Strona główna Sporty Caitlin Clark i Angel Reese występują po raz pierwszy. Oto 5 rekordów,...

Caitlin Clark i Angel Reese występują po raz pierwszy. Oto 5 rekordów, które mogą zostać pobite w Meczu Gwiazd WNBA

34
0

20 lipca w Phoenix. Zaznaczcie sobie daty wyczekiwanego meczu gwiazd WNBA. W tym roku, ze względu na igrzyska olimpijskie w Paryżu, mecz zostanie rozegrany pomiędzy drużyną USA a drużyną gwiazd WNBA. Jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów tegorocznego konkursu gwiazd jest to, że rywalki Angel Reese i Caitlin Clark będą grać obok siebie w tej samej drużynie. Dlatego też szaleństwo na punkcie gry jest takie, że może ona zakończyć się pobiciem kilku rekordów.

Dzisiaj przyjrzyjmy się pięciu największym rekordom, które mogą zostać pobite dzięki debiutantkom WNBA, Clark i Reese. I jak to może wpłynąć na grę WNBA dla przyszłych pokoleń.

Frekwencja

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Zgodnie ze statystykamimecze gwiazd WNBA przyciągają mnóstwo widzów od czasu ich powstania w 1999 roku. Najwięcej widzów było w latach 2002 i 2007. Podczas gdy Konferencja Zachodnia wygrała mecz 81-76, Konferencja Wschodnia zwyciężyła w 2007 roku 103-99. Oba mecze odbywały się w Waszyngtonie. Mecz w 2002 roku odbył się w MCI Heart, a mecz w 2007 roku w Verizon Heart. Według Statistica, oba mecze przyciągnęły 19 487 widzów.

za pośrednictwem Getty

Ale w obecnej erze frekwencja na meczach WNBA spadła. Mecz WNBA 2023 przyciągnął tłum 9472 widzów, co było szóstą najniższą frekwencją od jego rozpoczęcia w 1999 roku. Dlatego wraz z pojawieniem się Clark i Reese liczby mogą się zmienić, a mecz All-Star może zostać przywrócony. Footprint Heart, który ma pojemność 18 422 widzów, może stać się meczem z największą frekwencją od 2009 roku. Innym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że mecz został już ogłoszony jako wyprzedany.

Cena biletu

Najdroższy bilet na mecz Indiana Fever z Chicago Sky w połowie czerwca 2024 r. według CNN.com (źródło: Sports activities Enterprise Journal). Najdroższy bilet w sprzedaży kosztował około 9000 USD. Sky wygrało mecz niewielką przewagą 88-87 na Winstrust Area w Chicago. Jednak ten mecz gwiazd WNBA może pobić ten rekord. Chociaż mecz został wyprzedany, bilety są dostępne w Vivid Seats.

Ceny biletów są dość wysokie, najtańszy kosztuje 160 dolarów w rzędzie 14, a najdroższy około 11 384 dolarów w rzędzie 1, dolnym poziomie 114. Stąd też ten mecz już teraz wydaje się bić rekord najdroższych biletów. I czemu nie? Ponieważ zagrają w nim dwie najbardziej lubiane debiutantki WNBA.

Oglądalność

Ten sam mecz, w którym Sky wygrało 88-87 w połowie czerwca, oprócz najwyższych cen biletów, był również najchętniej oglądanym meczem. Według Forbesa, mecz transmitowany na ESPN miał szczytową oglądalność 3,3 miliona widzów przy średniej 2,3 miliona. Był to zatem najchętniej oglądany mecz WNBA od 23 lat.

W nadchodzącym konkursie pomiędzy Group USA i WNBA All-Stars wystąpi 24 utalentowanych graczy, którzy są najlepsi w swoim fachu. Oglądalność może więc pobić kolejne rekordy, ponieważ wystąpią Clark i Reese, z powodu których występ był bardzo oglądany w połowie czerwca, a także szereg wyjątkowych sportowców, którzy dodają wisienkę na torcie.

Drużyna gwiazd WNBA może pokonać drużynę USA

Group USA był w konflikcie z drużyną WNBA All-Star trzy razy w przeszłości. Pierwszy raz miało to miejsce w 2004 r., kiedy mecz odbył się w Radio Metropolis. Group USA pokonał drużynę WNBA All-Star 74-58. Następnie zmierzyli się ze sobą w 2010 r. Group USA ponownie zmiażdżył drużynę WNBA All-Star i zwyciężył 99-72.

USA Right this moment za pośrednictwem Reuters

Trzeci przypadek, w którym Group USA rywalizował z drużyną WNBA, miał miejsce w 2021 roku na Michelob Extremely Area, gdzie Group USA przegrał 93-85. Stąd może to być drugi przypadek w historii WNBA, w którym drużyna All-Star pokona Group USA. W drużynie All-Star grają takie zawodniczki jak Clark, Reese, Jonquel Jones, Aliyah Boston, Dearica Hamby i Nneka Ogwumike. Stąd istnieje prawdopodobieństwo, że drużyna WNBA All-Star może wyjść zwycięsko z tego pojedynku.

Najwyższy procent rzutów za trzy punkty w konkursie rzutów za trzy punkty

Zgodnie z tradycją mecz gwiazd WNBA odbędzie się 20 lipca, a konkurs rzutów za trzy punkty rozpocznie się w weekend WNBA 19 lipca. Przez lata najwyższy procent rzutów za trzy punkty osiągnęła Sabrina Ionescu, która w 2023 roku zdobyła 92,5% rzutów za trzy punkty. Podczas gdy wiele osób może pomyśleć, że ten rekord jest dawno nie do pobicia, debiutantka Clark może zmiażdżyć ten wynik.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Clark często można zobaczyć, jak ćwiczy swoje umiejętności rzutów za trzy punkty przed meczem i jest znana ze swoich trójek z emblem. Dlatego jest szansa, że ​​Ionescu będzie miała trudną konkurencję ze strony Clark w tym weekendzie gwiazd WNBA. A kto wie, może nawet przebije oryginalną królową rzutów za trzy punkty swoim niesamowitym występem.

Obecnie w tym sezonie Clark trafiła 60 rzutów za trzy punkty w 22 meczach, w których zagrała, co jest dobrym wynikiem. Miejmy nadzieję, że w nadchodzącym weekendzie All-Star Clark będzie w stanie pobić rekordy i stanąć dumnie za swój expertise.

Bądźcie na bieżąco, aby poznać więcej takich aktualizacji i dowiedzieć się, co były agent Shaqa, Leonard Armato, ma do powiedzenia na temat słynnego konfliktu Shaqa z Kobe, pominięcia Caitlin Clark na igrzyskach olimpijskich i innych kwestii. Obejrzyjcie ten movie.

REKLAMA

Artykuł jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Źródło