Strona główna Sporty „Jeden z moich najgorszych wyścigów” – mówi Lewis Hamilton po stracie podium

„Jeden z moich najgorszych wyścigów” – mówi Lewis Hamilton po stracie podium

14
0

Lewis Hamilton z Wielkiej Brytanii i Mercedes przygląda się na starcie przed Grand Prix Kanady F1 na torze Gilles Villeneuve w czerwcu 09, 2024 w Montrealu, Quebec. Chrisa Graythena/Getty Photos/AFP

Siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton powiedział, że w niedzielę pojechał „jeden z najgorszych wyścigów” w swojej długiej karierze, kiedy w Grand Prix Kanady zajął czwarte miejsce za kolegą z zespołu Mercedesa, Georgem Russellem.

Hamilton powiedział, że wierzy, że jego samochód jest w stanie wygrać, ale popełnił wiele błędów w 341. wyścigu, w którym Russell wyprzedził go na ostatnich okrążeniach i wywalczył sobie pierwsze w tym roku podium na jednym ze swoich ulubionych torów.

„W weekend mój występ jest słaby” – powiedział. „Wczoraj wpłynęło na to kilka innych rzeczy, głównie ja, ale dzisiaj jest to jeden z najgorszych wyścigów, w jakich brałem udział. Dużo błędów.

PRZECZYTAJ: F1: Verstappen wygrywa szalone, deszczowe Grand Prix Kanady

„Oczywiście, gdybym zakwalifikował się lepiej, byłbym na lepszej pozycji…

„Ale staje się to samochodem, z którym możemy walczyć, co jest naprawdę pozytywne w obliczu następnej części sezonu. To będzie zacięta walka i jeśli dobrze się skupię, osiągnę lepsze wyniki.

„Myślę, że w ten weekend samochód był w stanie wygrać. To wspaniałe uczucie, więc zgarniemy punkty i będziemy dalej próbować.”

Hamilton jest posiadaczem wspólnego rekordu siedmiu zwycięstw i sześciu pole place na torze Circuit Gilles Villeneuve, gdzie w 2007 roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo wraz z McLarenem.

Russell, który startował z drugiego pole place w swojej karierze, a pierwszego dla zespołu od czasu, gdy Hamilton w zeszłym roku zdobył pole place na Węgrzech, powiedział: „Wydaje mi się, że to stracona szansa. Na początku byliśmy naprawdę szybcy na oponach przejściowych, potem Lando bardzo szybko się przebił, ale potem wskoczyliśmy z powrotem na slicki i popełniliśmy kilka błędów, przekraczając granice i zapłaciliśmy za to cenę.

PRZECZYTAJ: F1: Lewis Hamilton mówi, że Mercedes znalazł „Gwiazdę Północy”

„Mimo to było to nasze pierwsze podium w tym roku, mieliśmy naprawdę szybki samochód i powrót do rywalizacji w walce o zwycięstwo – na tym polega F1”.

Zapytany o jego dwa odważne podania pod koniec wyścigu wobec Oscara Piastriego i Hamiltona z McLarena, Russell dodał: „W końcówce było dość ciasno z Oscarem i Lewisem. To był trudny, ale uczciwy wyścig.

„To bardzo trudne, gdy jest tylko jedna sucha linia, więc musisz być zaangażowany i ufać swoim rywalom”.

Szef zespołu Toto Wolff powiedział, że pomimo utraty pierwszego zwycięstwa od Grand Prix Sao Paulo w 2022 roku, jest zadowolony z ostatnich postępów zespołu.

„Zwycięstwo było może odległą szansą lub krótkim marzeniem, ale nie możesz być zbyt chciwy. Samochód zrobił duży krok naprzód i kierunek rozwoju jest prawdziwy.”


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Dodał, że nie jest pewien, czy Crimson Bull „zrobił krok w tył”, ale „najważniejsze” jest to, że ich przewaga wydajności maleje.Źródło