Strona główna Rozrywka Michael Mosley Przyczyna śmierci: co stało się z brytyjskim lekarzem telewizyjnym?

Michael Mosley Przyczyna śmierci: co stało się z brytyjskim lekarzem telewizyjnym?

49
0

Mamy aktualne informacje na temat tragicznej śmierci Michaela Mosleya.

W niedzielę rano po całodniowych poszukiwaniach na greckiej wyspie Simi odnaleziono ciało znanego w Wielkiej Brytanii prezentera telewizyjnego i lekarza.

Mosley miał 67 lat.

Michaelu Mosleyu, spoczywaj w pokoju
Niech Michael Mosley spoczywa w wiecznym pokoju. (Wiadomości BBC)

Dzień później rzecznik greckiej policji powiedział BBC, że sekcja zwłok Mosleya nie wykazała żadnych obrażeń, a ułożenie jego ciała wskazywało na że przyczyną jego śmierci były prawdopodobnie przyczyny naturalne.

Urzędnicy zlecili raport toksykologiczny i histologiczny, chociaż The Guardian podaje, że wyniki nie będą dostępne przez kilka miesięcy.

Nie ma podejrzeń o przestępstwo.

Mosley zyskał popularność za granicą dzięki licznym programom w BBC, regularnym występom w telewizji i radiu oraz felietonowi w gazecie Day by day Mail. Poza Wielką Brytanią był znany dzięki swojej książce „The Quick Eating regimen” z 2013 roku, której był współautorem wraz z dziennikarką Mimi Spencer.

W 2002 roku Mosley był nominowany do nagrody Primetime Emmy za wybitny program non-fiction (informacyjny) po wyprodukowaniu wykonawczym miniserialu BBC z 2001 roku „The Human Face”, który badał naukowe podstawy piękna, wyrazu i sławy twarzy.

Michael Mosley w telewizjiMichael Mosley w telewizji
Michael Mosley podczas występu w ITV. (ITV)

Tymczasem żona Mosleya powiedziała, że ​​jej mąż wybrał podczas wędrówki złą trasę i upadł tuż przed dotarciem do przystani w miejscu, z którego nie było łatwo zobaczyć jego ciało.

„Michael był człowiekiem żądnym przygód i to właśnie czyniło go tak wyjątkowym” – stwierdziła w oświadczeniu dr Clare Bailey Mosley.

„Strata Michaela, mojego wspaniałego, zabawnego, miłego i błyskotliwego męża, jest druzgocąca. Mieliśmy niesamowicie szczęśliwe życie razem.

„Bardzo się kochaliśmy i byliśmy razem bardzo szczęśliwi”.

Małżonkowie pobrali się w 1987 roku i mają czworo dzieci.

To jedna z wielu książek napisanych przez zmarłego Michaela Mosleya. (Amazonka)

„Jestem niesamowicie dumna z naszych dzieci, ich odporności i wsparcia w ostatnich dniach” – dodała Clare w swoim oświadczeniu.

„Moja rodzina i ja byliśmy ogromnie pocieszeni wyrazem miłości od ludzi z całego świata. To jasne, że Michael dla wielu z Was znaczył bardzo wiele. … Czuję się szczęśliwa, że ​​mam nasze dzieci i moich niesamowitych przyjaciół.

„Przede wszystkim czuję się szczęśliwa, że ​​miałam takie życie z Michaelem”.

Rzecznik brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka powiedział, że Mosley „będzie znany jako niezwykły nadawca, który wykorzystał swoją platformę do wpływania i zmiany sposobu myślenia o wielu kwestiach zdrowia publicznego”.

Składamy kondolencje przyjaciołom, członkom rodziny i bliskim Michaela Mosleya.

Niech spoczywa w pokoju.

Źródło