Strona główna Sporty NBA: Błędy Haliburtona kosztowały Pacers porażkę z Celtics w końcówce pierwszego meczu

NBA: Błędy Haliburtona kosztowały Pacers porażkę z Celtics w końcówce pierwszego meczu

13
0

Obrońca Indiana Pacers Tyrese Haliburton (0) reaguje po nieudanym strzale w meczu przeciwko Boston Celtics, który kończy regulaminowy czas pierwszego meczu finałów koszykówki Konferencji Wschodniej NBA, który odbędzie się we wtorek, 21 maja 2024 r. w Bostonie. (AP Photograph/Charles Krupa)

BOSTON — Indiana Pacers cały czas odwracali piłkę i w ten sposób zapewnili zwycięstwo Boston Celtics w pierwszym meczu finału Konferencji Wschodniej.

Tyrese Haliburton miał dwie kluczowe straty – jedną pod koniec regulaminowego czasu gry i drugą w dogrywce – które pomogły Bostonowi odrobić pięciopunktową stratę w ostatnich dwóch minutach czwartej kwarty i wygrać we wtorek wieczorem 133-128.

„Tylko obroty. Obroty – zaczął Haliburton. „Miałem dwie złe straty, które moim zdaniem kosztowały nas mecz”.

Pacers przybyli do Bostonu po pokonaniu Milwaukee Bucks w pierwszej rundzie i New York Knicks w drugiej – w obu przypadkach po przegranej w pierwszym meczu. Celtics są najwyżej rozstawioną drużyną NBA, mającą siedem zwycięstw przewagi nad najbliższymi rywalami i 17 zwycięstw lepsi od Pacersów.

A kiedy we wtorek wieczorem Boston wyszedł na prowadzenie 12:0, wyglądało na to, że seria może nawet nie być konkurencyjna. Indiana jednak zremisowała do przerwy, prowadziła 115-110 na 1:57 przed końcem regulaminowego czasu gry, a na 40 sekund przed końcem miała nawet trzypunktową przewagę.

PRZECZYTAJ: Celtics uciekają przed Pacers po dogrywce w finałach NBA East

„Wiemy, że możemy grać z tymi chłopakami” – powiedział Haliburton. Jest tu wielu ludzi, którzy mówią, że tu nie pasujemy. Tak naprawdę nie obchodzi nas to. Wiemy, że należymy.”

Kosztowały ich straty – 22 za 32 punkty i kilka w kluczowych momentach. Oprócz tego, że Haliburton odbił nogę na 28 sekund przed końcem meczu za trzy punkty, kiedy nie był pilnie strzeżony, stracił także piłkę poza boiskiem na 1:02 przed końcem dogrywki.

„Wielkie straty” – powiedział środkowy Pacers Myles Turner. „Dzisiaj pokazaliśmy trochę nasz wiek, będąc młodym zespołem w tak wysokiej stawce w grze. Popełniliśmy kilka błędów. Dużo nietypowych strat.”

Pacers prowadzili 117-114 po tym, jak Jayson Tatum na 37 sekund przed końcem nie trafił potencjalnie decydującego rzutu za trzy punkty. Haliburton odbił jednak piłkę nogą, rzucając Bostonowi jeszcze dwa spojrzenia na kosz, po czym Turner złapał piłkę i został sfaulowany na 10 sekund przed końcem.

Wtedy Andrew Nembhard wyrzucił podanie od strony boiska, dając Celtics kolejną szansę. Jrue Vacation znalazł Jaylena Browna w lewym rogu; Pascal Siakam miał go sfaulować, ale zawahał się, bojąc się oddać trzy rzuty wolne.

PRZECZYTAJ: Faworyci do tytułu Celtics spotykają się z dumnymi słabszymi Pacers w finałach NBA East

Brown wyczerpał 3, wyrównując wynik 117-all. Haliburton przyjął piłkę po dobrym spojrzeniu na kosz, ale zaczął szukać lepszego i ostatecznie oddał mocno zakwestionowany, niecelny strzał w sygnalizator.

„Odtworzyło się to już w mojej głowie kilka razy” – powiedział Haliburton. „Prawdopodobnie właśnie w ten sposób chciałem strzelać”.

Mecz nr 2 odbędzie się w czwartek wieczorem, zanim seria przeniesie się do Indianapolis. Pacers będą musieli wygrać przynajmniej raz w Bostonie, a lepszej okazji nie otrzymają.

„Ta przegrana całkowicie leży po mojej stronie” – powiedział trener Rick Carlisle, obwiniając siebie, że nie zarządził przerwy na żądanie, aby przesunąć piłkę na 10 sekund przed końcem. „Popełniliśmy jeszcze kilka innych błędów.[…]Musimy to ogarnąć i przygotować się na czwartek”.

Carlisle, który został ukarany grzywną w wysokości 35 000 dolarów za skargi dotyczące sędziowania w drugiej rundzie meczu przeciwko Knicks, odmówił komentarza na temat różnicy rzutów wolnych 30-10 – w regulaminowym czasie 23-3.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Moja córka już spędzi jeden semestr w school'u” – powiedział. – Nie mogę jej pozwolić na cały rok wolnego.Źródło