Strona główna Rozrywka Lindsay Ell otrzyma nagrodę Gary’ego Slaighta za działalność humanitarną w 2024 roku

Lindsay Ell otrzyma nagrodę Gary’ego Slaighta za działalność humanitarną w 2024 roku

11
0


TORONTO (CelebrityAccess) — Kanadyjskie Stowarzyszenie Muzyki Nation ogłosił, że piosenkarz-autor tekstów Lindsay Ell został wybrany na laureata nagrody w 2024 r. Nagroda Humanitarna im. Gary'ego Slaighta za muzykę.

Nagrodę, która honoruje osobę lub wydarzenie za wyjątkowy wkład czasu i energii w szczytne cele humanitarne, zostanie wręczona Ell za jej osiągnięcia w ramach fundacji charytatywnej The Make You Motion, a także za jej działalność rzeczniczą i wsparcie na rzecz ofiar napaści na tle seksualnym oraz społeczności LGBTQ2SIA+.

„Myślę, że jedną z najważniejszych odpowiedzialności artystów jest wykorzystywanie swoich platform do czynienia dobra, robienie wszystkiego, co w ich mocy, aby zmienić świat lub przynajmniej uczynić go lepszym dla tych, których głosy nie zawsze są słyszane” — powiedział Ell. „Jestem tak dumny z tego, co osiągnęliśmy dzięki The Make You Motion i wiem, że to dopiero początek. Dziękuję zarówno The Slaight Household, jak i CCMA za zainspirowanie tej społeczności do głębokiego zaangażowania i pomocy, gdzie tylko możemy, przy tworzeniu tej nagrody. Obiecuję kontynuować tę pracę z pasją i oddaniem”.

„Niezwykły wkład Lindsay Ell w poprawę życia niezliczonej liczby osób zarówno w Kanadzie, jak i na całym świecie jest godny pochwały” — mówi Gary Slaight, prezes i dyrektor generalny The Slaight Household Basis. „The Slaight Household Basis zawsze priorytetowo traktowała oddawanie potrzebującym jako podstawową ludzką odpowiedzialność i całym sercem popieramy oddanie Lindsay tej misji. Jej wybitna praca z The Make You Motion i innymi organizacjami charytatywnymi naprawdę zasługuje na tę Humanitarną Nagrodę i składam jej szczere gratulacje”.

Po ujawnieniu własnego napaści seksualnej w 2020 r. Ell założyła The Make You Motion, fundusz charytatywny mający na celu zbieranie pieniędzy na rzecz organizacji pomocowych zapewniających wsparcie pozbawionej praw młodzieży, a zwłaszcza osób, które przeżyły napaść seksualną i przemoc domową.

Od dawna wspiera również Nashville Sexual Assault Heart, w tym program szkoleniowy Secure Tracks Bystander Intervention Coaching tej organizacji, uruchomiony w 2023 r. i opracowany specjalnie dla branży muzycznej.

Ell została również doceniona za swoją działalność w Fundacji CMA jako Ambasadorka Artystyczna, ACM Lifting Lives, Notes for Notes i St. Jude, a w szczególności za program szpitala St. Jude Nation Cares.

„Odwaga Lindsay w dzieleniu się własną historią, aby pomóc innym, jest naprawdę inspirująca” — mówi Amy Jeninga, prezes CCMA. „Konsekwentnie wykorzystuje swoją platformę, aby orędować za potrzebującymi, a jej poświęcenie na rzecz pozytywnych zmian na świecie sprawia, że ​​niezwykle zasługuje na to wyróżnienie. Nie możemy się doczekać, aby uczcić ją i jej niesamowitą pracę w Edmonton we wrześniu”.

Nagroda zostanie wręczona Ell podczas prywatnej gali w ramach Canada's Nation Music Week 2024, który odbędzie się w Edmonton w dniach 11–14 września 2024 r.Źródło