. Gra osłabła, ale dokonał zmian we właściwym czasie i jaką różnicę to zrobiło. Miał odwagę zdjąć Kane'a, a zwycięzca Watkinsa uzasadnił ogromną decyzję.

Gareth Southgate pokazał, że potrafi świetnie zastąpić Kane’a Watkinsem, dokonując zmian we właściwym momencie

Sędzia – Feliz Zwayer (GER) 4

Co myślał, przyznając Anglii rzut karny po tym, jak został wysłany na obserwację? Jego pierwotna decyzja o jego nie przyznaniu nie była nawet błędem, nie mówiąc już o tym, że była jasna i oczywista! Niesłusznie ukarał Dumfriesa żółtą kartką, ale potem przegapił to, co mogło być drugą żółtą dla niego. Podjął dziwne decyzje.

Nie (4-3-3): Przejście 6,5; Dumfries 7De Vrij 5.5Van Dijk 6,5Ake 5; Xavi Simons 6,5Schouten 5Rejnders 6; Malen 5 (Weghorst 46), Depay 6 (Veerman 35. 5), Gakpo 5.5

Menedżer: Ronald Koeman 5