Strona główna Rozrywka Dlaczego Celine Dion przestała „kłamać” na temat diagnozy zespołu sztywnej osoby

Dlaczego Celine Dion przestała „kłamać” na temat diagnozy zespołu sztywnej osoby

40
0

Celine Dion otwarcie opowiada o tym, co zainspirowało ją do postawienia diagnozy zespołu sztywnej osoby po wielu latach cierpienia w milczeniu.

„Nie mogłem już tego robić” – powiedział 56-letni muzyk Hoda Kotb w nowym klipie z jej nadchodzącego występu Dzisiaj pokaż wywiad. „Co chcesz żebym ci powiedział?[…]Nie wiedzieliśmy, co się dzieje”.

Dion przyznała, że ​​„nie miała czasu”, aby pogodzić się z walką o zdrowie. „Mój mąż również walczył o własne życie” – kontynuowała. (Jej mąż i wieloletni menadżer, Rene Angélil, zmarła w styczniu 2016 r. w wieku 73 lat po długiej walce z rakiem.) „Musiałam wychowywać swoje dzieci. Musiałem się ukryć. Musiałem spróbować być bohaterem. Czuję, jak moje ciało mnie opuszcza, trzymając się własnych marzeń.

Wyjaśniła: „Kłamanie było dla mnie zbyt dużym ciężarem. Okłamywanie ludzi, dzięki którym jestem tu, gdzie jestem dzisiaj. Nie mogłem już tego robić.

Powiązany: Cytaty Celine Dion i jej rodziny na temat walki z zespołem sztywnej osoby

Celine Dion i jej bliscy przekazali aktualne informacje o stanie zdrowia w związku z jej walką z zespołem sztywnego człowieka. W grudniu 2022 roku Dion ujawniła, że ​​ze względu na problemy zdrowotne musiała przełożyć kilka występów. „Witam wszystkich. Przepraszam, że tak długo zajęło mi skontaktowanie się z Tobą. Bardzo za wami wszystkimi tęsknię i za mną […]

Dion ujawniła swoją diagnozę w filmie na Instagramie z grudnia 2022 r., w którym poinformowała, że ​​od jakiegoś czasu zmaga się z „bardzo rzadką chorobą neurologiczną”. „Naprawdę trudno było mi stawić czoła tym wyzwaniom i rozmawiać o wszystkim, przez co przechodziłam” – powiedziała.

Dlaczego Celine Dion przestała kłamać na temat diagnozy zespołu sztywnej osoby 2

Celine Dion Obrazy Jose Pereza/Bauera-Griffina/GC

Według Dion choroba ta „dotyka mniej więcej jedną osobę na milion” i powoduje skurcze, które „wpływają na każdy aspekt mojego codziennego życia, czasami powodując trudności w chodzeniu i uniemożliwiając mi używanie strun głosowych do śpiewania tak, jak mówię”. przywykłem.

W tym czasie Dion była zmuszona przełożyć trasę koncertową ze względu na rekonwalescencję. „Mam wspaniały zespół lekarzy, którzy pracują razem ze mną, aby pomóc mi wyzdrowieć, a także moim cennym dzieciom, które mnie wspierają i dają nadzieję” – kontynuowała. „Każdego dnia ciężko pracuję z moim terapeutą medycyny sportowej, aby odbudować moją siłę i zdolność do ponownego występu, ale muszę przyznać, że było to trudne”.

Dion ma syna René-Charlesa (23 lata) oraz bliźniaków Nelsona i Eddy'ego (13 lat) ze zmarłym mężem Angélil. W trakcie swojej walki o zdrowie wystąpiła publicznie ze swoimi dziećmi kilka razy, ostatnio zabierając chłopców na koncert Rolling Stones w Las Vegas.

Emocjonalny wywiad z Dion zbiega się z premierą jej nadchodzącego filmu dokumentalnego Prime Video, pt. Jestem Celine Dion, który zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. W poprzednim nagraniu z rozmowy z Kotbem Dion opisała uczucie śpiewania pomimo objawów sztywności.

„To tak, jakby ktoś popychał twoją krtań/gardło w tę stronę” – wyjaśniła, dodając, że ma się wrażenie, jakby „ktoś cię dusił”.

Skurcze mogą wystąpić na całym ciele. „Skurcze, ale w takiej pozycji, że nie można ich odblokować” – powiedziała Dion. „W pewnym momencie miałem złamane żebra, ponieważ czasami, gdy jest to bardzo poważne, może też złamać niektóre żebra”.

Choć znalazła czas z dala od blasku fleszy, aby skupić się na swoim zdrowiu, podało wyłącznie źródło Tygodnik „Nas”. w grudniu 2023 r., że Dion ma nadzieję pewnego dnia ponownie wystąpić.

„Céline jest wojowniczką. Nie ma już takiej kontroli nad swoimi mięśniami jak wcześniej, ale współpracuje z lekarzami i fizjoterapeutami, aby poczuć się lepiej” – powiedział informator. Nas. „Céline poświęcała czas, aby skupić się na swoim zdrowiu, ale planuje ponownie wyjść na scenę, gdy tylko uzyska zgodę zespołu medycznego”.

Zapowiedź wywiadu Diona z Kotbem zostanie wyemitowana we wtorek, 11 czerwca Dzisiaja następnie pełny odcinek specjalny o godzinie 22:00 czasu wschodniego.

Źródło