Strona główna Sporty Gwiazda Staff Canada Sarah Fillier zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Nowego...

Gwiazda Staff Canada Sarah Fillier zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Nowego Jorku w drafcie PWHL 2024

21
0

Sarah Fillier jest złotą medalistką olimpijską, trzykrotną mistrzynią świata, a obecnie pierwszym wyborem w klasyfikacji generalnej PWHL.

Generalny dyrektor Nowego Jorku Pascal Daoust wybrał 24-letniego napastnika jako pierwszy w drafcie w St. Paul w stanie Minnesota w poniedziałkowy wieczór, dodając do niego zawodnika, który znalazł sposób na zdobywanie punktów na każdym poziomie, na którym gra. Projekt ligi składa się z siedmiu rund transmisja na żywo na kanale YouTube PWHL.

Ottawa zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a za nią plasują się Minnesota, Boston, Montreal i Toronto. Ta kolejność będzie powtarzana przez wszystkie siedem rund.

Dzięki temu rozwiązaniu Fillier znajduje się blisko miejsca, w którym uczęszczała do szkoły na Uniwersytecie Princeton w New Jersey. W zeszłym roku PWHL New York rozgrywało swoje mecze na arenach w trzech stanach, w tym w Prudential Middle w New Jersey.

Fillier zakończyła karierę w Princeton ze 194 punktami, w tym 93 golami, w 120 meczach. Po drodze trzykrotnie znalazła się w pierwszej dziesiątce finalistów Patty Kazmaier w kategorii najlepsza zawodniczka w hokeju na lodzie uniwersyteckim. W swoim ostatnim sezonie prowadziła NCAA pod względem liczby bramek na mecz (1,03).

Zwiadowcy PWHL opisują ją jako „zawodniczkę pokolenia, w którym tempo jazdy na łyżwach zmienia się, co utrudnia jej obronę. Jej zmysł gry sprawia, że ​​stanowi zagrożenie w tworzeniu punktacji na różne sposoby i natychmiast poprawia grę w przewadze drużyny”.

Fillier był liderem NCAA pod względem punktów na mecz w zeszłym sezonie. Jest naturalnym środkowym, który może grać także na skrzydle. (Shelley M. Szwast/Princeton Athletics)

Na arenie międzynarodowej Fillier zadebiutowała w reprezentacji Kanady seniorów w 2018 roku i stała się jedną z twarzy drużyny. Została MVP mistrzostw świata 2023 po zdobyciu 11 punktów w siedmiu meczach.

Dyrektor generalna drużyny Kanady, Gina Kingsbury, która jest także dyrektorem generalnym PWHL Toronto, opisała Filliera jako „dynamicznego” gracza ofensywnego i „prawdziwego konkurenta”, który gra na dystansie 200 stóp.

„Ona jest zwycięzcą” – powiedział Kingsbury. „Chce strzelać. Chce presji. Chce być najlepszą sportsmenką na świecie i do wszystkiego, co robi poza lodem, na lodzie, podchodzi z takim instynktem zabójcy i takim nastawieniem. Myślę, że ma pełny pakiet. „

„Najlepszy młody zawodnik na świecie”

Fillier jest naturalnym środkowym, ale poprzedni sezon spędził ucząc się gry na skrzydle w Princeton i Staff Canada.

„Gra na skrzydle otwiera mnie trochę w strefie ataku i mogę w pewnym sensie latać w tej strefie i zdobywać groźniejsze szanse w ataku poza pośpiechem” – powiedział dziennikarzom Fillier w zeszłym tygodniu.

„Myślę, że dzięki temu stałem się lepszy na obu pozycjach, szczególnie jeśli chodzi o przebijanie się i zrozumienie, gdzie będą piłkarze i gdzie jest najlepsze miejsce do wbicia krążka”.

W Nowym Jorku mogłaby znaleźć się w roli środkowej drugiej linii drużyny, za gwiazdą napastnika Alexem Carpenterem, zmuszając drużyny do rywalizacji z obydwoma zawodnikami.

OBEJRZYJ | Kogo wybierze PWHL Montreal w drafcie PWHL 2024?

Kogo wybierze PWHL Montreal w drafcie?

PWHL przygotowuje się do draftu w 2024 r., a w tym roku kwalifikuje się kilku mieszkańców Quebecu. Sprawdź podgląd wersji roboczej – imię ma zostać podane około 19:00 czasu wschodniego.

Albo może grać na najwyższym poziomie i wykorzystać swoje hokejowe IQ, aby stworzyć magię z Carpenterem, jednym z najlepszych strzelców w grze.

Poza lodem Daoust powiedział, że szuka zawodnika charakteryzującego się silną etyką pracy, który będzie wkładał stały wysiłek przez 60 minut w każdym meczu. Konsekwencja to słowo, którego Daoust często używał do opisania tego, co chce zbudować na przyszły sezon, i jest to cecha, której jego zespołowi czasami brakowało w zeszłym sezonie.

Fillier nauczył się tych cech od najlepszych, spędzając czas na treningach i chłonąc nawyki od graczy takich jak Brianne Jenner i Marie-Philip Poulin oraz podziwiając to, jak zawsze pracują, aby być lepszymi, bez względu na to, jak długo grają w lidze. gra.

„Pozyskują nie tylko najlepszą młodą zawodniczkę na świecie, ale także kogoś, kto bardzo troszczy się o swoją rodzinę, przyjaciół i kolegów z drużyny” – powiedziała w marcu trenerka Fillier w Princeton, Cara Morey, powiedziała CBC Sports activities.

Minnesota wybrała napastnika Taylora Heise’a jako pierwszy w klasyfikacji generalnej w zeszłorocznym inauguracyjnym drafcie. Heise zdobył nagrodę Ilana Kloss Playoff MVP po zdobyciu ośmiu punktów, w tym pięciu goli, w 10 meczach play-off.

Źródło