Strona główna Rozrywka „Jestem pewien, że planem Toma jest zwabienie Suri do scjentologii”. Gdy Suri...

„Jestem pewien, że planem Toma jest zwabienie Suri do scjentologii”. Gdy Suri Cruise udaje się na uniwersytet, nie widząc ojca od dekady, były członek kontrowersyjnej religii ujawnia jej obawy…

30
0

Suri Cruise, lub Suri Noelle, jak woli być nazywana, jest promiennie pewna siebie w blasku reflektorów. Jak przystało na absolwentkę nowojorskiej „Fame Faculty” LaGuardia — której absolwentami są Jennifer Aniston i Timothee Chalamet — bycie w centrum uwagi bardzo jej odpowiada.

Suri, 18 lat, pozytywnie wskoczyła na scenę podczas swojego ukończenia studiów w zeszłym miesiącu, by wzbudzić ciepłe okrzyki widowni. Przed odebraniem dyplomu posłała teatralnego całusa.

Jej matka, 45-letnia Katie Holmes, powiedziała: „Moim celem zawsze było pielęgnowanie jej indywidualności. Upewnić się, że jest w 100% sobą, silna, pewna siebie i zdolna”.

Od tego czasu Suri była fotografowana szeroko uśmiechnięta na randce w Nowym Jorku ze swoim chłopakiem, muzykiem Tobym Cohenem.

Suri ze swoją matką Katie Holmes na uroczystości ukończenia szkoły na Manhattanie w zeszłym miesiącu

Suri jest utalentowaną piosenkarką, a jej głównym kierunkiem studiów w szkole LaGuardia był śpiew

Suri jest utalentowaną piosenkarką, a jej głównym kierunkiem studiów w szkole LaGuardia był śpiew

Mówi się o niej jako o kolejnej „It Woman” w mieście — dzięki jej wyczuciu stylu i rodzinnemu pochodzeniu, co jest intrygujące. Mówi się nawet o okładce magazynu Vogue.

Piękna, popularna i otwarta, Suri jest utalentowaną piosenkarką, a wokal był jej głównym kierunkiem na LaGuardia. A teraz odeszła. Opuszczając Nowy Jork i opiekuńcze objęcia matki, udaje się na Carnegie Mellon College w Pittsburghu w Pensylwanii, aby studiować modę.

To krok, który Katie wyraźnie popiera, otaczając Suri „rodziną mody” w nieobecności prawdziwej. Rzeczywiście, sama Holmes jest wielką gwiazdą w świecie mody, z powszechnie podziwianym poczuciem stylu.

Jednakże, jak wie każda matka, to właśnie w tym momencie dziecko zaczyna opuszczać swoją orbitę i podążać własną ścieżką życiową, co skłania niektórych do spekulacji, czy Suri nie dostała się pod wpływ mężczyzny, którego Katie od dawna starała się trzymać na dystans — swojego ojca, Toma Cruise'a, lat 62.

Wiele źródeł wskazuje, że Suri „nie ma żadnych powiązań” z Cruisem i od co najmniej dekady nie miała z nim praktycznie kontaktu.

Chociaż nikt z żadnej ze stron nie chciał skomentować ich relacji — prawdopodobnie dlatego, że była ona częścią umowy rozwodowej — w momencie rozstania było jasne, że Holmes chciał trzymać Suri z dala od scjentologii, ruchu religijnego, którego Cruise jest częścią od prawie 40 lat.

Jednak teraz, gdy Suri ma 18 lat, niektórzy uważają, że może spróbować zbliżyć się do siebie. Aktorka Leah Remini, która odeszła od scjentologii, uważa, że ​​Holmes musi uważać, mówiąc: „Jestem pewna, [Cruise’s] Jego głównym planem jest poczekanie, aż Suri podrośnie, aby móc ją zwabić do scjentologii i odciągnąć od matki.

Ostatnie działania Suriego stanowią jednak fascynującą historię niemal całkowitego odsunięcia się od ojca.

Dziecko Suri przyszło na świat w 2006 r. w wyniku „cichego porodu” zarządzonego przez scjentologów, co oznaczało, że nikt w zasięgu słuchu rodzącej matki nie mógł się odezwać

Dziecko Suri przyszło na świat w 2006 r. w wyniku „cichego porodu” zarządzonego przez scjentologów, co oznacza, że ​​nikt w zasięgu słuchu rodzącej matki nie mógł się odezwać

W momencie rozstania z Cruisem było jasne, że Holmes chciał trzymać Suri z dala od scjentologii, której był członkiem przez prawie 40 lat

W momencie rozstania z Cruisem było jasne, że Holmes chciał trzymać Suri z dala od scjentologii, której był członkiem przez prawie 40 lat

W marcu 2023 r. w chórze szkolnej inscenizacji wymieniono ją jako „Suri Cruise” — jej prawdziwe imię. Jednak dziewięć miesięcy później występowała jako „Suri Noelle” — Noelle to drugie imię Holmesa. W ten sposób zdecydowała się zostać uznana za główną rolę Morticii w szkolnej inscenizacji The Addams Household, a po ukończeniu szkoły w zeszłym miesiącu oficjalnie używała tego imienia.

To smutne odrzucenie, ale kwestia wpływu, jaki Cruise powinien mieć na swoją córkę, od dawna jest przedmiotem zaciekłej walki. I pomimo całego bogactwa i władzy, Cruise do tej pory został całkowicie pokonany w tej kwestii.

Po rozwodzie przyznał w sądzie, że chęć utrzymania Suri z dala od scjentologii była jednym z czynników, które doprowadziły do ​​rozpadu małżeństwa.

Holmes powróciła do wiary katolickiej z czasów swojej młodości po ich rozstaniu w 2012 r., gdy Suri miała sześć lat, i wychowała córkę zdecydowanie poza przekonaniami Cruise'a. Jako jedynaczka Suri mogła paść ofiarą samotności w ciągu 12 lat, które minęły. Jako małe dziecko była rozpieszczana przez swojego ojca, jego siostry i przyrodnie rodzeństwo Connora i Isabellę — które Cruise dzieli z Nicole Kidman.

Mimo to wiele znanych osobistości nowojorskiej mody podjęło działania w tej sprawie.

Wśród nich są bliski przyjaciel Holmes, projektant Zac Posen, jej przyjaciółka i stylistka Brie Welch oraz szkocki aktor Alan Cumming.

Powiedziano mi, że należą do ścisłej grupy, która otacza Katie i jej córkę od czasu, gdy ta szokująca wiadomość rozstała się z Cruisem.

Co najważniejsze, do grupy tej należy redaktor naczelna magazynu Vogue, Anna Wintour, która jest fanką Holmes i zawsze ją wspierała.

Wiele źródeł wskazuje, że Suri nie ma „żadnego związku” z Cruisem, z którym została sfotografowana w 2010 r., i że od co najmniej dekady nie miała z nim prawie żadnego kontaktu

Wiele źródeł wskazuje, że Suri „nie ma żadnego związku” z Cruisem, z którym została sfotografowana w 2010 r., i że od co najmniej dekady nie miała z nim prawie żadnego kontaktu

Koleżanka Wintour, Chioma Nnadi, nowa szefowa działu treści redakcyjnych w brytyjskim Vogue, również w tym miesiącu chwaliła Holmes, opisując ją jako najbardziej „utożsamialną” influencerkę modową. Powiedziała: „Katie Holmes to kobieta, którą wszyscy obserwują, jeśli chodzi o styl celebrytów”.

Nnadi zauważył, że jeśli strona internetowa Vogue publikuje artykuł o butach, które ma na sobie Holmes, ruch „szaleje”. Kiedy Holmes założyła kaszmirowy biustonosz z nowojorskiej marki Khaite w 2019 r., stylizacja stała się viralem. To samo stało się, gdy w 2022 r. założyła długą tunikę na dżinsy.

Holmes właśnie wydała kolekcję z francuską marką APC, a Zac Posen był z nią w Paryżu, kiedy wybrała się z tej okazji, wraz z Brie Welch i jej matką Kathleen. Z kolei Katie wychowała Suri na gwiazdę mody. Czy mogłaby zrobić sesję zdjęciową matki z córką dla Vogue? Nikt by się temu nie sprzeciwił.

Jednakże Suri pierwotnie miała żyć nie pod wpływem najnowszych trendów, ale pod wpływem niekonwencjonalnej „wiary” Cruise'a.

Niemowlę Suri przyszło na świat w 2006 r. w wyniku „cichego porodu” zarządzonego przez scjentologów, co oznaczało, że nikt w pobliżu rodzącej matki nie mógł się odezwać. Sześć miesięcy później przedstawiono ją światu w artykule na okładce magazynu „Vainness Honest”.

Cruise powiedział: „Przez całe życie chciałem być ojcem. Zawsze mówiłem sobie, że moje dzieci będą mogły na mnie liczyć, a ja będę dla nich i będę je kochał — nigdy nie złożę moim dzieciom obietnicy, której nie będę w stanie dotrzymać”.

Katie i Tom pobrali się we Włoszech siedem miesięcy po narodzinach. Było to bajecznie wystawne wydarzenie, ale pomimo doniesień, że będzie tam trochę elementów katolickich, było to całkowicie scjentologiczne. Poprowadzone przez Davida Miscavige'a, najlepszego przyjaciela Cruise'a i przywódcę ruchu, zostało choreograficznie zaaranżowane jak wielka premiera filmowa, z większą liczbą ochroniarzy niż gości. Ostatecznym celem, jak się wydawało, było wyprodukowanie fantastycznie romantycznych zdjęć gwiazdy z pierwszej ligi i jej pięknej narzeczonej, które później zostały udostępnione mediom.

Jednak niemal od momentu powrotu ze ślubu Katie wyglądała na nieszczęśliwą. Krążyły plotki, że chce się wycofać z małżeństwa. Decyzja Cruise'a, by zamieszkać w ogromnym domu w Los Angeles z siostrami i ich dziećmi, najwyraźniej nie przypadła mu do gustu.

Miła dziewczyna z Ohio, Katie dołączyła do religii, gdy zaczęła spotykać się z Cruisem — ale jej naleganie na „E-metrowanie negatywnych myśli” wydawało się ją przerażać. I widziała, że ​​Suri będzie musiała przejść przez „audyt” — proces intensywnego przesłuchania w celu poprawy „zdolności duchowych” osób badanych — przez który przechodziły dzieci Toma z Kidman, Connor i Bella.

W efekcie Katie zaczęła spędzać czas w nowojorskim apartamencie Cruise'a zamiast w domu rodzinnym w Los Angeles, podczas gdy on podróżował po świecie, kręcąc movie.

Dzięki jednorazowym telefonom komórkowym potajemnie złożyła pozew o rozwód w 2012 r. i zatrudniła PR-owca. Zawsze mówiono, że doradzał jej ojciec Martin, prawnik.

Cruise był zaskoczony złożeniem pozwu, gdy w czerwcu tego roku przebywał na planie filmu Oblivion w Islandii. Jej prawnik Jonathan Wolfe powiedział: „To osobista i prywatna sprawa Katie, a jej głównym zmartwieniem pozostaje dobro córki”.

W zeznaniach złożonych w następnym roku stało się jasne, co to oznaczało. Podczas batalii sądowej o doniesienia w czasopismach, które oskarżyły go o „porzucenie” Suri, zapytano go, czy jego żona zostawiła go, „aby chronić Suri przed scjentologią”. Cruise odpowiedział: „Czy ona to powiedziała? To było jedno z twierdzeń, tak”.

Na mocy warunków rozwodu Cruise, którego majątek szacuje się na 600 milionów dolarów (469 milionów funtów), zgodził się płacić Holmes 400 000 dolarów (312 868 funtów) rocznie do momentu ukończenia przez Suri 18. roku życia, a także pokrywać przyszłe „koszty leczenia, opieki stomatologicznej, ubezpieczenia, edukacji, studiów wyższych i inne koszty pozalekcyjne”.

W kolejnych latach matka i córka trzymały się z daleka od siebie. Katie miała romans na odległość z aktorem Jamie Foxxem, który zakończył się w 2019 roku.

W zeszłym miesiącu Suri została sfotografowana na randce ze swoim chłopakiem muzykiem Tobym Cohenem w Nowym Jorku

W zeszłym miesiącu Suri została sfotografowana na randce ze swoim chłopakiem muzykiem Tobym Cohenem w Nowym Jorku

18-latka uczestniczyła także w balu maturalnym

18-latka uczestniczyła także w balu maturalnym

Zgłosiła się na ochotnika, aby zostać asystentką klasy w szkole Suri i zadbała o to, aby jej córka zaprzyjaźniła się ze „zwykłymi” dziećmi. Źródła podały, że Katie była „zawsze bardzo zaangażowana”, a jej córka wydawała się czarująca i bystra, a także „być może niezwykle bliska swojej mamie”.

„Ważne jest, że jestem obecna i że Suri ma stabilne, niewinne dzieciństwo” – powiedziała wówczas Katie.

Źródło podało: „Katie chroniła Suri i jest oddaną mamą. To dziewczyna, która jest osobą prywatną. Nie żyła swoim życiem publicznie”.

Tymczasem przyszły kierunek Suri, nadzorowany przez jej troskliwą matkę, stawał się jasny. Mając zaledwie 15 lat, zaśpiewała Blue Moon w jednym z filmów swojej matki, Alone Collectively. Katie powiedziała: „Ona jest bardzo, bardzo utalentowana. Powiedziała, że ​​to zrobi, nagrała to, a ja pozwoliłam jej robić swoje.

„Tak generalnie reżyseruję: to jest coś w rodzaju: „Myślę, że tego wszyscy chcemy — idź i rób swoje”. Zawsze chcę mieć najwyższy poziom talentu, więc ją zapytałem.

Podczas pandemii matka i córka świetnie się bawiły w swojej bańce. Katie powiedziała: „Mieszkaliśmy nad jeziorem, więc pewnie oglądaliśmy Soiled Dancing dziesięć razy. Tańczyłam do niego w salonie i nadal jest w użyciu. To była świetna zabawa”. Razem obejrzały też po raz pierwszy Dawson's Creek — serial, który rozsławił Holmesa.

W zeszłym roku powiedziała magazynowi Glamour: „Jestem bardzo wdzięczna, że ​​mogę być jej rodzicem. Jest niesamowitą osobą. Jest moim sercem.

„Wyszła bardzo silna — zawsze była silną osobowością. Chcesz, żeby zostali z tobą na zawsze, ale to niesamowite istoty i musisz zrobić wszystko, co możesz, żeby dać im to, czego potrzebują — a potem odejdą”.

A w przypadku Suri, podejrzewasz, że zajdzie naprawdę daleko. Pytanie brzmi, czy ta podróż znów obejmie jej ojca.

Źródło