Strona główna Sporty Kibice kpią z Newcastle po ogłoszeniu kontrowersyjnego nowego inwestora po okresie, który...

Kibice kpią z Newcastle po ogłoszeniu kontrowersyjnego nowego inwestora po okresie, który wywołał podziały w Tigers: „Czy Jets nie przeszli wystarczająco dużo”

15
0

  • Newcastle Jets ogłosiło nowych właścicieli
  • Inwestorem jest były prezes Tigers Lee Hagipantelis
  • Praca Hagipentalisa w Tygrysach wywołała podziały

Były prezes Wests Tigers, Lee Hagipantelis, jest jednym z inwestorów, którzy kupili pogrążony w kryzysie klub A-League Newcastle.

Dyrektor generalny Jets, Shane Mattiske, potwierdził we wtorek, że klub został kupiony przez konsorcjum o nazwie Maverick Sports activities Companions.

„Przedstawicielem konsorcjum” jest były dyrektor generalny Western United, Maurice Bisetto, jednak źródła podają Information Corp, że Hagipantelis jest jednym z nowych inwestorów w Jets.

Hagipantelis, dyrektor Brydens Attorneys, został usunięty ze stanowiska prezesa Tigers w grudniu ubiegłego roku, a w zeszłym miesiącu wycofał swoją firmę ze sponsorowania klubu NRL o wartości 1 miliona dolarów.

Justin Pascoe, który zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Tigers po usunięciu Hagipantelisa ze stanowiska prezesa, będzie także odgrywał rolę w Jets, które są finansowane przez właścicieli czterech innych klubów A-League – Sydney FC, Western Sydney, Western United i Wellington Feniks – od stycznia 2021 r.

Newcastle Jets ogłosiło ekscytujące wieści o przejęciu

Były szef Tygrysów, Lee Hagipantelis, został zaprezentowany jako inwestor

Były szef Tygrysów, Lee Hagipantelis, został zaprezentowany jako inwestor

Fani piłki nożnej wyrazili współczucie dla Jets po przybyciu tej pary, biorąc pod uwagę ich dzielący okres w skromnych Tigers.

— Czy Jets nie przeszli wystarczająco dużo? – zapytał jeden z fanów na X, znanym wcześniej jako Twitter.

Inny fan zażartował: „Przeprosiny dla Jets”.

Trzeci fan zażartował: „Newcastle Jets przestaną istnieć za rok”.

„RIP the Newy Jets” – powiedział czwarty fan.

Miało to miejsce po tym, jak Martin Lee został pozbawiony licencji Jets za niezainwestowanie w klub i spłatę jego długów.

Po wygaśnięciu późniejszej umowy własności, Jetsom ponownie groziło wyrzucenie z rozgrywek, a prezes Australijskiej Ligi Zawodowej Stephen Conroy zaledwie trzy miesiące temu nie zapewnił Newcastle przyszłości.

Jednakże, pod warunkiem uzyskania ostatecznej zgody APL i Soccer Australia, Jets mają rozpocząć „nową erę” pod wodzą MSP.

„Potwierdzamy, że nowym właścicielem Jets jest firma Maverick Sports activities Companions” – powiedział Mattiske.

„W ciągu ostatnich trzech lat zbudowaliśmy mocne podstawy pod przyszłość tego klubu piłkarskiego i ekscytujące jest rozpoczęcie nowej ery z nowymi właścicielami, którzy wierzą w możliwości, jakie stwarza ten klub, ta społeczność i dzięki futbol jako całość.

Fani piłki nożnej wyrazili współczucie fanom Jets po jego podziale z Tygrysami

Fani piłki nożnej wyrazili współczucie fanom Jets po jego podziale z Tygrysami

Bisetto powiedział, że on i inni nowi dyrektorzy klubu są „zdeterminowani, aby odnieść sukces dla Jets i regionu (Hunter i północnej Nowej Południowej Walii)”.

„Wiemy, że istnieje tu silna baza fanów i duża liczba uczestników, dlatego chcemy zgromadzić wszystkich tych ludzi razem na naszych meczach mężczyzn i kobiet” – powiedział Bisetto.

„Chcemy ciężko pracować w społeczności, aby zbudować silniejsze połączenie z Jets.

„Koncentrujemy się na budowaniu silnego i zrównoważonego klubu; jednak nie możemy tego zrobić sami. Aby klub był silny, społeczność musi za nami stanąć.

„Wiemy, że tu, w Newcastle i Hunter, panuje kwitnąca gospodarka, i to był ważny component naszej decyzji o zaangażowaniu się w Jets.

„Zaangażujemy się w tworzenie konkurencyjnego klubu piłkarskiego; Jednakże, abyśmy wszyscy mieli silny i zrównoważony klub, potrzebujemy wsparcia partnerów korporacyjnych i rządowych z regionu.

Mattiske był wdzięczny za wsparcie finansowe od właścicieli Sydney FC, Western Sydney, Western United i Wellington Phoenix przez ponad trzy lata.

„Właściciele wierzyli w znaczenie tego klubu dla społeczności i dla całej rozgrywki A-League” – powiedział Mattiske.

Źródło