Strona główna Sporty Kto jest sędzią meczu Argentyna kontra Kanada? Przedstawiamy Piero Mazę, którego kiedyś...

Kto jest sędzią meczu Argentyna kontra Kanada? Przedstawiamy Piero Mazę, którego kiedyś poproszono o zastąpienie przez Cristiano Ronaldo

24
0

Wszystko jest gotowe na Półfinały Copa America 2024. Spośród czterech drużyn najpierw zobaczymy obrońców tytułu, Argentynę, zmierzącą się z Kanadą. Starcie na Metlife Stadium w East Rutherford, NJ zamierza będzie drugą odsłoną meczu otwierającego ten turniej. Pozostało zaledwie kilka godzin do rozpoczęcia, wziąć spójrz na sędziego, Piero Mazę, który będzie sędziował mecz.

Stawka meczu jest już wysoka, więc cały ciężar spoczywa na barkach dobrego sędziowania, a tę odpowiedzialność ponosi nikt inny, jak Maza. Chilijczyk jest jednym z najbardziej szanowanych nazwisk w świecie sędziowania i otrzymał zadanie sędziowania meczu Argentyna kontra Kanada. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy Maza będzie sędziował Lionel Messi i spółka. Południowoamerykański sędzia został wyznaczony na mecz Finalissima 2022, w którym Argentyna-zwycięzca Copa America 2020 zmierzyła się z Włochami-zwycięzcą UEFA Euro 2020.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

La Albiceleste wygrało zawody 3-0, a Maza pokazał tylko cztery żółte kartki — tylko jedną Argentynie, konkretnie Nicolásowi Otamendiemu. Ponadto w zeszłym roku 39-latek sędziował kontrowersyjne zwycięstwo Argentyny 1-0 nad starym rywalem, Brazylią, podczas którego brazylijski pomocnik Joelinton został wyrzucony z boiska. Innym głośnym meczem w karierze sędziowskiej Mazy był pierwszy mecz finału Copa Libertadores 2018 pomiędzy Boca Juniors i River Plate.

W meczu Argentyna kontra Kanada do Mazy dołączą asystenci sędziów Claudio Urratia i Jose Retamal. Czwarte i piąte obowiązki sędziego będą pełnić Cristian Garay i Juan Serr, a nadzór nad VAR-em sprawować będą Juan Lara i Edson Cisternas. Jednakże Maza nie zawsze wyróżniał się jako sędzia najwyższej klasy, gdyż kiedyś sam go wyśmiewał, Cristiano Ronaldo.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Sędzia meczu Argentyna – Kanada miał kiedyś zabawną sytuację z Cristiano Ronaldo

Piero Maza był odpowiedzialny za zeszłoroczny mecz 1/8 finału King Cup of Champions pomiędzy Al Nassr i Al Ettifaq. Chociaż drużyna Cristiano Ronaldo odniosła niewielkie zwycięstwo dzięki bramce Sadio Mane, mecz był pełen kontrowersyjnych momentów. Wkrótce po Ronaldo dostał żółtą kartkę w pierwszej połowie, uderzenie Andersona Talisci dało prowadzenie Al Nassr. Chociaż początkowo uznano gola, skorzystał z pomocy VAR.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

To ostatecznie doprowadziło do celu Dostawać obalona, ​​a Chilijczyk twierdził, że CR7 był na pozycji spalonej, gdy padł gol. To skłoniło Ronaldo do żartobliwego zasygnalizowania Mazie, że powinien zostać zastąpiony przez innego sędziego. Second ten został szeroko rozpowszechniony w internecie. Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że podobny incydent nie wydarzy się podczas półfinałowego starcia Argentyny z Kanadą.Źródło