Strona główna Sporty Alyssa Valdez: Marzenia nie są jeszcze skończone dla niezrekrutowanych graczy

Alyssa Valdez: Marzenia nie są jeszcze skończone dla niezrekrutowanych graczy

21
0

Wybory nowicjuszy PVL Rookie Draft 2024 podczas ceremonii inauguracyjnej w poniedziałek.–MARLO CUETO/INQUIRER.web

MANILA, Filipiny — W poniedziałkowy wieczór w hotelu Novotel dwudziestu czterech graczy nie zostało wybranych w inauguracyjnym drafcie PVL Rookie Draft.

Kiedy liga kończyła swoją udaną noc draftów, gwiazda Creamline i trzykrotna zdobywczyni nagrody MVP Alyssa Valdez podeszła do graczy, którzy nie mieli tyle szczęścia, by zostać wybranymi przez 12 drużyn PVL, uściskała ich i wygłosiła inspirujące słowa, aby mogli kontynuować swoje marzenia.

„Wszyscy chcemy, żeby byli częścią społeczności. Nadal są częścią społeczności, wolny agent sila ngayon. Powiedziałem im, że to tylko trampolina dla nich, aby spełnić ich marzenia i dołączyć do którejś z drużyn w PVL” – powiedział Valdez reporterom.

CZYTAJ: Napędzani przez niedowiarków, Cebuańscy gracze inspirują jako ostatni wybór w drafcie PVL

„To dopiero początek. To jest pierwszy szkic, więc jest wiele możliwości, aby zaplanować otwarcie mag-o-open w najbliższym czasie. Kapit lang, tiyaga lang, pracuj ciężej i mądrzej.”

Nie wybrano żadnej z zawodniczek: byłej libero BaliPure Jewelle Bermillo, Abi Goc z College of the Philippines, Dary Nievy i Dea Villamor z College of the East, Nathalie Ramaculi, Kanadyjki pochodzenia filipińskiego, Jamie Soliny z Marinduque, Caroline Santos, Remcel Santos, Lalaine Evangelista, Charminy Diño, BayAnne De Leon, Catherine Almazan, Lalaine Arizapa, Camille Belaro, Maxinne Tayag, Daisy Melendres, Sandry Dayao, Robbie Mae Matawaran, Mary Grace Vernaiz, Pretty Zapf, Lian Macasiray, Andrei Jardio, Danyi Casiño i Ysabela Bakabak.

Prezes PVL Ricky Palou i komisarz Sherwin Malonzo również przekazali słowa otuchy niezrekrutowanym graczom, których przygoda nie kończy się w noc draftu, ponieważ nadal mogą dołączyć do drużyny jako wolni agenci.

„Przykro nam tylko z powodu tych, którzy nie zostali wybrani. Po drafcie rozmawiałem z graczami, którzy nie zostali wybrani i powiedziałem im, że to nie koniec. Nawet jeśli ktoś chce grać w PVL, teraz może spróbować swoich sił w dowolnym zespole, ponieważ jest wolnym agentem” — powiedział Palou. „Powiedziałem im również, że ci, którzy zostali wybrani, nie są pewni, czy są w zespole, który ich wybrał. Więc [the undrafted players] są wolnymi agentami, mogą spróbować swoich sił w dowolnym zespole, więc nie tracą nadziei”.

PRZECZYTAJ: Thea Gagate, Leila Cruz zajmują 1-2 miejsce w drafcie debiutantów PVL

Creamline wybrało tylko filipińsko-kanadyjską libero Aleiah Torres i odpuściło w drugiej rundzie. Inauguracyjny draft dotarł do czwartej rundy, w której wybrano łącznie 23 kandydatów, a ich sztandarowym kandydatem był numer jeden Thea Gagate. Danivah Aying, wychowanka Cebuano i College of San Jose-Recolletos, była ostatnim wyborem Galeries w drafcie i była jedyną zawodniczką spoza UAAP i NCAA w tej klasie.

Valdez jest zadowolony z frekwencji w drafcie, co zmieni oblicze filipińskiej siatkówki w nadchodzących latach.

„Kto by pomyślał, że nadszedł w naszym życiu taki second. Będąc częścią społeczności siatkarskiej, akala natin, maglalaro lang tayo aż do school'u, ale teraz, dzięki wszystkim tym draftom, jesteśmy naprawdę legalnymi profesjonalistami”, powiedział kapitan Creamline. „Jesteśmy po prostu bardzo, bardzo szczęśliwi z powodu samej ligi, jesteśmy szczęśliwi z powodu zawodników, jesteśmy szczęśliwi z powodu wszystkich właścicieli drużyn, ponieważ wszyscy na tym skorzystamy”. Ako, jestem dumny z tego, że odniosłem wielki sukces w swoim pierwszym drafcie w tym roku, ale jestem podekscytowany, że weźmiemy udział w drafcie dopiero w przyszłym roku.”


Twoja subskrypcja nie mogła zostać zapisana. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja powiodła się.Źródło