Strona główna Sporty 10-osobowa Kolumbia pokonuje Urugwaj i przygotowuje się do finału Copa America przeciwko...

10-osobowa Kolumbia pokonuje Urugwaj i przygotowuje się do finału Copa America przeciwko numerowi 1, Argentynie

25
0

Piłka nożna·Nowy

Jefferson Lerma zdobył bramkę w 39. minucie, a Kolumbia grała w osłabieniu przez całą drugą połowę, dzięki czemu w środę wieczorem pokonała Urugwaj 1:0 i awansowała do finału Copa America, w którym zmierzy się z Lionelem Messim i Argentyną.

Urugwaj spadł do 3. miejsca w meczu z Kanadą w sobotę

Kolumbijczyk Jefferson Lerma (16) świętuje gola z kolegami z drużyny podczas wygranego 1:0 meczu półfinałowego Copa America z Urugwajem w Charlotte w Karolinie Północnej w środę. (Tim Nwachukwu/Getty Pictures)

Daniel Munoz został wyrzucony z boiska w doliczonym czasie gry pierwszej połowy za otrzymanie drugiej żółtej kartki, ale Kolumbia utrzymała tytuł mistrzowski i po raz pierwszy od zdobycia jedynego tytułu Copa America jako gospodarz w 2001 roku. Kolumbia przedłużyła swoją passę meczów bez porażki do rekordu drużyny wynoszącego 28 spotkań, o jeden więcej niż w sezonie 1992-94, i jest to obecnie najdłuższa passa w męskiej piłce nożnej.

W pełnym emocji meczu, w którym pokazano siedem żółtych kartek i jedną czerwoną, zawodnicy obu drużyn przepychali się i szarżowali na boisku po ostatnim gwizdku, a niektórzy wyszli na trybuny, aby pokłócić się z kibicami.

Broniący tytułu mistrzowskiego Argentyna i Kolumbia spotkają się w niedzielny wieczór w Miami Gardens na Florydzie.

Urugwaj zagra z Kanadą dzień wcześniej w meczu o trzecie miejsce.

OBEJRZYJ | Historyczna seria Kanady w Copa America kończy się porażką z Argentyną:

Kanada przegrywa z Argentyną w półfinale Copa America

Reprezentacja Kanady w piłce nożnej mężczyzn przegrała z broniącym tytułu mistrzem, Argentyną, w Copa America, ale nawet dotarcie do tego punktu przeszło do historii.