Strona główna Sporty Czy rodzice Jeleny Ostapenko są byłymi sportowcami? Wszystko, co musisz wiedzieć o...

Czy rodzice Jeleny Ostapenko są byłymi sportowcami? Wszystko, co musisz wiedzieć o miłości jej rodziny do sportu

18
0

Dzieje się tak od pokoleń!Jelena Ostapenko jest gotowa stawić czoła Barbora Krejčíková w ćwierćfinale Wielkiego Szlema. Choć Ostapenko jest sklasyfikowana znacznie wyżej niż jej przeciwniczka, nie należy lekceważyć wyzwań, które przed nią stoją. Wchodząc na kort przeciwko Krejčíkovej, Ostapenko niesie ze sobą mądrość i siłę rodzinnego dziedzictwa sportowego. Nerwy i presja ćwierćfinałów są intensywne, ale ma siłę psychiczną ukształtowaną przez lata treningów i wsparcie rodziny. Ale w jaki sposób jej rodzina jest związana ze sportem?

Łotewska gwiazda tenisa, urodzona 8 czerwca 1997 roku, rozpoczęła swoją przygodę ze światem tenisa w wieku zaledwie 5 lat. Dzięki swojej matce Jelena Jakowlewabyła łotewska tenisistka. Przygoda Ostapenko z tenisem rozpoczęła się od jej matki jako jej pierwszego trenera. Jakovleva rozpoczęła karierę trenerską w 1994 roku i odniosła ogromny sukces na kortach. Została nawet nagrodzona tytułem Łotewskiego Trenera Młodzieży Roku na Zgromadzeniu Ogólnym Łotewskiego Komitetu Olimpijskiego w 2011 roku i trenowała łotewską drużynę tenisową do lat 14! W rzeczywistości, znaczną część sukcesu jej córki można przypisać jej.

Jelena Jakowlewa była trenerką Ostapenko w 2017 r., kiedy wygrała swój pierwszy i jak dotąd jedyny tytuł Wielkiego Szlema na kortach Rolanda Garrosa. Łotewska Unia Tenisowa przyznała jej wówczas tytuł trenera roku. Podczas gdy jej matka zebrała wystarczająco dużo pochwał, ojciec Ostapenko również nie był wyobcowany ze świata sportu.

za pośrednictwem Reutersa

Ojciec Jeleny Jewgienij Ostapenko był profesjonalnym piłkarzem, który reprezentował Metalurh Zaporizhya, ukraiński klub piłkarski. Chociaż początkowo nie był związany z areną tenisową, poślubienie trenera tenisa, a następnie posiadanie córki, która kontynuowała karierę tenisową, sprawiło, że był blisko związany ze sportem, pełniąc nawet funkcję jej trenera health. Niestety, zmarł nagle w wieku 43 lat w 2020 roku. Chociaż przyczyna jego śmierci pozostaje nieznana, odegrał kluczową rolę w karierze swojej córki.

W wypowiedzi po śmierci ojca Ostapenko ujawniła, jak bardzo wspierał on jej sport.Mój tata zawsze we mnie wierzył”, zauważyła łotewska gwiazda podczas swojego Australian Open w 2020 roku. Podczas gdy Ostapenko kontynuuje swoją passę w Wimbledonie, jest o krok od pobicia rekordu ery Open!

Czy Jelena Ostapenko zdoła przerwać passę zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych i pobić rekord Ery Otwartej?

Jelena Ostapenko w tym sezonie radzi sobie imponująco. Jednak nie potrafiła przekuć swoich niezwykłych występów w zwycięską chwałę, zwłaszcza w turniejach Wielkiego Szlema. Teraz, gdy Łotyszka gra w ćwierćfinale w Londynie, jej pragnienie pobicia rekordu ery open jeszcze bardziej wzrosło.

W ciągu ostatnich 56 lat Open Period, enviornment tenisowa została przebudowana ponad miarę. Ale jeden rekord jest niepodważalny, a Jelena może go pobić, biorąc pod uwagę jej imponujący bieg. W Open Period, żaden zawodnik, mężczyzna ani kobieta, nigdy nie wygrał Wielkiego Szlema z przerwą większą niż pięć lat. Rekord ten należy obecnie do Wirginia Wadektórej drugie ważne trofeum zdobyte podczas Australian Open w 1972 r. pięć lat i sześć miesięcy później przyniosło jej trzeci tytuł na Wimbledonie w 1977 r. Wśród mężczyzn Artur Ashe miał taką samą lukę. Wygrał swój drugi turniej wielkoszlemowy na Australian Open w 1970 r. i trzeci na Wimbledonie w 1975 r.

Od pokoleń panuje mądrość, że jeśli okno na zwycięstwo w Wielkim Szlemie jest zamknięte na dłużej niż 5 lat, nie uda ci się odzyskać dawnej formy. Tymczasem Ostapenko, która wygrała swój ostatni tytuł Wielkiego Szlema w 2017 roku, może pobić rekord. Jeśli Łotyszka wygra tytuł w Wimbledonie w tym roku, będzie pierwszą zawodniczką, której uda się to po siedmioletniej przerwie.

Czy Jelena Ostapenko pobije poprzednie rekordy? Tylko czas pokaże.

Źródło