Strona główna Sporty Messi mówi, że cieszy się z „ostatnich bitew” dla Argentyny

Messi mówi, że cieszy się z „ostatnich bitew” dla Argentyny

29
0

Napastnik reprezentacji Argentyny Lionel Messi świętuje z kolegami z drużyny zdobycie drugiej bramki dla swojej drużyny podczas półfinałowego meczu piłkarskiego turnieju Conmebol 2024 Copa America pomiędzy Argentyną i Kanadą na stadionie MetLife w East Rutherford w stanie New Jersey, 9 lipca 2024 r. (Zdjęcie: EDUARDO MUNOZ / AFP)

Lionel Messi powiedział, że cieszy się ze swoich „ostatnich stroll” z Argentyną po tym, jak 37-latek zdobył bramkę w wygranym 2:0 meczu z Kanadą we wtorek, zapewniając sobie tym samym miejsce w finale Copa America.

Po słabym występie przeciwko Ekwadorowi w ćwierćfinale, Messi znów spojrzał na siebie i trafił do Angela Di Marii oraz partnera w ataku Juliana Alvareza, którzy również zdobyli gola.

„Przeżywam to tak, jak przeżyłem ostatni Copa America, ostatnie Mistrzostwa Świata… To są ostatnie bitwy i cieszę się nimi w pełni” – powiedział TyC Sports activities po zwycięstwie i zorganizowaniu spotkania z Urugwajem lub Kolumbią w finale.

PRZECZYTAJ: Messi mówi, że Inter Miami będzie „moim ostatnim klubem”

Messi, który obecnie gra w Interze Miami w Main League Soccer, nie powiedział jeszcze, czy będzie kontynuował grę w reprezentacji Argentyny na Mistrzostwach Świata w 2026 roku, których finał odbędzie się na stadionie w New Jersey.

Zapytany jednak o komentarz Messiego na temat „ostatnich bitew”, trener Argentyny Lionel Scaloni poprosił o spokój.

„Musimy zostawić go w spokoju, on wie, że to nie my zamkniemy przed nim drzwi. Może zostać z nami tak długo, jak chce, nawet gdy przejdzie na emeryturę… Pozwólmy mu zdecydować, czego chce” – powiedział.

Messi ma szansę na zdobycie trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego ze swoją reprezentacją po triumfie w Mistrzostwach Świata 2022 i zwycięstwie w Copa America 2021.

Ósemokrotny zdobywca Złotej Piłki odniósł się do doświadczonych kolegów z drużyny, Di Marii i Nicolasa Otamendiego, i powiedział, że sukces jest potwierdzeniem trudnych i jałowych lat, przez które przeszła drużyna.

CZYTAJ: Messi zdobywa rekordową ósmą Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza na świecie

„Prawda jest taka, że ​​to, co zrobiła ta grupa, to co zrobiła argentyńska reprezentacja, jest szalone, bo po tym wszystkim daje to wartość wszystkim (turniejom), w których ja i starsze pokolenie graliśmy” – powiedział Messi w TyC Sports activities.

„Nie jest dla nas łatwo znów znaleźć się w finale, znów walczyć o tytuł mistrzowski” – dodał po zwycięstwie na stadionie MetLife.

Mimo że Argentyna dotarła do finału z pewną pewnością siebie pokonując Kanadę, były napastnik Barcelony przyznał, że jak dotąd był to trudny check.

„To trudny Copa, wyrównany mecz, z bardzo złym boiskiem, wysoką temperaturą, bardzo mocnymi drużynami. To, że znów jesteśmy w finale, jest dla nas powodem do radości” – powiedział.

Bramkarz Emiliano Martinez powiedział, że pomimo zdobycia tytułu mistrza świata radość z dotarcia do finału była tak samo intensywna jak zawsze.


Twoja subskrypcja nie mogła zostać zapisana. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja powiodła się.

„To powód do dumy jako Argentyńczyka, jako reprezentanta tej drużyny narodowej, że mogę zagrać w kolejnym finale. Czuję się, jakbym robił to po raz pierwszy” – powiedział.Źródło