Strona główna Sporty Jak każda drużyna PWHL wygląda po drafcie 2024

Jak każda drużyna PWHL wygląda po drafcie 2024

21
0

Kiedy w przyszłym sezonie drużyny zmierzą się z PWHL New York, staną przed koniecznością zmierzenia się z dwoma ofensywnymi zagrożeniami w środku pola.

Po pierwsze, Alex Carpenter może zdobyć bramkę z dowolnego miejsca na lodzie.

Następna na szachownicy może zostać wybrana jako pierwsza w klasyfikacji generalnej Sarah Fillier, zawodniczka charakteryzująca się ogromną kreatywnością w ofensywie. Zdobywała bramki na każdym poziomie, na którym grała, w tym na scenie międzynarodowej z reprezentacją Kanady.

„Grała już przeciwko najlepszym na świecie, z najlepszymi na świecie” – powiedział reporterom nowojorski dyrektor generalny Pascal Daoust po wybraniu Filliera jako pierwszego wyboru w drafcie PWHL 2024 w Minnesocie w poniedziałkowy wieczór. „Zawsze radzi sobie znakomicie, stając twarzą w twarz z nimi lub bawiąc się z nimi”.

OBEJRZYJ | Pierwszy wybór Filliera po dołączeniu do PWHL New York:

Pierwszy w klasyfikacji generalnej PWHL Sarah Fillier po dołączeniu do Nowego Jorku

24-letni napastnik z Georgetown w Ontario dzieli się swoimi ulubionymi wspomnieniami z wyjątkowej nocy.

Każda drużyna ligi składającej się z sześciu drużyn poprawiła swoje wyniki po poniedziałkowym drafcie, w którym wzięło udział 42 graczy wybranych z siedmiu różnych krajów. Większość tych graczy pochodziła ze studiów, ale drużyny zaopatrzyły się także w weteranów z Europy.

Następnym punktem pozasezonowego kalendarza będzie bezpłatna agencja, która odbędzie się 21 czerwca. Oto jak wszystkie sześć drużyn wygląda po drafcie:

Ottawa

Obserwując zawodników, którzy odnieśli najwięcej sukcesów w pierwszym sezonie, dyrektor generalny Ottawy Mike Hirshfeld przystąpił do drugiego draftu z dwoma celami: stać się twardszym i bardziej energicznym oraz zwiększyć rozmiar. Zaznaczył oba pola w ramach pierwszych dwóch wyborów.

Ottawa wybrała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Danielle Serdachny z Edmonton, dodając wpływowego napastnika, który powinien od razu wziąć udział w PWHL.

Serdachny, który wiosną tego roku strzelił złotego gola w mistrzostwach świata dla Staff Canada, powinien wnieść do drużyny konkurencyjność i zdecydowanie, których szukał Hirshfeld.

Hokeista upada na lód przed deskami.
Obrońca Ronja Savolainen (88) dodaje rozmiar i mobilność niebieskiej linii Ottawy. (Petr David Josek/Related Press)

Na niebieskiej linii Ottawa dodała w drugiej rundzie 26-letnią fińską obrończynię Ronję Savolainen ze Szwedzkiej Ligi Hokeja Kobiet (SDHL), dodając jej trochę rozmiaru i większej mobilności.

Wydaje się, że Ottawa jest nastawiona na defensywę, gdyż pięciu graczy ma kontrakty, a trzech kolejnych zostanie powołanych w poniedziałek. Największym priorytetem na przyszły tydzień będzie próba ponownego podpisania kontraktu z dwiema trzecimi najlepszej drużyny w zeszłym sezonie: napastników Daryla Wattsa i Kateřiny Mrázovej.

Podczas gdy Ottawa zaoferowała przedłużenie kontraktu rezerwowej bramkarzce Sandrze Abstreiter, Hirshfeld powołał także Gwyneth Philips z Northeastern College. Startujący Emerance Maschmeyer miał w zeszłym sezonie jedno z największych obciążeń pracą w lidze, a Philips mógł rzucić wyzwanie w niektórych meczach.

Toronto

Największym znakiem zapytania dla Toronto jest to, czy Natalie Spooner, zwyciężczyni zarówno napastnika roku, jak i nagrody Billie Jean King MVP, będzie gotowa do rozpoczęcia przyszłego sezonu. Spooner przeszedł operację po kontuzji kolana podczas play-offów.

Toronto ma nadzieję wkrótce ponownie zobaczyć Spoonera, ale dyrektor generalna Gina Kingsbury wybrała w pierwszej rundzie zawodnika, który może wnieść wiele podobnych elementów.

Julia Gosling z Londynu w Ontario wnosi rozmiar i umiejętność prowadzenia siatki, czyli umiejętności, które pomogły Spoonerowi zdobyć więcej bramek i punktów niż ktokolwiek inny w zeszłym sezonie.

Trzej hokeiści świętują zdobycie gola.
Julia Gosling (88) wnosi do PWHL Toronto wielkość i obecność w siatce. (Christinne Muschi/Prasa kanadyjska)

Zeszłego lata Gosling jeździła na łyżwach ze Spoonerem, a po operacji w zeszłym tygodniu nawet przyniosła mu lody.

Spooner postrzega Goslinga jako osobę, która może dobrze odgrywać rolę atakującego.

„Ona ma lepszą szansę niż ja” – powiedziała.

Toronto powołało do służby innego mieszkańca Ontario w Milton, Megan Carter z Ontario, obrońcę, którą Kingsbury określił jako „kradzież”. Myśli, że od razu będzie mogła grać w lidze jak weteranka.

„Uwielbiamy to, co wnosi pod względem fizycznym i niezawodności” – powiedział Kingsbury.

Napastnik Izzy Daniel, zdobywczyni nagrody Patty Kazmaier Award dla najlepszej zawodniczki uniwersyteckiego hokeja w zeszłym sezonie, w trzeciej rundzie pojechała do Toronto. Kingsbury stwierdziła, że ​​Daniel specjalizuje się w znajdowaniu sposobów na stworzenie dla siebie przestrzeni i posiada spryt, który może pomóc jej w szybkim przejściu do profesjonalnej gry.

Montreal

Największą potrzebą Montrealu poza sezonem był czołowy obrońca i właśnie to Montreal otrzymał w pierwszej rundzie z Caylą Barnes.

Ma dopiero 25 lat, ale jest już weteranką reprezentacji USA po zdobyciu złotego medalu w 2018 r. W zeszłym sezonie zdobyła także mistrzostwo kraju z Ohio State College. Mecz ten był świeży w pamięci GM Danièle Sauvageau z Montrealu, gdy zbliżał się do projekt.

OBEJRZYJ | Poznaj najnowsze twarze w PWHL Montreal:

Najlepsi zawodnicy PWHL z Montrealu to przyjaciele, którzy wspólnie zdobyli tytuł mistrzowski w faculty'u

Cayla Barnes i Jennifer Gardiner, które zdobyły tytuł NCAA jako koleżanki z drużyny stanu Ohio, były podekscytowane faktem, że obie zostały wybrane przez Montreal w drafcie PWHL 2024.

„Myślę, że od razu będzie miała na drużynę ogromny wpływ” – powiedziała obrończyni Montrealu Erin Ambrose, która we wtorek została wybrana obrońcą roku.

Jednak największa wygrana dnia Montrealu mogła nastąpić na kilka godzin przed rozpoczęciem draftu. Zespół ogłosił, że wybrał w 15. rundzie poprzedniego sezonu, szwedzką napastnikkę Linę Ljungblom, z którą podpisał trzyletni kontrakt.

Ljungblom nie mógł w zeszłym sezonie przyjechać do Ameryki Północnej ze względu na obowiązujący kontrakt w Szwecji. Jej główny trener w MoDo Hockey, Jared Cipparone, powiedział CBC Sports activities na początku tego roku, że Ljungblom zawsze strzelała gola, ale w tym sezonie jej gra poza krążkiem poprawiła się.

Wydaje się, że jest kilku kandydatów, którzy mogliby wypełnić lukę w pierwszej szóstce, od Ljungbloma, przez wybieraną w trzeciej rundzie Abby Boreen, która w zeszłym sezonie grała w pierwszej szóstce w Minnesocie jako rezerwowa, po weterankę drużyny USA Amandę Kessel, która powinna gra w Montrealu.

Nowy Jork

Poza Fillierem Daoust poczuł, że dodał więcej fizyczności na swojej niebieskiej linii, zaczynając od szwedzkiej obrończyni Mai Nylén Persson, która przeszła w drugiej rundzie.

Do swoich napastników Daoust dodał także czołową strzelczyni Szwedzkiej Ligi Hokeja Kobiet w zeszłym sezonie, fińską weterankę Noorę Tulus i jedyną zawodniczkę U Sports activities przyjętą do draftu, kapitankę Uniwersytetu Concordia Emmy Fecteau.

Dwie osoby na scenie podają sobie ręce.
Napastnik Noora Tulus podaje rękę nowojorskiemu dyrektorowi generalnemu Pascalowi Daoustowi po tym, jak wybrał ją w drafcie PWHL 2024. (Heather Pollock/PWHL)

Obaj gracze wnoszą zwycięskie doświadczenie – Tulus jest mistrzem ligi szwedzkiej, a Fecteau – krajowym uniwersyteckim poziomem.

Oprócz draftu we wtorek zespół sfinalizował jeden z najważniejszych punktów na liście rzeczy do zrobienia poza sezonem, ponownie podpisując dwuletni kontrakt z nominowaną do tytułu bramkarza roku Corinne Schroeder.

Boston

Boston miał problemy ze strzelaniem goli w tym sezonie i zakończył mecz z najgorszą grą w przewadze w lidze. Czwarty wybór w klasyfikacji ogólnej Hannah Bilka powinna pomóc.

„Przystępując do tego draftu, myślę, że potrzebujemy dynamicznego napastnika, który gra w szybkim tempie i ma wysokie hokejowe IQ i myślę, że odkryliśmy to w przypadku Hannah Bilka” – powiedziała dyrektor generalna Bostonu Danielle Marmer.

Marmer powiedział, że obecność Bilki na lodzie w celu odzyskania krążków może pomóc stworzyć możliwości także niektórym innym graczom Bostonu.

„Mamy w drużynie wielu utalentowanych strzelców bramek, a teraz mamy zawodnika, który zapewni im krążek” – powiedziała.

Również wysoko na liście kontrolnej Marmera znajdował się napastnik w obronie, który potrafi dobrze jeździć na łyżwach. Boston zamienił się typami z Nowym Jorkiem, aby awansować w drafcie i wybrał czeską obrońcę Danielę Pejšovą, która zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Minnesota

Minnesota opuściła draft z najlepszym dostępnym ofensywnym obrońcą, Claire Thompson, która w sumie zajęła trzecie miejsce.

Thompson nie grał w zeszłym sezonie, gdy uczęszczał do szkoły medycznej, i w przeciwnym razie byłby potencjalnym kandydatem do składu kanadyjskiej drużyny narodowej. Ustanowiła nowy rekord punktów obrońcy na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku.

O krążek rywalizuje hokeistka ubrana w koszulkę Team Canada.  Za nią podąża amerykańska łyżwiarka.
Kanadyjska obrończyni Claire Thompson pobiła rekord olimpijski w 2022 roku, zdobywając najwięcej punktów przez obrońcę. Została wybrana z trzeciego miejsca w drafcie PWHL 2024 przez Minnesotę. (John E. Sokołowski/USA TODAY Sports activities/Reuters)

Dołącza do niebieskiej linii, w której skład wchodzą już ofensywna obrończyni Sophie Jaques i Lee Stecklein, który jest jednym z najlepszych obrońców na świecie.

Minnesota dodała w drafcie kolejnego napastnika z pierwszej szóstki do drużyny USA, Brittę Curl, ale wzbudziła w tym procesie pewne kontrowersje ze względu na posty przeciwko LGBTQ+, z którymi Curl wchodził w interakcję w mediach społecznościowych.

Główny trener Ken Klee poprowadził draft w miejsce GM Natalie Darwitz, która opuściła zespół w zeszłym tygodniu. Klee powiedział, że odrobił pracę domową na temat Curl, rozmawiając z byłymi trenerami i kolegami z drużyny, którzy ją wspierali.

Zapytany, czy przed dokonaniem wyboru rozmawiał z kimkolwiek ze społeczności LGBTQ, w tym z graczami ze swojej drużyny, Klee miał trudności z odpowiedzią na to pytanie.

„Pod koniec dnia powiedziano mi, że jest świetną koleżanką z drużyny, wspaniałą osobą i oczywiście świetną zawodniczką” – powiedział.

Źródło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj