Strona główna Sporty Fajardo ma ogromną przewagę w SP w walce o ósmego MVP

Fajardo ma ogromną przewagę w SP w walce o ósmego MVP

27
0

June Mar Fajardo (nr 15) góruje nad Christianem Standhardingerem (nr 34) w statystycznym wyścigu o trofeum MVP. —AUGUST DELA CRUZ

June Mar Fajardo ma otwartą drogę do wygrania niesamowitej, ósmej nagrody PBA Most Priceless Participant (MVP) po tym, jak mierzący 208 cm wzrostu zawodnik San Miguel Beer zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji punktów statystycznych (SP), które stanowią prawie połowę kryteriów wyłaniania zwycięzcy.

Teraz media i gracze będą musieli to potwierdzić, ponieważ Fajardo osiągnął średnio 42,1 punktów statystycznych podczas dwukonferencyjnego 48. sezonu, po tym jak oficjalny wynik został opublikowany we wtorek. Ma on znaczną przewagę nad Christianem Standhardingerem z Barangay Ginebra i CJ Perezem z San Miguel.

Standhardinger plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 37,8, natomiast Perez, uważany za największe zagrożenie dla Fajardo, jest na trzecim miejscu z wynikiem 37,4.

Czterdzieści pięć procent statystyk posłuży do wyłonienia zwycięzcy nagrody MVP, reszta trafi do mediów i zawodników.

Skrybowie regularnie zajmujący się rytmem — najczęściej ci, którzy ostatecznie ogłaszają zwycięzcę — posiadają 30 procent, podczas gdy gracze mają 25 procent.

Mimo opuszczenia 13 meczów z powodu kontuzji, Fajardo pokonał Standhardingera w zeszłym sezonie, co jest kolejnym osiągnięciem, które wygrał z rzędu w latach 2014–2019.

Kombinacja nowicjuszy

Żaden inny zawodnik nie zdobył tej nagrody więcej niż cztery razy.

W sezonie 2023–2024 łagodny olbrzym grał równo, pomimo licznych kontuzji. ​​Choć nie opuścił prawie żadnego meczu w sezonie, w którym San Miguel zdobyło Puchar Komisarza, a następnie zadowoliło się drugim miejscem za Meralco w Pucharze Filipin.

W 38 meczach notował średnio 17,8 punktów, 13,4 zbiórek i 2,8 asyst, zdobywając tym samym tytuł Najlepszego Zawodnika Konferencji w Pucharze Filipin.

W pierwszej piątce znaleźli się także Arvin Tolentino z NorthPort (35,9), Calvin Oftana z TNT (35,4) i Stephen Holt z Terrafirma (34,1), lider wyścigu o tytuł Debiutanta Roku.

Chris Newsome, który poprowadził drużynę Meralco do pierwszego mistrzostwa PBA, uzyskał wynik 31,7, podczas gdy Scottie Thompson z Ginebra (30,3), Juami Tiongson z Terrafirma (29,2) i Jason Perkins z Phoenix (28,8) zamykają pierwszą dziesiątkę.

W międzyczasie liga rozpocznie dwudniowe zawody debiutantów w środę w Ynares Sports activities Area w Pasig Metropolis, aby dać drużynom szansę zapoznania się ze wszystkimi 70 kandydatami zgłoszonymi w drafcie 14 lipca.


Twoja subskrypcja nie mogła zostać zapisana. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja powiodła się.

Converge ma pierwszeństwo wyboru, ale wciąż zastanawia się, czy Justine Baltazar, Sedrick Barefield, RJ Abarrientos, Caelan Tiongson lub jakikolwiek inny zawodnik zasługuje na to, by jego nazwisko zostało usłyszane jako pierwsze. INQŹródło