Strona główna Rozrywka Czy Spotify doda komentarze do muzyki po dodaniu jej do podcastów?

Czy Spotify doda komentarze do muzyki po dodaniu jej do podcastów?

47
0

Czy Spotify doda komentarze do muzyki po dodaniu jej do podcastów?

Zdjęcie stockowe podcastu (Shutterstock)


(HYEPBOT) – AKTUALIZACJA: Spotify dodał komentarze do podcastów. Podobno jest to najbardziej pożądana funkcja platformy, czy Spotify doda komentarze do muzyki? Są przesłanki, że tak się stanie.

Komentarze są już częścią doświadczenia użytkownika na YouTube i Bandsintown.

Czy Spotify doda funkcję komentarzy do muzyki?

Chociaż Spotify nie skomentowało planów dodania komentarzy do muzyki, przeczytaj cytat od twórcy, którego Spotify wybrało do pomocy w uruchomieniu funkcji komentarzy, i sprawdź, jak wiele będzie to znaczyło również dla muzyków i marketingu muzycznego.

„Komentarze na Spotify dają mi nieocenioną informację zwrotną” – powiedział Ben Wilsontwórcy How one can Take Over the World, „dzięki czemu tworzenie mojego podcastu jest o wiele bardziej satysfakcjonujące i pozwala mi budować silniejszą więź ze słuchaczami”.

AKTUALIZACJA: „Widzę świat, w którym rozszerzamy [support for comments] do innych formatów na Spotify” – powiedziała Maya Prohovnik, wiceprezes ds. produktów podcastowych w Spotify Technologiczny Crunch„ale zawsze chcemy robić to, co jest dobre dla formatu i tego typu twórców i artystów”.

Dodawanie komentarzy do podcastów oznacza, że ​​Spotify może z łatwością dodawać je do muzyki, a niektóre kluczowe funkcje już wbudowane odpowiadają na pytania o moderowanie komentarzy i to, czy każdy muzyk w ogóle będzie ich słuchał.

Na początku komentarze są prywatne i twórcy muszą je zatwierdzić przed ich upublicznieniem, albo mogą całkowicie wyłączyć opcję komentarzy.

Dodanie komentarzy pojawia się obok nowej i ulepszonej aplikacji podcastów. Oprócz ankiet i pytań i odpowiedzi, Spotify niedawno dodało wideo do podcastów. Ponad 170 000 milionów użytkowników obejrzało 250 000 wideo podcastów Spotify.

Czy Spotify będzie dodawać komentarze do muzyki? Wydaje się, że to bardziej kwestia tego kiedy niż czy, a jeśli tak się stanie, to kiedy platforma streamingowa stanie się o wiele skuteczniejszym narzędziem marketingowym i narzędziem pozyskiwania fanów dla wszystkich muzyków.

Dowiedz się więcej o komentarzach Spotify do podcastów Tutaj.

Bruce Houghton jest założycielem i redaktorem Hypebotstarszy doradca w Miasto zespołówPrezydent Agencja Artystyczna Skylinei Berklee Faculty of Music profesor.

Źródło