Strona główna Sporty Karta UFC w Paryżu zaczyna się składać z stroll Moicano kontra Saint...

Karta UFC w Paryżu zaczyna się składać z stroll Moicano kontra Saint Denis

30
0

UFC powróci do Paryża na trzecią z rzędu galę we wrześniu, a publiczność na Accor Area i widzowie za granicą będą mogli cieszyć się emocjonującym pojedynkiem na szczycie listy.

Oczekuje się, że główną atrakcją gali 28 września we Francji będzie lekka walka pomiędzy Benoitem Saint Denisem a Renato Moicano. Nolan King i Farah Hannoun z MMAJunkie poinformowali, że to starcie podpisano jako walkę pięciorundową po wstępnym raporcie z brazylijskiego punktu sprzedaży Ag. Walka że para była celem ataku.

Saint Denis (13-2) pochodzi z Francji i będzie chciał się otrząsnąć po porażce przez nokaut z Dustinem Poirierem na gali UFC 299 w marcu, co przerwało passę pięciu wygranych z rzędu, podczas których 28-latek eliminował wszystkich swoich przeciwników.

Moicano (19-5-1) wygrał trzy z rzędu, w tym techniczny nokaut Jalina Turnera na kwietniowej gali UFC 300, a jego ręka została podniesiona w pięciu z ostatnich sześciu stroll. Jedyną porażką popularnego Brazylijczyka od 2020 r. była jednogłośna decyzja w pięciu rundach z byłym mistrzem wagi lekkiej Rafaelem dos Anjosem na gali UFC 272 w walce w wadze catchweight, którą Moicano podjął zaledwie cztery dni wcześniej.

Planowano walkę w wadze 185 funtów między czołowymi 10 zawodnikami wagi średniej, Brendanem Allenem i Nassourdine'em Imavovem, ale Allen w poniedziałek opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym stwierdził, że nie chce brać udziału w tej walce, chyba że będzie to wydarzenie wieczoru.

„Dwa tygodnie temu, czy jak to tam mówili, 'Imavov w Paryżu?' Powiedziałem, że tak” – wyjaśnił Allen. „Powiedziałem, że chcę być głównym wydarzeniem, ponieważ byłem głównym wydarzeniem trzy razy z rzędu i wygrałem wszystkie trzy. Wchodzę na terytorium wroga, więc jeśli mamy to zrobić dla całego ryzyka, dla całego zysku, to chodźmy. Główne wydarzenie. Nagle okazuje się, że (Saint Denis) i Moicano są głównymi wydarzeniami. Nie zamierzam (cholera) jechać aż do Paryża, żeby ci dwaj goście mnie pokonali. Jeden z nich wraca po porażce, drugi ledwo wygrywa, stary”.

Allen rzucił wtedy wyzwanie Imavovowi, który pochodzi z Francji, mówiąc, że jeśli chce z nim walczyć, może pojechać do Stanów Zjednoczonych i „to załatwić”.

28-latek dodał, że nie sądzi, aby on lub Imavov powinni walczyć niżej od takich zawodników jak Saint Denis czy Moicano, którzy nie są tak wysoko sklasyfikowani w swojej kategorii wagowej jak Allen i Imavov w wadze średniej.

Imavov awansował na 7. miejsce w wadze średniej po kontrowersyjnym zwycięstwie przez techniczny nokaut nad Jaredem Cannonierem miesiąc temu. Allen zajmuje 4. miejsce i wygrał siedem stroll z rzędu, w tym niejednogłośną decyzją z Chrisem Curtisem w kwietniu. Moicano zajmuje 10. miejsce w wadze 155 funtów, a Saint Denis jest 12.

UFC nie ogłosiło jeszcze oficjalnie żadnych stroll na galę zaplanowaną na 28 września.

Francuz wagi ciężkiej Ciryl Gane był gwiazdą dwóch pierwszych gal UFC w Paryżu, nokautując Taia Tuivasę w 2022 r. i kończąc Sergheia Spivaca ciosami w 2023 r.

Źródło